Opavský Rovňan považuje zrušení baráže za férovější variantu

Ředitel Opavy Jaroslav Rovňan kvituje rozhodnutí ligového grémia o dohrání posledních dvou kol skupiny o záchranu a zrušení baráže. Tuto variantu šéf slezského klubu považuje za férovější pro celky z nejvyšší soutěže. Pro návrh hlasovaly i další dva prvoligové kluby ohrožené sestupem Příbram a Karviná.  
17.07.2020 | Aktuality | 37 komentářů
 

Sportovně nejčistší řešení, řekl o zrušení baráže Svoboda

Předseda Ligové fotbalové asociace (LFA) Dušan Svoboda považuje zrušení baráže o nejvyšší soutěž a navýšení počtu účastníků první ligy pro příští sezonu na 18 týmů za nejčistší možné řešení. Věří, že závěr skupiny o záchranu se dokončí na hřišti a bez postranních úmyslů.  
17.07.2020 | Aktuality | 37 komentářů
 

Dukla se chtěla o postup poprat na hřišti, teď je v nejistotě

Dukla se chtěla o postup do nejvyšší soutěže poprat na hřišti, přesto hlasovala pro návrh zrušit baráž. Po zasedání ligového grémia je nicméně klub z Julisky v nejistotě, neboť zatím neví, zda bude hrát v příští sezoně první nebo druhou ligu. Pokud se dokončí prvoligová skupina o záchranu, vrátí se Pražané po roce mezi elitu. V opačném případě by zůstali v druhé nejvyšší soutěži.  
17.07.2020 | Aktuality | 8 komentářů
 

Nejkrásnější dárek k narozeninám, raduje se kouč Brňanů Machálek

Zbrojovka Brno slaví po rozhodnutí ligového grémia postup do nejvyšší soutěže a dnešní verdikt znamená také předčasný dárek pro trenéra Miloslava Machálka k pondělním 59. narozeninám. Tým z moravské metropole se vrací do nejvyšší soutěže po dvou letech, loni se jeho cesta zastavila v baráži, kterou lépe zvládla Příbram.  
17.07.2020 | Aktuality | 14 komentářů
 

Baráž byla zrušena, příští ročník první ligy může hrát 18 týmů

Profesionální kluby první a druhé ligy na ligovém grémiu odsouhlasily dohrání posledních dvou kol skupiny o záchranu v nejvyšší soutěži, následná baráž byla ale zrušena. Pokud se závěr skupiny o záchranu povede dokončit, sestoupí letos z nejvyšší soutěže pouze jeden tým a z druhé ligy postoupí tři celky - vítězné Pardubice, Brno a Dukla Praha. Příští sezonu první ligy bude hrát 18 mužstev, zrušena bude nadstavba.  
17.07.2020 | Aktuality | 368 komentářů
 

Vedení Jihlavy marně žádalo opakování baráže s Karvinou

Vedení Jihlavy podalo neúspěšnou žádost o opakování baráže proti Karviné kvůli chybám rozhodčích, jejichž potrestání považuje za neuspokojivé. Klub v prohlášení na svém webu uvedl, že komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR se snaží případ zamést pod stůl. K opakování baráže nemůže dojít, neboť to neumožňuje soutěžní řád, potvrdila Ligová fotbalová asociace, která řídí profesionální soutěže.  
11.06.2019 | Aktuality | 350 komentářů
 

Malík označil jihlavskou výzvu za hysterickou reakci

Předseda Fotbalové asociace ČR Martin Malík se ohradil vůči tvrdé kritice rozhodčích od druholigové Jihlavy po prohrané baráži s Karvinou. Reakci Vysočiny, která otevřeně vyzvala k rezignaci Komisi rozhodčích FAČR v čele s jejím předsedou Jozefem Chovancem a místopředsedou Martinem Wilczekem, označil Malík za hysterickou, byla podle něj zbytečná a nekonstruktivní.  
07.06.2019 | Aktuality | 70 komentářů
 

