02.11.2013 20:15 CET
2 : 0
(1:0)

Sparta Praha - FK Teplice 2:0

Sparta Praha navýšila svůj náskok v pozici lídra tabulky a na domácím stadionu porazila Teplice. O góly se postarali Jakub Brabec a Costa.

Od úvodních minut dávali domácí hráči jasně najevo, že dnes hodlají zvítězit a pojistit si vedení. Dosud první celek tabulky už po čtyřech minutách zahrozil díky akci Tomáše Přikryla, jehož centr ale na zadní tyči nabíhající David Lafata hlavou zakončit nedokázal. Po dalším protiútoku se pokoušel vypálit Tomáš Přikryl, ale brankář Slavík si s jeho skákavým projektilem poradil a míč zkrotil. Mladý záložník Sparty byl dnes evidentně při chuti, ale další z Krejčího centrů využít nedokázal.

Obránce Costa sice vyrobil větší chybu, za kterou mohl Spartu potrestat nabíhající Aidin Mahmutović, ale to by musel obdržet nahrávku od spoluhráče Litsingiho. Konžský záložník jej ale do samostatného úniku neposlal. Ofenzivní síla hostí se ztenčila po půlhodině hry, když musel kvůli předchozímu zranění střídat Mahmutović. Jeho místo zaujal Martin Jindráček. Teplice svou šanci ze závěru první půle prováhaly, když se Krob nadvakrát netrefil přes Vaclíka, takže útočit mohli opět Sparťané.

Krátce před odchodem do šaten se k centru ze strany dostal Bořek Dočkal a jeho nahrávku proměnil Jakub Brabec! V oblasti penaltového puntíku se položil do vzduchu a s pomocí tyče překonal Slavíka - 1:0.

Do druhého dějství vstoupili hosté aktivněji, když se po centru Kroba málem dostal k zakončení Salami, ale na poslední chvíli zasahující Mario Holek jej pohlídal. Do šance se dostal také Nivaldo, který mohl překvapit brankáře Vaclíka. Ten ale nakonec díky své mrštnosti vytáhl jeho pokus z brány. Sparta odpověděla akcí Hušbauera, jehož gólovou radost zkazil jen dobrý zákrok Jana Hoška. Akce Litsingiho na protější straně skončila ranou Nivalda, kterého vykryl Vaclík. Patnáct minut před koncem se do brejku hnal David Lafata, kterého ale skvěle zablokoval vyběhnuvší brankář Slavík!

Ani on ale dnes večer nepomohl hostům k bodům, protože jen o chvíli později Sparta rozhodla. Kadeřábek nacentroval do pokutového území a i když Brabec netrefil míč, mrzet jej to příliš nemuselo. Netrefil ho totiž ani strážící Jan Hošek, takže obránce Costa mohl míč v pohodě poslat do sítě a slavit tři body.

Autor: Ondřej Pražák / onlajny.com