Články na téma: Extra čtení k MS

Další články

Jak mohou postoupit? Argentině může stačit i remíza. Mexiko a Dánsko potřebují vyhrát

Argentina, Dánsko, Polsko ale také Saúdská Arábie či Tunisko. Ty všechny čeká ve středu boj o postup do osmifinále mistrovství světa v Kataru. Například Messiho a spol. pošle dál výhra, ale za určité konstelace jim může stačit i remíza...

Rozhodl kluk z autobusu číslo 36. Embolo osudový gól proti své vlasti neslavil

Když si uvnitř šestnáctky našel skvělou přihrávku, neváhal a razantní střelou rozvlnil síť. Pak ale strnul a dal jasně najevo, že trefu slavit nebude. Pochopení se dočkal i od švýcarských spoluhráčů. Breel Embolo (25) dal na mistrovství světa gól Kamerunu, zemi, v níž se narodil...

Brazílie - Srbsko. Bývalý Kanárek Alemão: Neymar není lídr. Lidé v zemi týmu nevěří

Ricardo Rogerio de Brito, ve světě známý jako Alemão (61), se aktuálně nepohybuje ve fotbalovém prostředí. V polovině 80. let však patřil k elitním záložníkům a v letech 1986 a 1990 se představil v dresu Brazílie na mistrovství světa. Bývalý záložník Neapole nyní pracuje s drogově závislými, ale fotbal sledovat nepřestal. Zvláště pak, když jde o Seleção a světový šampionát.

Přestaňte klusat, donutil Saúdy k obratu jejich kouč. Kdo je vlastně Hervé Renard?

Saúdskoarabský král Bin Salmám vyhlásil svátek, vždyť největší země arabského poloostrova vyhrála ve svém úvodním zápase mistrovství světa nad Argentinou! Jihoameričané byli chyceni do ofsajdové pasti a na střídačce se smál vitální sympaťák Herve Renard (54). Francouzský kouč "Zelených sokolů" zdaleka nedosahuje věhlasu slavnějšího krajana Deschampse, ale v úterý jej úplně zastínil.

Zenden o výhře Nizozemců: Gakpo vždy vynikal. Debutant v bráně? To vymyslí jen Van Gaal

Bývalý nizozemský reprezentant Boudewijn Zenden (46) komentuje vítězství svých krajanů nad Senegalem (2:0) v exkluzivním rozhovoru pro Livesport Zprávy. Chválí například mladou hvězdu Codyho Gakpa (23), kterého jako odchovance PSV Eindhoven dobře zná.

Sadílek komentoval i holandsky: Není čas hledat vhodná slovíčka, ale domluvím se

Jaké to je komentovat fotbalové utkání, si pro Livesport vyzkoušel reprezentační záložník Michal Sadílek (23). A to hned na mistrovství světa při zápase Nizozemska, ve kterém přerušovaně od svých 16 let žije, se Senegalem. Oranjes mají podle Sadílka na šampionátu ty nejvyšší cíle, on sám větší ambice co se týče komentování nemá...

Všichni Brazilci s číslem 10 na zádech. Jen tři ale slavili titul mistra světa

Číslo 10, královské číslo. A pokud jde o dres brazilské fotbalové reprezentace, tak je to skoro až posvátná role. Jen Pelé a dva další hráči ale s desítkou na zádech přinesli Brazílii štěstí. Neymar se letos bude pokoušet o zisk titulu mistra světa potřetí...

Představení stadionů mistrovství světa 2022

Už jen pár hodin nás dělí od zahájení kontroverzního mistrovství světa v Kataru, přičemž jedním z hlavních terčů kritiky byly stadiony. Pořadatelská země při přidělení pořadatelství prakticky žádnými vhodnými nedisponovala a vše se tedy muselo vybudovat na zelené louce, což pochopitelně není zrovna ekonomicky zodpovědné - vždyť také náklady na letošní šampionát více než desetkrát převýšily dosud nejdražší turnaj v Brazílii před osmi lety.

Historie míčů pro mistrovství světa - od Tienta v roce 1930 po Al Rihla v roce 2022

Trenér německé reprezentace Sepp Herberger v roce 1954 o fotbale řekl toto: "Míč je kulatý a zápas trvá 90 minut." Tento legendární citát však platil spíše pro několik prvních mistrovství světa, kdy byl míč všechno, jen ne dokonale kulatý.

Ronaldo, Messi, ale také Neymar. Velikáni mají poslední šanci získat zlato z MS

Lionel Messi (35), Cristiano Ronaldo (37) a mnoho dalších fotbalových osobností cestuje do Kataru s vědomím, že mají poslední šanci získat vysněnou trofej pro světového šampiona.

Bývalý Maradonův kondiční trenér: Dnešní fotbalisté jsou ovce, nechají sebou zametat

Bývalý kondiční trenér Diega Maradony, který na mistrovství světa 2010 vedl také Lionela Messiho, má za to, že množství zraněných fotbalistů před katarským turnajem je jasnou ukázkou toho, že hra spojující fanoušky z celého světa se stala především byznysem a hráči doplácí na náročný zápasový program. O tom se Fernando Signorini (72) rozpovídal pro Diretta News, tedy italskou mutaci serveru Livesport Zprávy.