Dva rozhodčí z baráže nebudou v příští sezoně pískat ligu

Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR uznala, že sudí v obou zápasech baráže o účast v první lize proti Karviné výrazně poškodili Jihlavu. Hlavní rozhodčí obou utkání Martin Nenadál a Milan Matějček proto nebudou v příští sezoně řídit profesionální soutěže.  
05.06.2019 | Aktuality | 38 komentářů
 

Podle Berbra byla největší chybou baráže absence videorozhodčího

Podle místopředsedy Fotbalové asociace ČR Romana Berbra byla největší chybou barážových utkání absence videorozhodčího. Jihlava a Brno, které v baráži neuspěly a místo nich se v první lize udržely Karviná a Příbram, se verdikty sudích cítily poškozeny. Předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda uvedl, že VAR z technického důvodu nemohl do baráže zasáhnout.  
04.06.2019 | Aktuality | 110 komentářů
 

Náhradník Faško si počkal na šanci a pak zachránil Karviné ligu

Karviné zajistil udržení v první lize nečekaný střelec. Vyrovnávací gól na 1:1 v dnešní odvetě baráže v Jihlavě, který Slezanům po úterním domácím vítězství 2:1 stačil k záchraně, dal střídající Michal Faško. Čtyřiadvacetiletý slovenský záložník si musel počkat na šanci a v ideální chvíli si připsal první branku v české lize.  
03.06.2019 | Aktuality | 58 komentářů
02.06.2019 Na vstřelení branky to bylo málo, řekl Šustr
Brno se v odvetě baráže o udržení v české lize rozešlo s Příbramí bez branek a minimálně pro další sezónu zůstává ve Fotbalové národní lize. "První poločas jsme nehráli tak odvážně, jak jsme chtěli. Byli jsme více zaměření na defenzivu, nedostávali jsme se tolik do hry. Druhou půlku jsme hru zlepšili, dostali jsme se do několika zajímavých situací, dostali jsme soupeře malinko pod tlak. Na to, abychom vstřelili branku, to bylo ještě málo. Kvůli tomu skončil zápas 0:0," zhodnotil utkání brněnský kouč Pavel Šustr. (ČTK)
02.06.2019 Baráž o udržení v české lize - výsledky
Výsledky barážových zápasů o udržení v české lize: Jihlava - Karviná 1:1 (14. Zoubele - 70. Faško), první zápas 1:2, udržela se Karviná, Příbram - Brno 0:0, první zápas 3:3, udržela se Příbram.
29.05.2019 Brno se s Příbramí rozešlo smírně
Výsledek dnešního úvodního zápasu baráže o udržení: Brno - Příbram 3:3 (19. a 66Magera, 40. Šumbera - 6. Matoušek, 11. Kodr, 89. Keita).
28.05.2019 Straka: Bude to ještě válka
Karviná měla velmi dobře rozehraný první zápas baráže o záchranu v nejvyšší soutěži proti Jihlavě. Po první půli před vlastními diváky vedla 2:0, po změně stran ovšem inkasovala a na Vysočinu pojede jen s náskokem 2:1. "Byl to dnes z naší strany fotbal o křeči a obrovské nervozitě, která nás provázela celých devadesát minut. Tyhle zápasy mají své specifikum. Dali jsme dva góly, ale měli jsme úseky, které jsme absolutně nezvládali. V první půli jsme byli stoprocentně efektivní. Nechávali jsme jim ale hodně prostoru a oni se dostávali do šancí. Bude to ještě válka," tuší trenér František Straka. (ČTK)
Další expres zprávy
Poslední zápasy
29.05.
Zbrojovka Brno - 1. FK Příbram
3:3
02.06.
Vysočina Jihlava - MFK Karviná
1:1
02.06.
1. FK Příbram - Zbrojovka Brno
0:0
Všechny zápasy
Následující zápasy
nenalezeny žádné zápasy