Česko - Fotbalová národní liga - zprávy

 

Dvořák se s Hradcem Králové už potřetí vrátil do první ligy

Útočník Pavel Dvořák už potřetí s Hradcem Králové oslavil návrat do první ligy. Vzhledem k současné roli v týmu si dnešního postupu cení víc než předchozích dvou v letech 2010 a 2014. Dvořák skóroval v posledních pěti zápasech po sobě a s devíti brankami je v tabulce druholigových střelců třetí.  
08.05. | Aktuality | 14 komentářů
 

Trenér Frťala navzdory postupu do první ligy v Hradci Králové skončí

Přestože trenér Zdenko Frťala dovedl fotbalisty Hradce Králové do první ligy, po vypršení smlouvy na konci této sezony klub opustí. Zbývající tři kola chce dohrát se ctí a úspěšně se s "Votroky" rozloučit po třech sezonách na jejich lavičce. Návrat do nejvyšší soutěže po čtyřech letech se podle něj Východočechům povedl díky tomu, že neuhnuli z nastavené koncepce.  
08.05. | Aktuality | 11 komentářů
 

Hradec Králové se po čtyřech letech vrací do první ligy

Královehradečtí se po čtyřech letech vracejí do nejvyšší soutěže. Východočeši si po výhře 2:1 nad pražskou Duklou ve 23. kole druhé ligy s předstihem zajistili konečné první místo v tabulce, které jako jediné znamená postup mezi elitu.  
08.05. | Aktuality | 21 komentářů
 

Královehradečtí se v sobou mohou po čtyřech letech vrátit do první ligy

Hradec Králové se v sobotu může po čtyřech letech vrátit do nejvyšší soutěže. Pokud "Votroci" ve 23. kole druhé ligy doma porazí Duklu Praha, bez ohledu na další výsledky si s předstihem zajistí první místo v tabulce, které jako jediné znamená postup mezi elitu. Jistotu účasti v první lize by Hradec získal i v případě, že v tomto kole neuhraje méně bodů než druhá Líšeň.  
07.05. | Aktuality | 31 komentářů
 

Budou to druhé Vánoce, těší se kluby na částečný návrat fanoušků

Na zápasy víkendového 30. kola první ligy se poprvé od 4. října v omezené míře vrátí fanoušci. Hráči a trenéři jsou nadšení a někteří to považují za druhé Vánoce. Kluby mohou zaplnit hlediště z 10 procent, nejvíc diváků se z devíti víkendových duelů nejvyšší soutěže dostane na šlágr Slavie s Plzní do Edenu, který má v Česku nejvyšší kapacitu.  
30.04. | Aktuality | žádný komentář
 

Zastupitelé Prahy 3 odmítli dohodu s klubem o stadionu Viktorky

Koalici v Praze 3 se na dnešním jednání zastupitelstva Prahy 3 nepodařilo najít většinu pro schválení dohody s klubem Viktoria Žižkov ohledně stadionu v Seifertově ulici. Zastupitelé hlasovali o třech verzích smlouvy, schválena nebyla ani jedna. Pro klub to zřejmě bude znamenat, že nezíská druholigovou licenci pro příští sezonu, protože nesplní požadavky Fotbalové asociace ČR (FAČR) ohledně zajištění rekonstrukce stadionu.  
29.04. | Aktuality | 47 komentářů
 

Ve čtvrtek se bude jednat o stadionu Žižkova

Zastupitelé Prahy 3 dnes nerozhodli o dohodě s klubem Viktoria Žižkov ohledně žižkovského stadionu. Jednání přerušili a budou v něm pokračovat ve čtvrtek. Důvodem je, že finální návrh dohody byl dokončen teprve dnes a zastupitelé neměli čas si ho podrobně nastudovat. Dohodu je podle zástupců klubu nutné stvrdit do pátku, kdy je finální termín stanovený Fotbalovou asociací ČR (FAČR).  
27.04. | Aktuality | žádný komentář
 

Blansko z finančních důvodů po sezoně opustí druhou ligu

Blansko nebude v příští sezoně hrát druhou ligu ani v případě, že by se dokázalo zachránit. Předseda jihomoravského klubu Zdeněk Veselý potvrdil konec v soutěži po jednom roce kvůli ekonomickým problémům. Blansko by v následujícím ročníku mělo nastupovat v MSFL, tedy třetí lize.  
27.04. | Aktuality | 63 komentářů
 

Trenéra Skuhravého na lavičce Dukly střídá Pilný

Dukla Praha odvolala trenéra Romana Skuhravého. Mužstvo převzal Bohuslav Pilný s dosavadním asistentem B-týmu Alešem Majerem. Skuhravý doplatil na sérii tří porážek, po nichž se klub z Julisky propadl na 10. místo druholigové tabulky a od sestupových příček ho dělí jen pět bodů. Spolu s ním skončil i jeho asistent Richard Polák.  
15.04. | Aktuality | 17 komentářů
 

