Sparta téměř vstala z hrobu

Sparta v prvním utkání třetího předkola Ligy Mistrů na hřišti belgického Genku prohrála 0:2 a doma tak měla co dotahovat. Když v poločase prohrávala 0:1, zdálo se být vše jasné...

Pohárový úvod Spartě vyšel

Sparta na úvod nezaváhala a porazila mistra Gruzínské ligy celek Torpeda Kutaisi bezproblémů 3:0. Sparta soupeře k ničemu výraznému nepustila a sama měla hru víceméně pod kontrolou."S výsledkem 3:0 jsem spokojený, ale mohli jsme proměnit i některé další šance" konstatoval utkání kouč Jarabinský. O branky se postaral v prvním poločase dvěma zásahy Baranek a ve druhém poločase přidal gól Pospíšil. Odveta se hraje příští týden v Kutaisi. Pokuď Sparta postoupí utká se s belgickém Genkem.

Real Madrid hledá obránce

Vítěz Ligy Mistrů Real Madrid se snaží získat do svého kádru vynikajícího obránce německého finalisty Leverkusenu Lucia. A to přesto, že tento 24letý hráč již před mistrovstvím prohlásil, že by chtěl v Leverkusenu hrát i příští sezónu. Real schání defenzivní typ hráče, již předtím přestup Patricka Vieiry z anglického Arsenalu nevyšel.

Vrátí se Beckham dřív než se čekalo?

Snad celý svět ví, co právě teď trátí Davida Beckhama. Takového mediálního rozruchu okolo jeho zraněné nohy si snad nešlo nevšimnout. Říká se, že Beckham bojuje s časem aby mohl jet na mistrovství světa. Je to ale trochu jinak. Beckhamův otec, Ted Beckham, řekl pro Sunday People: "David se velice rychle uzdravuje, vypadá to dobře. Mohl by stihnou i finále Ligy Mistrů, jestli se tam United probojují. Bude to za pět minut dvanáct, ale David si myslí, že by to mohl stihnout. A tím, že bude fit do zahájení šampionátu, jsem si naprosto jist." Finále Ligy Mistrů se hraje 15. května na stadiónu Hampden Park v Glasgowě. Jestli se tam United probojují, pak by případná Beckhamova účast byla pro tým obrovským povzbuzením.

Leverkusen do odvety možná bez Ballacka

Nejlepší hráč prvního semifinálového zápasu Ligy Mistrů mezi Manchesterem United a Leverkusenem, Michael Ballack, možná do odvety nenastoupí. Záložník Leverkusenu se zranil v zápase s Norimberkem, který Leverkusen prohrál 0:1 a možná se tak připravil o titul. Situace Leverkusenu nápadně připomíná poslední kolo z před dvou let - to Leverkusen přišel o titul prohrou se sestupujícím Unterhachingem. Mimo Ballacka mají zdravotní problémy také Oliver Neuville a stoper Jens Nowotny.

Jak se ve Španělku rozdělí pohárové pozice?

Kdo co bude hrát ve příští sezónu? Tak se nejspíš ptá hodně lidí ve Španělsku. Ve hře o poháry jsou Valencia, Real, la Coruňa, Barcelona, Celta Vigo, Betis Sevilla a Alaves. Valencia a Real mají už Ligu Mistrů jistou. Další pozice však zůstávají otevřené, Barcelona má po dnešní výhře nad Villarealem 60 bodů, la Coruňa má ještě o jeden bod víc a k tomu zápas dobru, a navíc hraje doma se slabou Malagou, má tedy největší šanci hned po Realu a Valencii na příští ročník Ligy Mistrů. 57 bodů má Celta Vigo, má k tomu také dněšní utkání k dobru, hraje ovšem venku se Zaragozou a ta nedá Vigu nic zadarmo, pokud ale Vigo získá ze Zaragozy plný bodový zisk, dotáhne se na Barcelonu, ta má ale lepší skóre. A právě čtyři první pozice zajišťují Ligu Mistrů, pokud tedy chce Celta tuto soutěž hrát, musí vyhrát zbývající dva zápasy a doufat v neúspěch Barcelony. Právě pátá pozice, na které zatím Vigo je, spolu s pozicí šestou, zajišťují pohár UEFA. Na šestém místě se nachází loni ještě druholigový Betis Sevilla, ten má bodů 56 a ktomu utkání k dobru na Mallorce s tamním Realem. Relativní šanci pouze už na pohár UEFA má Alaves, má 51 bodů, ktomu dnešní zápas v Seville, s týmem FC.

