Collina bude pravděpodobně pískat finále MS

Pierluigi Collina má podle deníku "Gazzetta dello Sport" vést finále mistrovství světa v neděli na stadiónu v Jokohamě. V Itálii nahlížejí na rozhodnutí o rozhodčím jako malé zadostiučinění za vypadnutí italského mužstva, které ztroskotalo stejně jako později Španělsko na chybném rozhodování sudích.

Podle statistiky Němci již prohráli finále

Pokud budeme věřit statistice, tak německé mužstvo proti Brazílii již prohrálo. V 17 zápasech, kdy na sebe soupeři narazili, vyhráli Němci jen třikrát, čtyřikrát se hrálo nerozhodně a desetkrát zvítězili Jihoameričané.

Rozhodčí - vrazi MS?

Tvrdě zaplatila FIFA za svůj experiment s nasazováním rozhodčích. Sudí se jí odměnili nepovedenými zápasy, hrubými chybami, které ovlivnily výsledek, a stali se tak nejslabším článkem šampionátu. Poučí se komise rozhodčích?

Brazílie potřetí v řadě ve finále

Brazílie porazila v semifinále Turecko 1:0 a potřetí v řadě postoupila do finále mistrovství světa. Před osmi lety v USA Brazilci na penalty porazili Itálii, na minulém šampionátu podlehli domácí Francii 0:3. Ve finále na kanárky čeká Německo, vítěz prvního semifinále. Němci mají šanci dotáhnout Brazílii v čele historického pořadí podle počtu získaných titulů. Brazilci zatím vyhráli čtyřikrát, Němci třikrát.

Brazílie - Turecko : poločas bez branek

První poločas druhého semifinále mezi týmy Brazílie a Turecka přinesl velmi zajímavý fotbal. Brazilci jsou zatím lepší, měli spoustu šancí, několikrát byl hodně blízko ke vstřelení gólu Rivaldo. V turecké brance ale stojí výborný Rüstü Recber, zatím za svá záda žádný míč nepustil. Na druhé straně měli i Turci pár příležitostí, ale ani Alpay, ani Emre a ani trápící se Hasan Sas gólmana Marcose nepřekonali. Hlavně díky zatím nejlepšímu hráči Turecka, brankáři Rüstümu, je po poločase stav 0:0. Mezi Brazilci jsou nejvíce vidět Cafu a Rivaldo, hodně se snaží také Roberto Carlos. Naopak moc zatím nebyl vidět Ronaldo.

HRDINA: Michael Ballack

Celé čtyři minuty jsou pro Michaela Ballacka rozdílem mezi smutkem s štestím. 25-letý hráč poslal svým gólem v 75. minutě Německo do finále MS, ale právě toto finále zažije jen z lavičky náhradníků.