Valencia CF Španělsko - Valencia CF - Zprávy

Další články

Villarreal hostí v "Derbi de la Comunitat" Valencii

Španělská LaLiga má před sebou regionální derby mezi Villarrealem a Valencií. Žlutá ponorka chce po konci v Evropské lize pokračovat v dobrých výkonech na domácí scéně a ještě se pokusit zabojovat o evropské poháry. To je koneckonců cílem i Valencie, která vstoupila do měsíce března pozitivními výsledky.

Getafe ve Valencii uzemnil jeho odchovanec, český mladík přihlížel pouze z lavičky

Valencia navázala ve 28. kole LaLigy na dobrý výkon ze zápasu s Realem Madrid, když na domácím stadionu porazila Getafe 1:0. O jedinou branku utkání se na konci první půle postaral efektním lobem nejlepší střelec "Netopýrů" Hugo Duro, který před přestupem na východ Španělska působil právě v madridském klubu. Domácí celek tak potvrdil, že se mu na Mestalle proti Azolunes daří, jelikož s nimi neprohrál ve všech soutěžích již posedmé v řadě. Na lavičce hostů strávil celé utkání 17letý Čech Djordjije Medenica, který prošel sparťanskou akademií a do Španělska přišel z pražské Dukly.

Getafe cítí šanci na posun, potřebuje ale ukázat víc kvality než minule Real Madrid

Prvním sobotním duelem 28. kola LaLigy se stane střet mezi domácí Valencií a Getafe. Hosté z Madridu pojedou do Valencie s vědomím, že nad ní vyhráli už dva poslední vzájemné duely a rádi by přidali třetí úspěch po sobě.

Diakhaby se nevyhne operaci, hrozí mu i konec kariéry

Sérii testů, operaci a v lepším případě jenom hodně dlouhou pauzu před sebou má Mouctar Diakhaby. Obránce Valencie si z víkendového souboje s Realem Madrid odnesl vykloubené pravé koleno a není vyloučeno, že se jednalo o jeho poslední profesionální start v kariéře.

Diakhaby má vykloubené koleno, chybět může celý rok

Valencia měla skvěle rozehraný sobotní zápas proti Realu Madrid, s postupem času ale počítala jen ztráty. Netopýři neudrželi dvoubrankové vedení a brali jen bod za remízu 2:2, v jejich sestavě se navíc hodně dlouho neobjeví Mouctar Diakhaby.

Takový konec zápasu Ancelotti ještě nezažil. S červenou kartou pro Bellinghama nesouhlasí

Trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti prohlásil, že nesouhlasí s červenou kartou, kterou záložník Jude Bellingham dostal po kontroverzním závěrečném hvizdu při remíze 2:2 v LaLize ve Valencii. Rozhodčí Jesús Gil Manzano podle velezkušeného Itala při ukončování zápasu pochybil.

Vinícius Júnior zazářil na nenáviděné Mestalle dvěma góly. Real obral o výhru kontroverzní hvizd

Valencia měla ve 27. kole LaLigy na lopatkách Real Madrid, nakonec s ním však před vlastními fanoušky remizovala 2:2. Do překvapivého dvougólového vedení se outsider dostal v rozmezí 27. a 30. minuty, ale ještě do přestávky snížil Vinícius Júnior. Brazilec byl v minulé sezoně na Mestalle rasisticky urážen, což fanouškům logicky nemohl zapomenout, o čemž svědčila i oslava gólu. Tu si pak zopakoval i po změně stran, kdy hlavičkou z bezprostřední blízkosti stanovil výsledné skóre. To se ještě mohlo měnit v úplném závěru, jenže v čase, kdy letěl do vápna centr, který poslal do sítě Jude Bellingham, rozhodčí ukončil zápas.

Valencia doma přivítá tým s nejlepší venkovní formou v lize, dorazí Real Madrid

V sobotu večer se do boje o další body zapojí Real Madrid, který bude chtít hlídat svou vedoucí pozici. Druhou výhru v řadě si bude chtít připsat proti Valencii, jež na návštěvu z hlavního města čeká na domácím stadionu Mestalla. Ani letos si ale Netopýři nevedou moc dobře.

Druhou nejhorší obranu LaLigy vyzkouší hosté z Valencie

Granada se postupně zvedá a od té doby, kdy se na její lavičku posadil nový kouč, získává body pravidelněji. Od záchrany je to ale ještě hodně daleko a v sobotu se jí tenhle cíl pokusí oddálit i Valencia. Ta má ale sama problémů docela dost.

Sevilla po úspěšném madridském dvojboji odjela z Valencie s jedinou střelou a bodem

Hráči Valencie nepřetavili výraznou herní převahu ve vstřelený gól a v zápase 25. kola LaLigy si připsali remízu 0:0 se Sevillou. Hosté přicestovali na legendární stadion Mestalla se dvěma triumfy v zádech, proti aspirantovi na postup do pohárové Evropy však tentokrát jen bránili a poprvé vypálili až v nastavení druhé půle. Zřejmě největší příležitost ke skórování měl už v prvním dějství Roman Jaremčuk, kterého vychytal gólman Orjan Nyland.

Potvrdí Sevilla skvělou formu i proti Valencii?

Oživená Sevilla se bude snažit o tři výhry v řadě v LaLize, když v sobotu večer zamíří na Mestallu k zajímavému souboji s Valencií. Hosté nastoupí do zápasu po úspěchu 1:0 nad Atléticem Madrid, zatímco Valencia v posledním utkání v nejvyšší španělské soutěži utrpěla porážku 0:2 s Las Palmas.

Las Palmas přeskočilo Valencii v tabulce díky mistrně zvládnutému závěru

Hráči Las Palmas vyhráli ve 24. kole LaLigy nad Valencií 2:0. Dle očekávání šlo o vyrovnanou, náročnou bitvu pro obě strany. Během ní se ani jednomu z týmů nepodařilo získat signifikantní herní převahu a ani si vypracovat větší počet gólových příležitostí. Duel ale přece jen rozuzlení našel, když v 89. minutě trefil týmu z Kanárských ostrovů tři body důrazný Alex Suárez.

Las Palmas se může ve vzájemném zápase s Valencií bodově dotáhnout

Fotbalisté Las Palmas přivítají v sobotu večer Valencii a pokud zvítězí, bodově se na svého soupeře dotáhnou. Oba celky jsou ve hře o pohárové šesté místo, ale lepší formou v tuto chvíli oplývají hosté.

Duro jubilejní brankou pomohl Valencii k výhře nad utrápenou Almeríí

Valencia ve 23. kole LaLigy přehrála poslední Almeríi 2:1. "Netopýrům" stačilo na zajištění tří bodů necelých 25 minut hry. Postupně se totiž prosadil jak Hugo Duro, tak i Roman Jaremčuk. První jmenovaný zažívá nejpovedenější období kariéry, když v tomto ročníku vstřelil již 10. branku. Na tuto porci gólů v minulosti potřeboval v nejvyšší soutěži napříč sezonami 88 zápasů. Španělský útočník však jistě nepotěšil hostující fanoušky, kteří si museli vytrpět již 17. porážku svých oblíbenců v ročníku.