Manchester má problémy s obranou

Seznam zraněných hráčů v Manchesteru United se stále neztenčuje. Sice se uzdravil Roy Keane, přibyl na něj ale stoper Laurent Blanc. Manažer Alex Ferguson ale věří, že se dá do zápasu s Leverkusenem do pořádku. Blanc si v úvodu prvního semifinále Ligy Mistrů s Leverkusenem poranil koleno. Zápas sice i přes bolesti dohrál, teď ale může jen doufat, že se do odvety stihne uzdravit. Dalším už déle zraněným obráncem, který by do zápasu mohl nastoupit, je Ronny Johnsen, který měl také poraněné koleno. Manchesteru z obrany vypadl Gary Neville, který si podobně jako David Beckham zlomil nártní kůstku a sezóna pro něj skončila, pravděpodobně nestihne ani mistrovství světa.

Nevillova účast na MS je ohrožena

Gary Neville si ve včerejším semifinálovém zápase Ligy Mistrů mezi Manchesterem United a Bayerem Leverkusen (2:2) zlomil nártní kůstku a čeká ho závod s časem, aby se stihl vyléčit do startu mistrovství světa. Je to úplně stejné zranění, které před 14 dny potkalo Davida Beckhama, ten je na tom úplně stejně. Neville byl na hřišti jen 18 minut, pak ho musel po kolizi se Zé Robertem vystřídat jeho bratr Phill.

Správný Tristán, špatný Duscher?

Oba tito hráči se zachovali zcela jinak po faulu na anglického kapitána Davida Beckhama - zatímco ostrostřelec Diego Tristán, který Beckhama fauloval v prvním zápase v 90. minutě, se mu omluvil, tak argentinec s rakouským pasem Duscher řekl, že se omlouvat nebude!

Bažant přinesl Barce postup

Oba španělské velkokluby, Real Madrid a FC Barcelona postoupili do semifinále Ligy Mistrů, oba zápasy provázely velké emoce, Barceloně dokonce pomohl bažant, který vypustil ve druhém poločase domácí fanoušek. Barcelona zažila velký šok již v 8. minutě, kdy překvapil domácího golmana Bonana kyperský střelec Konstantinu a najednou musela dát Barca tři góly. Devadesátitisícový kotel Barci zažil první gól ve 23. minutě po gólu Luise Enriqua, nebyl to ovšem jeho jediný gól, ve 49. minutě přidal další. Hned po gólu zapracovaly nervy na straně řeckého týmu, když chtěl okamžitě po gólu vzít z brány Panathinaikosu míč útočník Saviola, obránce hostí mu v tom bránil až oba spadli. Naštěstí pro Barcu se nakonec v 61. minutě trefil Saviola a tento výsledek Barca udržela až do konce i když se nastavovalo dlouhých sedm minut. Po utkání si ještě neodpustil poznámku trenér hostí na účet pořdatelů když se divil jak mohl fanoušek na stadion propašovat bažanta. Ještě snad oněco vyhecovanější utkání se hrálo v Madridu, kde hrál německý Bayern který sem přijel s výhrou 2:1 z původního utkání. Ještě před utkáním poznamenal obránce Realu Roberto Carlos že kdyby Real hrál takovým stylem jak Bayern, tak na ně chodí maximálně tisícovka diváků. Bayern se neustále bránil stálému tlaku královského Realu a bránil se úspěšně. Spojnici tyčky a břevna se podařilo nastřelit kouzelníkovi Zidanovi a v deváté minutě se zapletl míč Morientesovi který byl sám před brankou. Ve druhém pločase se už Bayern neubránil a v 69. minutě se trefil Helguera. Kapitána hostí pak diváci trefili nějákým předmětem do hlavy a musel být chvíli ošetřován. Pojistku přidal pět minut před koncem Guti a tak se přihlížející španělský král Juan Carlos mohl těšit z postupu Realu. Real se utká v semifinále právě s Barcelonou. Další utkání sehrál anglický Manchester s la Coruňou, její šance na postup byli ovšem mizivé poté, co doma prohrála 0:2. Na toto utkání také nikdy nezapomene argentinec s rakouským pasem Duscher, záložník Deportiva, který chladnokrevně poslal k zemi anglického miláčka Beckhama a vykoledoval si žlutou. Horší pro celou Anglii je to, že Beckham nejspíš nestihne první utkání Anglie na MS proti Švédsku. United v tomto utkání nastříleli pět branek, přesto vyhráli těně - 3:2, dva góly byli totiž vlastni. Právě za Beckhama nastoupil Ole Gunnar Solkajser který dal gól hned ve 23. minutě. Ve 45. si ovšem dal vlastní Blanc a tak hráči odcházeli po poločase do šaten za nerozhodného stavu 1:1. V 56. přidal Solkajser druhý gól a v 69. po skvělé individuální akci třetí Ryan Giggs. Ovšem v minutě devadesáté kopal Djalminha přímý kop který si srazil do sítě Butt. Hráči Deportiva navíc dostali dvě červené.