Hradec Králové má smlouvu na stadion, Strabag začne stavět na podzim

Město Hradec Králové dnes podepsalo smlouvu se sdružením firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont na stavbu nového fotbalového stadionu. Cena kontraktu činí 568 milionů korun bez DPH, jde tak o největší zakázku v novodobé historii města. Nyní budou firmy stadion projektovat. Vlastní stavba by demolicemi stávajícího stadionu měla začít na podzim.  
14.04. | Aktuality | 114 komentářů
08.05. Hradec Králové postupuje do první ligy
Hradec Králové si v příští sezoně zahraje českou nejvyšší soutěž, postup mu už nikdo nevezme po výhře 2:1 nad Duklou Praha.
08.05. Opava přišla o prvoligovou příslušnost
Opava bude v příští sezoně hrát jenom druhou nejvyšší českou soutěž, její prvoligový osud definitivně zpečetila remíza se Zlínem.
05.05. Hradec Králové je krok od postupu
Fotbalisté Hradce Králové jsou krok od postupu do nejvyšší soutěže. Východočeský lídr druhé ligy má po remíze druhé Líšně 1:1 s Táborskem čtyři kola před koncem v čele tabulky desetibodový náskok. V případě sobotního domácího vítězství nad pražskou Duklou bez ohledu na zbylé výsledky oslaví návrat mezi elitu, kterou před čtyřmi lety opustil. (ČTK)
01.05. Vyšehrad sestupuje z FNL
Fotbalová národní liga zná prvního sestupujícího. Tím se stal Slavoj Vyšehrad, jemuž dala definitivní jistotu dnešní porážka s Líšní (1:2).
14.04. Hradec podepíše smlouvu na stavbu arény
Představitelé města Hradec Králové by měli dnes dopoledne podepsat smlouvu se sdružením firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont na stavbu nového fotbalového stadionu. Cena kontraktu činí 568 milionů korun bez DPH a jde tak o největší zakázku v novodobé historii města. Město stavbu na místě polorozbořeného všesportovního stadionu připravuje přes 15 let. Uskupení firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont vyhrálo tendr, který radnice vypsala loni v září. Jako vítěze soutěže uskupení schválili zastupitelé města na konci března. Na projektování a stavbu bude mít vítězná firma dva roky. V minulosti město na stavbu vypsalo tři tendry, ale žádný z nich do konce nedotáhlo. (ČTK)
13.04. V Třinci se zítra hrát nebude
Ze středečního programu 18. kola druhé ligy vypadl kvůli nezpůsobilému hřišti zápas Třince s Viktorií Žižkov. Vedení soutěže utkání odložilo s ohledem na stav hrací plochy po rozmarech počasí ve Slezsku na neurčito. Náhradní termín bude záviset na dohodě klubů a odsouhlasit jej musí Ligová fotbalová asociace. (ČTK)
29.03. V Hradci rozhodnou o vítězi tendru
Zastupitelé Hradce Králové by měli dnes odpoledne rozhodnout o vítězi tendru na stavbu fotbalového stadionu. Jako vítěze tendru zastupitelům rada města doporučila sdružení firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont, které nabídlo cenu 568 milionů korun bez DPH. Mělo by tak jít o největší investici v novodobé historii města. Město stavbu na místě polorozbořeného všesportovního stadionu připravuje přes 15 let. Jde o jednu z přednostních investic radnice. Nynější tendr, který město vypsalo loni 4. září, je čtvrtý v pořadí. Původně se do soutěže přihlásily čtyři subjekty, které všechny splnily kvalifikační požadavky. Předběžné nabídky v únoru podaly tři subjekty. Hodnoticí komise vítězné sdružení v čele se Strabagem vybrala 5. března a rada města jej poté potvrdila. Pokud zastupitelé vítěze schválí, bude moci město s firmou podepsat smlouvu. (ČTK)
24.03. Jarolím poprvé vyhrál s Ústím nad Labem
Ústí nad Labem v dnešním zápase 15. kola Fotbalové národní ligy vyhrálo v Jihlavě a poprvé získalo tři body pod vedením trenéra Davida Jarolíma. Pro bývalého záložníka se jednalo o premiérový triumf ve druhé lize.
24.03. Hradec může podepsat smlouvu na stavbu stadionu
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dnes zastavil správní řízení ve věci tendru na stavbu fotbalového stadionu v Hradci Králové. ČTK to řekl mluvčí úřadu Martin Švanda. Město Hradec Králové tak bude moci podepsat smlouvu s vítěznou firmou. Stadion by za 568 milionů korun bez DPH mělo postavit sdružení firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont. (ČTK)
21.03. Jihlava bude hrát s Ústím ve středu
Odložený duel druhé ligy mezi Jihlavou a Ústím nad Labem, který byl v pátek odložen kvůli nezpůsobilému terénu, se bude hrát ve středu 24. března od 15 hodin. Dohodly se na tom oba kluby. (Twitter @LFA)
Další expres zprávy
Poslední zápasy
05.05.
Dukla Praha - Viktoria Žižkov
1:2
05.05.
Fotbal Třinec - Ústí nad Labem
1:0
05.05.
FK Varnsdorf - Vysočina Jihlava
1:1
05.05.
FK Blansko - MFK Chrudim
4:1
05.05.
SK Líšeň - MAS Táborsko
1:1
05.05.
Vlašim - Slavoj Vyšehrad
3:1
08.05.
FC Hradec Králové - Dukla Praha
2:1
08.05.
FK Ústí nad Labem - FK Blansko
2:1
08.05.
MFK Chrudim - Fotbal Třinec
0:2
08.05.
1. SK Prostějov - SK Líšeň
1:3
08.05.
Slavoj Vyšehrad - FK Varnsdorf
1:2
09.05.
Viktoria Žižkov - Vlašim
3:1
09.05.
MAS Táborsko - Vysočina Jihlava
2:2
Všechny zápasy
Následující zápasy
14.05.17:00
Vysočina Jihlava - Žižkov
info
15.05.17:00
Fotbal Třinec - 1. SK Prostějov
info
15.05.17:00
FK Blansko - Slavoj Vyšehrad
info
16.05.17:00
Vlašim - MFK Chrudim
info
16.05.17:00
FK Varnsdorf - Hradec Králové
info
17.05.17:00
SK Líšeň - FK Ústí nad Labem
info
17.05.17:00
Dukla Praha - MAS Táborsko
info
Všechny zápasy