Česko "21"76600006000
Česko "20"43900005000
Reprezentační kariéra hráče

Vaclík přijde o zápasy s Anglií a Brazílií

Brankář Tomáš Vaclík se kvůli zranění břicha odpojil od reprezentace a přijde o zápasy s Anglií a Brazílií. Gólmana Sevilly, který byl v pondělí vyhlášen Fotbalistou roku 2018, v národním týmu nahradí Ondřej Kolář ze Slavie. Ve výběru trenéra Jaroslava Šilhavého jsou i Jiří Pavlenka z Brém a Tomáš Koubek z Rennes.
DNES | Aktuality | 145 komentářů

Vaclíka triumf dojal, je pro něj náplastí za minulé smolné dny

Brankáři Tomáši Vaclíkovi se nikdy ani nesnilo o tom, že by se mohl někdy stát českým Fotbalistou roku. Triumf v prestižní anketě FAČR ho proto dojal. Připustil, že díky letnímu přestupu do Sevilly má za sebou životní rok kariéry. Vítězství je pro něj i náplast na nepříliš povedené poslední dny, v nichž se španělským týmem vypadl z Evropské ligy, přišel o trenéra a navíc se zranil.
DNES | Aktuality | 13 komentářů

Brankář Vaclík se poprvé v kariéře stal Fotbalistou roku

Brankář Tomáš Vaclík byl poprvé v kariéře zvolen českým Fotbalistou roku. Gólman španělské Sevilly vyhrál v 54. ročníku tradiční ankety Fotbalové asociace ČR s velkým náskokem před druhým obráncem Pavlem Kadeřábkem a třetím záložníkem Tomášem Součkem. Výsledky dnes byly slavnostně vyhlášeny v Divadle na Vinohradech.
VČERA | Aktuality | 198 komentářů
Další hráči klubu
Soupiska klubu
12.03. Vaclík by měl být na čtvrtek připraven
Zranění brankáře Tomáše Vaclíka ze Sevilly není vážné a devětadvacetiletý gólman může ve čtvrtek v Edenu nastoupit k odvetě osmifinále Evropské ligy se Slavií. Prohlásil to trenér české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý, který Vaclíka povolal na úvodní zápas evropské kvalifikace v Anglii a přípravu s Brazílií. Vaclík se zranil minulý týden v domácím utkání se Slavií, když v závěru poločasu narazil bokem do tyče při neúspěšné snaze zabránit gólu. Několik minut byl ošetřován a zkusil v utkání pokračovat, ale těsně před přestávkou musel střídat. Místo něj nastoupil Juan Soriano, který českého gólmana zastoupil i v nedělním duelu španělské ligy se San Sebastianem. "Bylo to bolestivé zranění, ale nepotvrdilo se, že by šlo o něco vážného. Teď naposledy sice nehrál, ale pravděpodobně tady proti Slavii nastoupí," řekl na nominační tiskové konferenci Šilhavý. (ČTK)
10.03. Vaclík kvůli zranění chybí Seville
Zraněný brankář Tomáš Vaclík nakonec chybí v sestavě Sevilly v probíhajícím zápase španělské ligy s Realem Sociedad. Český reprezentační gólman, který nedochytal čtvrteční úvodní osmifinále Evropské ligy se Slavií, není ani na lavičce. Vaclík v sobotu trénoval a nechyběl mezi 20 hráči, kteří se chystali na zápas se San Sebastianem. Podle trenéra Pabla Machína však ještě musel projít posledním vyšetřením. Nakonec český gólman do zápasu nezasáhne a jeho start ve čtvrteční odvetě Evropské ligy v Praze v Edenu je stále nejistý. (ČTK)
10.03. Vaclík nechybí v nominaci Sevilly
Zranění brankáře Sevilly Tomáše Vaclíka ze čtvrtečního úvodního osmifinále fotbalové Evropské ligy proti Slavii zřejmě není vážné. Český reprezentační gólman v sobotu trénoval a je v nominaci na dnešní večerní zápas španělské ligy se San Sebastianem. Podle trenéra Pabla Machína o jeho startu rozhodnou poslední vyšetření těsně před utkáním. (ČTK)