Semifinalisté Ligy Mistrů jsou známi

Do semifinále letošního ročníku Ligy Mistrů se probojovaly dva španělské týmy - Real Madrid a FC Barcelona, anglický Manchester United a vedoucí tým německé bundesliky Bayer Leverkusen. Odvetné čtvrtfinálové zápasy přinesly velmi zajímavý fotbal, zvlášť šestigólové drama v Leverkusenu. V semifinále, které se hraje za 14 dní, se utkají odvěcí španělští rivalové - Real a Barcelona, v druhém duelu změří síly Manchester a Leverkusen. Komentáře ke všem čtvrtfinálovým zápasům najdete zde.

La Coruňa nevyužila domácí prostředí

Španělský fotbalový tým Deportivo la Coruňa nevyužil domácí prostředí ve čtvrtfinálovém zápase Ligy Mistrů proti anglickému Manchesteru United a s postupem se téměř loučí. Zápas načal již v 15. minutě David Beckham z Manchesteru, který krásnou ránou z pětatřiceti metrů otevřel skóre. Druhý gól přidal anglický šampión ve 41. minutě, kdy si po milimetrovém pasu Silvestra zaběhl za domácí obranu nizozemský ostrostřelec van Nistelrooy. La Coruňa se tak téměř loučí, aby postoupila do semifinále, musí na Old Trafford vyhrát o tři góly. V dalším zápase zažil obrovské zklamání královský Real Madrid, jenž už od 13. minuty vedl na Olympijském stadiónu v Mnichově 1:0 po ráně kamerunského záložníka Geremiho. Kapitán domácího Bayernu Effenberg sice zahodil penaltu, ale vše si vynahradil v 82. minutě, když vyrovnal na 1:1, konečnou ránu zasadil Bayern Realu dvě minuty před koncem regulerní hrací doby, kdy po závaru před brankou Realu dopravil míč do sítě Pizzaro. Větší šanci na postup má ovšem Real, kterému doma stačí výhra 1:0. Další španělský tým, FC Barcelona hraje dnes na stadionu v Athénách s tamním Panathinaikosem. Rýsuje se nám tak pomalu bitva Španělsko - Anglie, protože pokud Real přejde přes Bayern a Barca přes Athény, první semifinále bude Real - Barcelona. A pokud Manchester přejde přes la Coruňu a Liverpool přes Leverkusen, bude druhé semifinále právě mezi těmito dvěma anglickými kluby. A poté by už mohlo nastat finále klubů z dvou nejlepších klubových zemí Evropy!

Beckham bude v pořádku

Záložník Manchesteru United David Beckham by měl být pro odvetu čtvrtfinále Ligy Mistrů proti Deportivu v pořádku. Z prvního zápasu odkulhal těsně před koncem po brutálním a zbytečném faulu domácího Diega Tristána. Alexe Fergusona na lavičce United to opravdu rozčílilo, hlavně proto, že Tristán dostal 'jen' žlutou. "To, co udělal Tristán Davidovi, bylo příšerné. Dostal jen žlutou, podle mě to měla být bez debat červená," komentoval zákrok domácího útočníka boss Manchesteru. Beckham má poraněný kotník, čeká ho rentgen, ale není to nic vážného, do odvety by měl být v pořádku.

Keane se zranil

Kapitán Manchesteru United Roy Keane je mimo hru pravděpodobně až do konce dubna. Ve čtvrtfinále Ligy Mistrů proti Deportivu La Coruňa, které United po skvělém výkonu vyhráli 2:0, si poranil kolenní šlachu. V prvním poločase šel do tvrdého souboje se Sergiem, po něm se už sám z trávníku nezvedl. Podle manažera United Alexe Fergusona to mohlo dopadnout mnohem hůře, zpočátku to vypadalo tak, že sezóna pro Keana skončila.

Nistelrooy je zpět, Verón se léčí

Ruud van Nistelrooy se uzdravil a měl by dnes v dresu Manchesteru United nastoupit ve čtvrtfinále Ligy Mistrů proti Deportivu La Coruňa. Naopak Juan Sebastian Verón proti Deportivu nenastoupí. Má stále problémy s patou, i když rentgeny před 14 dny žádnou zlomeninu neodhalily. V Manchesteru se teď bojí, aby to nebyla achilovka, to by znamenalo stop na několik zápasů. Veróna tak místo bitvy o semifinále Ligy Mistrů čekají další prohlídky a testy.