3 : 1
(2:0)

Ciro Immobile (© AFP)

Immobileho sladká pomsta. Lazio vyzrálo na Borussii

Lazio si překvapivě snadno poradilo s Borussií Dortmund a slaví velmi důležité tři body. Je ale pravda, že německý soupeř mu to hodně usnadnil, protože spálil neskutečné množství šancí.

Lazio uvítalo Borussii s poměrně ofenzivní sestavou, v níž nemohl chybět Ciro Immobile. Italský kanonýr byl naprosto odhodlán ukázat soupeři, že byla chyba považovat ho za špatný nákup. Že jeho loňských 36 branek rozhodně nebylo náhodných. A že celé Lazio touží po postupu. Ani Borussia ale nehodlala jen bránit, takže od prvních chvil se na trávníku objevili Bellingham, Sancho, Reus nebo největší ofenzivní hrozba, mladík Håland.

Lazio má za sebou nepovedený vstup do nové sezony a dnes chtělo konečně ukázat svůj opravdový potenciál. A přivítalo německou návštěvu hodně zostra. V páté minutě hledal Leiva Immobileho a pouze včasný obranný zákrok Hummelse mu znemožnil zakončit. O pouhou minutu později vyrobil Dortmund chybu, která ho hodně mrzela.

Thomas Meunier pokazil již tak špatně myšlenou nahrávku na spoluhráče, míč mu vypíchl Joaquín Correa a zkušeně si počkal na náběh svého kapitána. Ciro Immobile je ve vápně jen stěží k zastavení a poté, co si poradil s Delaneyem, prostřelil i brankáře Hitze - 1:0.

Brankář Dortmundu musel do akce také ve 14. minutě, kdy opět čelil schopnostem útočníka Immobileho. Měl ale štěstí, že tentokrát jeho štiplavou ránu dobře viděl a mohl zasáhnout. Dortmund působil v prvních minutách ospalým, zaraženým a zejména bezzubým dojmem týmu, který neví, jak se dostat soupeři na kobylku. Až po dvaceti minutách se poměrně snadno dostal k balonu Marco Reus, který s ním na noze proběhl až do vápna. Jenže trefil jen nohu brankáře Strakoshy!

Další klíčová situace se odehrála ve 23. minutě a opět ji začala fatální chyba Schwarzgelben. Mats Hummels nezpracoval chytrou nahrávku od Alberta a dovolil tak jít do útoku Correovi. Proti němu brankář Marwin Hitz zasáhl skvěle a dokázal míč vyrazit na roh. Jenže vzápětí se z hrdiny stal "padouch". Luis Alberto centroval z rohu před bránu, kam si nabíhal obránce Luiz Felipe. Jeho hlavička by sice mířila mimo, jenže Hitz si nešťastně srazil balon do vlastní brány!

Takhle by to Borussii nešlo. O pár minut později našel Håland ve vápně Meuniera, jenže ten svou ránou minul tyč. Do druhé půle už se nepodíval Jude Bellingham, jehož místo zaujal Giovanni Reyna. Dortmund prostě potřeboval změnu, nový impuls. Jenže místo toho opět dál vesele pálil jednu šanci za druhou.

Jako když v 50. minutě dostal míč u vápna Erling Håland a dravě zamířil do vápna, odkud z místa penalty tvrdě vypálil. Jenže mířil pouze doprostřed, takže brankáři Strakoshovi stačil rutinní zákrok. Lazio každopádně přestalo hrát tak aktivně jako v úvodu utkání a aktivitu převzal v celé šíři hostující celek. Po hodině hry byl blízko snížení Raphaël Guerreiro, kterému připravil míč Reus. Mladý bek ale zamířil jen nad bránu!

Gól ale visel ve vzduchu a Lazio, jemuž očividně docházely síly, bylo za svou pasivitu potrestáno. V 71. minutě střídající Reyna nabil po zemi před bránou stojícímu Hålandovi, který se bez mrknutí oka prosadil a vykřesal pro své barvy naději.

Jenže Biancocelesti neřekli poslední slovo. Jen pět minut po inkasované brance vymyslel Luis Alberto další fantastickou šajtli za obranu Borussie, na kterou si do vápna naběhl Immobile. Nic složitého nevymýšlel, vrátil míč před bránu a ze všech nejdůraznější Jean Daniel Akpa-Akpro dopravil míč do sítě! Hráč, který ještě před pár měsíci kopal druhou italskou ligu. Nakonec dal finální gól utkání, protože Håland v závěru hlavičkoval jen do Strakoshy.

Autor: Ondřej Pražák