07.03. Vaclík musel střídat se zraněním
Slavia před poločasem srovnala na hřišti Sevilly na 2:2, domácí navíc přišli o Tomáše Vaclíka. Český reprezentant musel střídat se zraněným bokem, proto musel na trávník Juan Soriano.
17.12.2018 Mám z trofeje velkou radost, řekl Vaclík
Sevilla porazila Gironu, na čemž se druhým čistým kontem za minulý týden podílel Tomáš Vaclík, jenž udržel v LaLize čisté konto popáté. Před včerejším utkáním převzal cenu pro nejlepšího hráče španělské ligy za listopad. "Mám z té trofeje velkou radost. Děkuji mnohokrát všem, celému týmu, protože od prvního dne jsem tady šťastný," řekl Vaclík pro klubový web. (ČTK)
13.12.2018 Vaclík pomohl k postupu Seville
Sevilla s reprezentačním brankářem Tomášem Vaclíkem si v závěrečném kole skupinové fáze Evropské ligy zajistila účast v jarním play off. Španělský tým doma porazil Krasnodar 3:0 a vyhrál skupinu J. (ČTK)
05.12.2018 Vaclík je v nominaci na hráče měsíce
Tomáš Vaclík podává v Seville kvalitní výkony a jeho jméno se objevilo v nominaci na nejlepšího hráče španělské ligy za měsíc listopad, vedle něho se o cenu ucházejí obránce Betisu Júnior Firpo a útočník Espanyolu Borja Iglesias. (marca.com)
04.11.2018 Vaclík pomohl čistým kontem Seville
Sevilla s reprezentačním brankářem Tomášem Vaclíkem v 11. kole španělské ligy remizovala v San Sebastianu 0:0 a poskočila na druhé místo tabulky. Ve vyrovnaném utkání na stadionu Anoeta obě mužstva měla jen jednu střelu na branku. Vaclík ji chytil a v aktuální ligové sezoně udržel třetí nulu. Sevilla ztrácí čtyři body na vedoucí Barcelonu a druhou pozici drží jen o skóre před třetím Atléticem Madrid a čtvrtým Alavésem. (ČTK)
12.10.2018 Vaclík je v TOP 15 přestupů
Český brankář španělské Sevilly Tomáš Vaclík se podle serveru goal.com zařadil do elitní patnáctky nejpovedenějších letních přestupů v nejlepších evropských ligách. Redaktoři ocenili jeho transfer z Basileje 11. místem. Vaclík skončil hned za klubovým spoluhráčem André Silvou, který hostuje v Seville z AC Milán. Největší majstrštyk udělala podle žebříčku Borussia Dortmund s útočníkem Paco Alcácerem z Barcelony. (goal.com)
19.08.2018 Vaclíka připravila o čisté konto penalta
Fotbalisté Sevilly zvládli s přehledem vstup do sezony španělské ligy a vyhráli 4:1 na hřišti Vallecana. Triumf soupeře Olomouce ve 4. předkole Evropské ligy řídila letní posila André Silva, který se blýskl hattrickem. Český brankář Tomáš Vaclík v brance Sevilly sahal po další nule, o tu ho ale připravil pokutový kop v závěru. Sevilla šla do vedení po kombinaci po pravé straně, nahrávce Navase a zakončení Vázqueze. Vzápětí podržel svůj tým Vaclík, protože chytil střelu zblízka. Ještě do poločasu bylo rozhodnuto, poté co se dvakrát ve vápně dobře zorientoval Silva. Ve druhé půli Vallecanu nezafungovala ofsajdová past, Silva se dostal za obranu a završil hattrick. Portugalský útočník zahájil ideálně hostování z AC Milán, kde dal na jaře jen dva góly. Domácí se v závěru dostali alespoň k penaltě a Embarba nedal Vaclíkovi šanci. (ČTK)