Česko - Fotbalová národní liga - zprávy

 

Pardubická iniciativa chce referendum o opravě letního stadionu

Občansko-politická iniciativa Nechci stadion na dluh se pokusí získat 7000 podpisů, které umožní pořádat v Pardubicích místní referendum. Odmítá, aby se město opravou stadionu zadlužilo na 20 let. Novinářům to dnes řekl jeden ze zástupců iniciativy Dominik Bečka (Piráti).  
DNES | Aktuality | 29 komentářů
 

Novým trenérem Prostějova je Šustr

Novým trenérem druholigového Prostějova byl jmenován Pavel Šustr. Pětačtyřicetiletý kouč u desátého týmu tabulky nahradil odvolaného Oldřicha Machalu. Vedení hanáckého celku o tom informovalo na klubovém webu.  
06.12. | Aktuality | 20 komentářů
 

Pardubice schválily přípravu tendru na opravu letního stadionu

Pardubičtí zastupitelé dnes po dvouhodinové debatě schválili přípravu výběrového řízení na opravu letního stadionu s podmínkou, že bude stát maximálně 430 milionů korun. Pro hlasovalo 23 z 37 přítomných zastupitelů. Fanoušci fotbalu, kteří na místě jednání sledovali, tleskali a skandovali.  
21.11. | Aktuality | 12 komentářů
 

Pardubice budou opět projednávat opravu letního stadionu

Pardubičtí zastupitelé budou ve čtvrtek opět jednat o opravách letního stadionu. Radní již většinově schválili výběrové řízení na dodavatele stavby, potřebují ještě souhlas zastupitelů. Projekt chce město zlevnit maximálně na 430 milionů korun. Novinářům to dnes řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO).  
19.11. | Aktuality | 8 komentářů
 

O zadání tendru na stadion v Hradci Králové chce jednat 12 firem

Do takzvaných předběžných tržních konzultací k zakázce na stavbu stadionu v Hradci Králové se přihlásilo 12 firem. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Kateřina Šmídová. Od stavebních firem se bude chtít radnice dozvědět, co by měla udělat pro to, aby se jí ve výběrovém řízení podařilo najít dodavatele.  
19.11. | Aktuality | 44 komentářů
 

Druholigových Vítkovic se ujal Ľubomír Luhový

Vítkovice povede bývalý slovenský a československý reprezentant Ľubomír Luhový. Dvaapadesátiletý kouč na lavičce předposledního celku druhé ligy nahradil Jiřího Balcárka, který v úterý odešel do prvoligové Opavy.  
16.11. | Aktuality | 4 komentáře
 

Hradec Králové bude s firmami jednat o stavbě stadionu

Město Hradec Králové vypsalo předběžné tržní konzultace k zakázce na stavbu fotbalového stadionu za více než 600 milionů korun bez DPH. Od stavebních firem se bude chtít radnice dozvědět, co by měla udělat pro to, aby se jí ve výběrovém řízení podařilo nalézt dodavatele. Vyplývá to z výzvy ke konzultacím, kterou má ČTK k dispozici.  
07.11. | Aktuality | 41 komentářů
 

Hradec zrušil třetí tendr na stadion, jasno o něm má být v březnu

Zastupitelé Hradce Králové dnes zrušili třetí tendr na stavbu stadionu. Do soutěže radnici přišla jen jedna nabídka, která ale přesáhla městem stanovenou maximální cenu 605 milionů korun bez DPH. Zastupitelé uložili náměstkovi primátora pro investice Jiřímu Bláhovi (ODS), aby v březnu 2020 předložil možné varianty řešení výstavby stadionu. Bláha by měl s firmami v následujících týdnech vést takzvané předběžné tržní konzultace.  
30.10. | Aktuality | 108 komentářů
 

