3 : 4
(3:3)
Bazaly, Ostrava

Baník Ostrava - FK Teplice 3:4

Neuvěřitelná přestřelka byla k vidění v Ostravě. Domácí nad Teplicemi několikrát vedli, ale jejich soupeř pokaždé vyrovnal a na začátku druhého poločasu rozhodl hlavou Petr Lukáš.

Diváci na ostravských Bazalech viděli ligový debut jako hrom. První šance sice patřily Teplicím, ale výtečný Krbeček se překonat nenechal. Baníkovce dostal do brzkého vedení už v 6. minutě Milan Ferenčík, když Hušbauerův vybojovaný balón poslal na přední tyč Řezník a právě Ferenčík jej úspěšně tečoval - 1:0 pro Ostravu. Jenomže gólová radost domácím dlouho nevydržela, Baník chyboval v obraně a po Vachouškově hlavičce pohodlně dorazil míč do branky Vlastimil Stožický - 1:1. Během devíti minut tak viděli diváci dvě branky a to rozhodně ještě nebyl konec, hned za další dvě minuty se prosadil parádní ranou Hušbauer a Ostrava znovu vedla, tentokráte 2:1. Pouze na chvíli se situace zklidnila a ve 27.minutě už mohli divácí opět křičet gól, Matula totiž fauloval uvnitř pokutového území Ferenčíka a penaltu v pohodě proměnil Dominik Kraut - 3:1.

Baníkovci se už viděli v šatnách za poločasového vedení, ovšem Teplice se s tím nehodlaly smířit. Ve 38. minutě využil další zmatky v ostravské defenzívě Stožický a snížil na 2:3. Dvě minuty před pauzou pak dokonal poločasovou remízu Štěpán Vachoušek, když neomylně napřáhl k tyči - 3:3. Během první pětačtyřicetiminutovky tak padlo šest branek.

Domácí borci museli ve druhém poločase litovat, že pokaždé neudrželi vedení. Na začátku druhého poločasu totiž zavěsil po rohovém kopu hlavou Lukáš a Tepličtí senzačně otočili skóre ve svůj prospěch - 3:4. Pak už byl brankám do konce utkání konec, Baník se sice snažil něco vymyslet, ale Tepličtí si na rozdíl od Ostravy vedení pohlídali. Baník podlehl v přestřelce Teplicím 3:4.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.cz