10.08.2013 19:00 CET
2 : 2
(1:0)

Sigma Olomouc - FK Teplice 2:2

Andrův stadion po prvním poločase slavil výhru, nakonec se však musí spokojit jen s jedním jediným bodem. Za konečnou remízu 2:2 si totiž jeden bod odváží hosté z Teplic.

Drama až do závěrečných minut, čtyři branky a jedna červená karta - napínavé utkání nám připravily týmy domácí Sigmy Olomouc a FK Teplic. Hosté vstupovali do utkání v pozici favorita, sedm bodů jim stačilo na třetí místo. Sigma se ale po zápase bez tří bodů ocitá na místě dvanáctém.

Hned od úvodu bylo patrné, že nás čeká velký boj, oba celky se snažily dost bojovat a počet nepřiměřeně tvrdých zákroků minimálně v prvních deseti minutách tomu také odpovídal. Mladý záložník Jan Javůrek se musel rychle vracet, aby překazil akci Francise Litsingiho. Po ní ale sami rozehráli útočnou akci, na jejímž konci stál Adam Varadi. Útočník Hanáků využil nahrávky od spoluhráče Šimona Falty a do prázdné brány skóroval.

Zajímavý souboj poté svedli brankář Zdeněk Zlámal s hostujícím Nivaldem. Obránce z Kapverd mířil sice výtečně, ale Zlámal předvedl ještě kvalitnější zákrok a střelu zlikvidoval. Zlámal byl do akce povolán také o pár minut později, kdy se na něj řítil Francis Litsingi. Ten sice Zlámala již přehodil, ale jeho technický pokus mířil nakonec jen do boční sítě. Jako zajímavá se jevila také spolupráce Javůrka se Šindelářem, druhý jmenovaný ale po nadýchaném centru mířil těsně vedle.

První poločas již nic zajímavého nepřinesl, ten druhý ale sliboval napínavou podívanou. Již pět minut po změně stran se Francis Litsingi dostal opět do samostatného úniku a mířil sám na Zlámala, ten ale zachoval chladnou hlavu a míč vyrazil. Situace domácího týmu se zkomplikovala po hodině hry, kdy byl za ostrý faul na pronikajícího Kroba vyloučen Varadi, střelec prvního gólu. Od té doby se hosté vzepjali k útoku.

Naplnění došel až patnáct minut před koncem, kdy se po chybě Dreksy dostal k míči Aidin Mahmutović. Útočník Bosny a Hercegoviny si nakonec poradil i s brankářem Zlámalem a skóroval - 1:1.

Hosté pochopili, že Hanákům chybí jeden muž a schází jim i síly. Právě v té chvíli znovu udeřili - Nivaldo našel svým pasem nabíhajícího Iva Táborského, který poslal Teplice do vedení a otočil skóre ve prospěch svého týmu! To však stále nebylo vše, domácí totiž sebrali poslední zbytky fyzických i psychických sil a pokusili se o poslední útok. Dvě minuty před koncem se také po zásluze dočkali, aktivní Jan Javůrek našel centrem Martina Doležala, který hlavou srovnal na konečných 2:2.

Autor: Ondřej Pražák / onlajny.cz