Sudí Julínek podle komise rozhodčích chyboval v Jablonci

Sudí Pavel Julínek podle komise rozhodčích FAČR chyboval v pátečním zápase 14. kola první ligy mezi Jabloncem a Teplicemi (4:1), když pokutový kop pro domácí nařídil až po intervenci videorozhodčího.  
29.10. | Aktuality | 41 komentářů
 

Pardubice dál rozmýšlejí, jak rozsáhle opraví letní stadion

Političtí zástupci Pardubic si ještě musí rozmyslet, zda dají za opravu letního stadionu a výstavbu parkovacího domu 600 milionů korun. Město čekají další náročné investice a musí na ně mít peníze, řekl dnes novinářům náměstek primátora Petr Kvaš (ODS). Koalice dál hledá nejschůdnější variantu, dodal.  
23.10. | Aktuality | 18 komentářů
29.11. Prostějov propustil trenéra Machalu
Desátý tým druholigové tabulky 1. SK Prostějov propustil trenéra Oldřicha Machalu. S ním končí i jeho asistent Ladislav Onofrej. O jejich nástupcích klub teprve rozhodne. Machala vedl tým od léta 2017. V první sezoně s ním postoupil do druhé nejvyšší soutěže a v té minulé se s ním dokázal udržet.
15.11. Bohemians Praha 1905 - Dukla Praha 5:1
Přípravné utkání v Libčicích nad Vltavou (u Prahy):
Bohemians Praha 1905 - Dukla Praha 5:1 (2:1).
Branky:
27., 40. a 66. Ugwu, 48. Nečas, 59. Keita - 11. vlastní Bederka.
Sestava Bohemians: Valeš (46. Le Giang) - Bartek (46. Havel), Krch (46. Hůlka), Bederka (46. Köstl), Podaný (46. Vondra) - Vodháněl, Jindřišek (46. Havlena), Novák (46. Nečas), Schumacher - Keita (69. Vacek), Ugwu. Trenér: Klusáček. (ČTK)
15.11. Vítkovic se ujal Ľubomír Luhový
Fotbalisty Vítkovic povede bývalý slovenský a československý reprezentant Ľubomír Luhový. Dvaapadesátiletý kouč na lavičce předposledního celku druhé ligy nahradil Jiřího Balcárka, který v úterý odešel do prvoligové Opavy. Mladší bratr někdejšího československého reprezentanta Milana Luhového si premiéru u týmu odbude za týden proti třetí Jihlavě. "Nabídku jsem přijal, přeci jen je to druhá nejvyšší soutěž. V profesionálních soutěžích je 32 klubů, trenérskou licenci má mnohonásobně víc lidí, takže nabídky nechodí každý den," řekl Luhový na klubovém webu. (ČTK)
05.11. Prostějov chce platit klubu za propagaci
Prostějovská radnice chce akciové společnosti 1. SK Prostějov, fotbalový klub, v jejímž představenstvu do začátku října seděl primátor František Jura (ANO), zaplatit 3,5 milionu korun za sedmiměsíční propagaci města na utkáních fotbalového týmu. Záměr v říjnu schválili prostějovští radní. Jejich rozhodnutí kritizoval Aleš Matyášek z opozičního sdružení Na rovinu!, podle kterého v této zakázce nejde o propagaci Prostějova, ale o skrytý a neprůhledný sponzoring soukromých subjektů. Chystaná zakázka se má týkat propagace města na utkáních mužského A-týmu, který nyní hraje druhou fotbalovou ligu pod hlavičkou 1. SK Prostějov. Město se podle Jury rozhodlo oslovit výhradního dodavatele propagačních služeb, kterým se má stát akciová společnost 1.SK Prostějov, fotbalový klub. Její nabídku poté posoudí skupina zástupců města. (ČTK)
