Baráž o 1. ligu Česko - Baráž o 1. ligu - zprávy

Další články

Ještě možná budu kluky prohánět, nevyloučil Jindřišek

Jednačtyřicetiletý záložník Josef Jindřišek se po záchraně s fotbalisty Bohemians 1905 v první lize příští týden rozhodne o pokračování kariéry. Chuť přidat si další sezonu podle vlastních slov má a cítí, že na ligové tempo stále stačí. Myslí si, že Pražané se v nejvyšší soutěži udrželi zaslouženě.

Jarošík: Sezona byla psychicky náročná, kádr potřebuje posílit

Když trenér Jiří Jarošík na konci září po devátém kole prvoligové sezony přebíral teplické fotbalisty, měli jeho noví svěřenci na 15. místě tabulky jen bodový náskok na poslední Karvinou a tříbodovou ztrátu na nesestupové pásmo. Severočeši se navzdory zlepšení nakonec nevyhnuli baráži a jejich kouč si oddychl, že v ní proti druholigové Vlašimi uspěli. Jarošíkovi je jasné, že mužstvo bude do další sezony potřeba posílit.

Opava a Vlašim zkusí proti favoritům zdramatizovat baráž

Odvety baráže o první ligu zakončí v neděli v Česku sezonu profesionálních soutěží. Po čtvrtečních úvodních zápasech mají výrazně blíže k úspěchu favorité z nejvyšší soutěže, celky z druhé ligy ale zkusí dvojutkání ještě zdramatizovat. Vlašim chce v domácí odvetě s Teplicemi napravit vysokou venkovní porážku 0:3 a Opava touží po domácí prohře 0:1 překvapit v Ďolíčku Bohemians 1905.

Fortelný dvěma góly přiblížil Teplice k udržení v lize, ale byl pokárán

Jan Fortelný z Teplic v úvodním utkání baráže o první ligu pomohl dvěma góly k domácímu vítězství 3:0 nad druholigovou Vlašimí. Přesto si od asistenta trenéra Severočechů Tomáše Hunala vyslechl, že nepodal příliš dobrý výkon, a třiadvacetiletý záložník s tím souhlasil. Podle Fortelného jsou "Skláři" ve výborné výchozí pozici, ale udělali pouze první krok.

Úvodními zápasy odstartuje ve čtvrtek baráž o první ligu

Úvodními zápasy odstartuje ve čtvrtek baráž o první ligu. Patnáctý celek nejvyšší soutěže Teplice přivítají druhý tým druhé ligy Vlašim, která bude ve dvojutkání usilovat o premiérový postup mezi elitu. Třetí celek z druhé ligy Opava pak nastoupí proti čtrnáctému mužstvu nejvyšší soutěže Bohemians 1905.

Opavský Rovňan považuje zrušení baráže za férovější variantu

Ředitel Opavy Jaroslav Rovňan kvituje rozhodnutí ligového grémia o dohrání posledních dvou kol skupiny o záchranu a zrušení baráže. Tuto variantu šéf slezského klubu považuje za férovější pro celky z nejvyšší soutěže. Pro návrh hlasovaly i další dva prvoligové kluby ohrožené sestupem Příbram a Karviná.

Sportovně nejčistší řešení, řekl o zrušení baráže Svoboda

Předseda Ligové fotbalové asociace (LFA) Dušan Svoboda považuje zrušení baráže o nejvyšší soutěž a navýšení počtu účastníků první ligy pro příští sezonu na 18 týmů za nejčistší možné řešení. Věří, že závěr skupiny o záchranu se dokončí na hřišti a bez postranních úmyslů.

Dukla se chtěla o postup poprat na hřišti, teď je v nejistotě

Dukla se chtěla o postup do nejvyšší soutěže poprat na hřišti, přesto hlasovala pro návrh zrušit baráž. Po zasedání ligového grémia je nicméně klub z Julisky v nejistotě, neboť zatím neví, zda bude hrát v příští sezoně první nebo druhou ligu. Pokud se dokončí prvoligová skupina o záchranu, vrátí se Pražané po roce mezi elitu. V opačném případě by zůstali v druhé nejvyšší soutěži.

Nejkrásnější dárek k narozeninám, raduje se kouč Brňanů Machálek

Zbrojovka Brno slaví po rozhodnutí ligového grémia postup do nejvyšší soutěže a dnešní verdikt znamená také předčasný dárek pro trenéra Miloslava Machálka k pondělním 59. narozeninám. Tým z moravské metropole se vrací do nejvyšší soutěže po dvou letech, loni se jeho cesta zastavila v baráži, kterou lépe zvládla Příbram.

Baráž byla zrušena, příští ročník první ligy může hrát 18 týmů

Profesionální kluby první a druhé ligy na ligovém grémiu odsouhlasily dohrání posledních dvou kol skupiny o záchranu v nejvyšší soutěži, následná baráž byla ale zrušena. Pokud se závěr skupiny o záchranu povede dokončit, sestoupí letos z nejvyšší soutěže pouze jeden tým a z druhé ligy postoupí tři celky - vítězné Pardubice, Brno a Dukla Praha. Příští sezonu první ligy bude hrát 18 mužstev, zrušena bude nadstavba.

Vedení Jihlavy marně žádalo opakování baráže s Karvinou

Vedení Jihlavy podalo neúspěšnou žádost o opakování baráže proti Karviné kvůli chybám rozhodčích, jejichž potrestání považuje za neuspokojivé. Klub v prohlášení na svém webu uvedl, že komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR se snaží případ zamést pod stůl. K opakování baráže nemůže dojít, neboť to neumožňuje soutěžní řád, potvrdila Ligová fotbalová asociace, která řídí profesionální soutěže.

Malík označil jihlavskou výzvu za hysterickou reakci

Předseda Fotbalové asociace ČR Martin Malík se ohradil vůči tvrdé kritice rozhodčích od druholigové Jihlavy po prohrané baráži s Karvinou. Reakci Vysočiny, která otevřeně vyzvala k rezignaci Komisi rozhodčích FAČR v čele s jejím předsedou Jozefem Chovancem a místopředsedou Martinem Wilczekem, označil Malík za hysterickou, byla podle něj zbytečná a nekonstruktivní.

Dva rozhodčí z baráže nebudou v příští sezoně pískat ligu

Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR uznala, že sudí v obou zápasech baráže o účast v první lize proti Karviné výrazně poškodili Jihlavu. Hlavní rozhodčí obou utkání Martin Nenadál a Milan Matějček proto nebudou v příští sezoně řídit profesionální soutěže.

Podle Berbra byla největší chybou baráže absence videorozhodčího

Podle místopředsedy Fotbalové asociace ČR Romana Berbra byla největší chybou barážových utkání absence videorozhodčího. Jihlava a Brno, které v baráži neuspěly a místo nich se v první lize udržely Karviná a Příbram, se verdikty sudích cítily poškozeny. Předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda uvedl, že VAR z technického důvodu nemohl do baráže zasáhnout.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele