Real doma prohrál, přesto postupuje

Real Madrid je v krizi. Po skvělém začátku sezóny, kdy vyhrál čtyři zápasy s celkovým skóre 15:1, se trápí. Kromě výhry s Alavesem jen dvě prohry a pět remíz. Včera sice doma prohrál s AS Řím, přesto už má jistý postup do druhé fáze. Spolu s ním si postup zajistili Dortmund, Arsenal a Valencia.

Bayern je venku!

Bayern Mnichov v pátém utkání základní skupiny Ligy Mistrů prohrál na hřišti Deportiva a definitivně tak padl ke dnu, skončí poslední. Postup si naopak zajistili Juventus a Leverkusen, boj o druhé postupové místo ze skupiny G se zdramatizoval...

Trenér Liverpoolu zkritizoval Dioufa

Jacques Crevoisier, jeden z trenérů prvního týmu anglického FC Liverpool, není spokojen s tím, jak svou kariéru na Anfield Road začal senegalský útočník El-Hadji Doiuf. Naopak vyzdvihl Michaela Owena, který se po mdlém začátku dostal do skvělé formy.

Liga Mistrů po čtyřech kolech

Liga Mistrů má za sebou čtyři kola první fáze a také zná první jisté účastníky fáze druhé. Čtyřmi výhrami ze čtyř zápasů si postup zajistili AC Milán, Manchester United a FC Barcelona. Jediným týmem, který nezískal ani bod a už nemůže postoupit, je Spartak Moskva.

Velký talent Zlatan Ibrahimovič

Jednadvacetiletému Švédovi s bosenskou krví trvalo rok, než se v Nizozemsku pořádně usadil. Teď Zlatan Ibrahimovič dokazuje, že je jedním z nejtalentovanějších útočníků v celé Evropě.

Robert Pires se vrací!

Záložník Arselanu a francouzské reprezentace Robert Pires si důkladně odpočinul a už dnes by mohl nastoupit v utkání Ligy Mistrů proti Auxerre. Měsíc před koncem loňské sezóny, v opakovaném utkání čtvrtfinále poháru FA proti Newcastlu, si přetrhl kolenní vazy, musel se podrobit operaci a půl roku zůstat v klidu.

Interu budou chybět dva hráči

Inter Milán se v úterním utkání Ligy Mistrů proti francouzskému Lyonu bude muset obejít bez dvou hráčů základní sestavy. Kapitán italské reprezentace Fabio Cannavaro a uruguajský reprezentant Alvaro Recoba mají problémy se svalem.

Totti stále mezi zraněnými

Kapitán AS Řím Francesco Totti po obou kvalifikačních zápasech italské reprezentace a víkendovém ligovém duelu s Empoli vynechá také úterní utkání Ligy Mistrů proti belgickému Genku. Stále ho totiž trápí zraněné koleno a stehno.

LM: Milan Baroš hrdinou Liverpoolu

Borussia Dortmund skládala po porážce od Arsenalu reparát doma proti francouzskému Auxerre. S Tomášem Rosickým opět v základní sestavě začala dobře, už v první minutě měl velkou šanci Ewerthon a hned po něm Evanilson. A už v šesté minutě šli domácí do vedení, po chybě Radeta našel Heinrich volného Jana Kollera a ten nezaváhal. Pak se hosté probudili, ale přes obranu Dortmundu se nedostali. V 66. minutě šel ze hřiště Tomáš Rosický a jeho místo zaujal dlouho zraněný Marcio Amoroso, kterého plné hlediště přivítalo s nadšením. A Amoroso se jim odměnil - po přihrávce Rickena zvýšil na 2:0. Hosté se už zmohli jen na zkorigování na konečných 2:1 - v 83. minutě do prázdné branky dorazil odražený míč Mwaruwari.

LM: Itálie - Zbytek Evropy 9:0

Juventus je ve skupině E největším favoritem na postup. Naznačil to už minulý týden, když na půdě Feyenoordu, loňského vítěze poháru UEFA, uhrál remízu 0:0. Po včerejším utkání, ve kterém "Stará dáma" vypráskala Dynamo Kyjev 5:0, už o favoritovi skupiny nikdo nepochybuje. Zápas byl skvělým představením českého reprezentanta Pavla Nedvěda. Z pozice ofenzivního záložníka často ostřeloval soupeřovu branku a hlavně připravoval góly pro své spoluhráče. Téměř celý zápas se ale nemohl trefit mezi tyče, ale stále se cíli blížil, až přišla 79. minuta. Na půlce hřiště vybojoval míč, dostal se s ním až do vápna a nádhernou bombou do levého horního růžku nedal gólmanovi Revovi šanci. To už byl pátý a poslední gól Juventusu, předtím se dvakrát trefil Marco DiVaio a jednou Alessandro Del Piero a Edgar Davids. Také v příštím utkání bude Juve jasným favoritem, na stadiónu Dele Alpi totiž přivítá trápící se Newcastle.

Guti vs. Ronaldo - boj o místo v základní sestavě

Pro mnoho lidí je útočník Realu Madrid Guti jenom náhradou za zraněného Ronalda. Ale poté, co vstřelil dva góly do sítě AS Řím v prvním kole Ligy Mistrů, je podle svých vlastních slov připraven vyzvat Ronalda na souboj místo v základní sestavě.

Liga Mistrů - Gólparáda na úvod

Včera bylo na programu dalších osm zápasů prvního kola Ligy Mistrů a téměř všude museli být diváci spokojeni, útočníci měli střelného prachu požehnaně. Průměr 4,25 gólu na zápas je opravdu slušný, jen pro srovnání, v úterý padly průměrně pouhé dvě branky na zápas.

První den LM: Real řádil v Římě

Fotbalová sezóna 2002/2003 už začala v celé Evropě, včera večer konečně zahájila také hlavní část Ligy Mistrů. Ze zápasů prvního dne byl nejpřitažlivější určitě duel AS Řím s Realem Madrid, ale právě toto utkání nakonec skončilo největším rozdílem.

Liga Mistrů byla rozlosována

Ve čtvrtek krátce po obědě se v Monaku losovalo osm základních skupin. Jako obvykle se zrodila jedna "skupina smrti" do které spadly kromě francouzkého Racingu Lens ještě vítěz Španělského Poháru a Superpoháru Deportivo la Coruňa, přemožitel našeho Liberce ze 3.předkola AC Milán a vítěz Ligy Mistrů ze sezóny 2000/2001 Bayern Mnichov. Přemožitel pražské Sparty Genk nemá také vůbec jednoduchou skupina, kromě slabších AEK Athény je tam AS Řím a obhájce Real Madrid. Los základních skupin UEFA Champions League 2002/2003 tedy dopadl takto:

Liberec šel ve stopách Sparty

Slovan Liberec byl před domácí odvetou třetího předkola Ligy Mistrů proti italskému AC Milán v podobné situaci jako o den dříve pražská Sparta, potřeboval vyhrát. Stejně jako Sparta na tom Severočeši byli i po poločase, prohrávali 0:1...