11.10. Slovan Liberec - Varnsdorf 0:0
Přípravné utkání v Raspenavě:
Slovan Liberec - Varnsdorf 0:0.
Sestava Liberce:
Knobloch - Mikula (46. Koscelník), Kačaraba, Karafiát (46. Dvořák), Hybš (61. Gembický) - Breite (46. Černický), Beran (46. Nešický) - Pešek (61. Ju Kang-hjon), Baluta (61. Musa), Potočný (46. Malinský) - Kuchta. Trenér: Hoftych. (ČTK)
10.10. Brno - Olomouc 2:0
PŘÁTELSKY:
Zbrojovka Brno - Sigma Olomouc 2:0 (2:0).
Branky:
13. a 22. Přichystal.
Sestava Olomouce:
I. poločas:
Buchta - Štěrba, Beneš, Greššák - Radek Látal, Houska, González, Texl, Kerbr - Plšek, Tandir.
II. poločas: Mandous - Radek Látal, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Zahradníček, Greššák, Chytil, Zlatohlávek, Texl - Yunis. Trenér: Radoslav Látal. (ČTK)
10.10. České Budějovice - Viktoria Žižkov 1:3
Přípravné utkání:
Dynamo České Budějovice - Viktoria Žižkov 1:3 (1:2).
Branky:
28. Ledecký - 4. Halgoš, 25. Martan, 82. Urbanec.
Sestava Č. Budějovic:
I. poločas:
Křížek - Čolič, Kulhánek, Sivok, Novák - Čavoš, Kladrubský - Delarge, Schranz, Mršič - Ledecký.
II. Poločas: Staněk - Čolič, Havel, Novák, Helešic - Javorek, Kladrubský - Ekpai, Brandner, Mršič - Táborský. Trenér: Horejš. (ČTK)
26.09. Nabídky na stavbu stadionu v Hradci už dnes
Zájemci o stavbu fotbalové arény v Hradci Králové zhruba za 600 milionů korun mají dnes v 10 hodin termín pro odevzdání nabídek. Podávat je budou elektronicky. Tendr je třetí v pořadí a město ho vypsalo 9. července. Do fáze podání nabídek se žádná z předchozích dvou soutěží nedostala. Jediným hodnoticím kritériem tendru je cena. (ČTK)
16.09. Šmejkal se stal trenérem Vlašimi
Vlašim během reprezentační přestávky vyměnila trenéra. Michala Maška na lavičce trápícího se druholigového klubu nahradil Daniel Šmejkal, který v premiéře zvítězil nad Vítkovicemi (2:1). (fcsbvlasim.cz)
12.09. Hradec posedmé posunul tendr na stadion
Město Hradec Králové posedmé posunulo termín podání nabídek do šestisetmilionového tendru na stavbu fotbalového stadionu. Místo úplně původního 15. srpna nyní platí termín 24. září. Posunutí termínu odevzdání nabídek si vyžádaly žádosti uchazečů o vysvětlení k projektové dokumentaci a následné dílčí úpravy dokumentace. (ČTK)
Další expres zprávy
Poslední zápasy
22.11.
MFK Vítkovice - Vysočina Jihlava
1:1
22.11.
Ústí nad Labem - Vyšehrad
1:2
23.11.
Fotbal Třinec - FK Varnsdorf
1:1
23.11.
FK Pardubice - Zbrojovka Brno
1:2
23.11.
Baník Sokolov - Viktoria Žižkov
1:2
23.11.
Dukla Praha - FC Hradec Králové
1:2
24.11.
Vlašim - 1. SK Prostějov
2:0
Všechny zápasy
Následující zápasy
07.03.?
MFK Chrudim - FK Varnsdorf
info
07.03.?
Jihlava - Fotbal Třinec
info
07.03.?
FC Hradec Králové - SK Líšeň
info
07.03.?
Viktoria Žižkov - Dukla Praha
info
07.03.?
Slavoj Vyšehrad - MFK Vítkovice
info
07.03.?
Zbrojovka Brno - Baník Sokolov
info
07.03.?
1. SK Prostějov - Ústí n. Lab.
info
07.03.?
Vlašim - FK Pardubice
info
Všechny zápasy