(0:0)
Olimpijskyj, Kyjev

Romelu Lukaku (© AFP)

Inter v Doněcku nezužitkoval tlak a odváží si jen bod

Ani ve druhém zápase nového ročníku Ligy mistrů nedokázal Inter Milán porazit svého soupeře, i tentokrát remizoval. V Doněcku byl proti domácímu Šachťaru lepším týmem, avšak utkání skončilo bez branek 0:0.

Trenér Castro se rozhodl svěřit důvěru stejné jedenáctce hráčů, jaká před týdnem na Santiago Bernabeu uhrála překvapivé vítězství. Jeho protějšek Conte se do sestavy nebál zasáhnout. Ve stoperské trojici nahradil Kolarova Bastoni, na krajích vystřídali Darmiana s Perišićem Hakimi a Young. Uprostřed hřiště nenastoupil Eriksen, nýbrž Brozović, a na hrotu za Sáncheze zaskočil Martínez.

Šachťar se s první nepříjemností musel potýkat ve čtrnácté minutě. Dentinhovi zdravotní trable neumožnili pokračovat a musel jej nahradit Taison. Prakticky okamžitě po vystřídání přišla veliká smůla pro hosty. Lukaku nejprve z úhlu ani nadvakrát nedokázal překonat Trubina, míč se k němu však znovu odrazil a belgický útočník jej vracel na vápno, kde se do něj opřel Barella. Rána z jeho kopačky skončila na břevně.

Barella byl v hlavní roli i v další akci, když se individuálním průnikem dostal až do blízkosti Trubiny. V souboji tváří v tvář ale uspěl brankář, navíc byl signalizován ofsajd. Nedlouho poté se po rohovém vyšplhal nejvýše Lukaku, hlavičkou ovšem nedokázal zamířit mezi tři tyče.

Domácí gólman se znovu činil v závěru první půle. Ve dvaačtyřicáté minutě vybojoval faul v zajímavé pozici Vidal, následné standardky se ujal Lukaku. Ten ji zahrál výtečně a ranou na vzdálenější šibenici se pokoušel skórovat, Trubin ale vytáhl famózní zákrok a udržel bezbrankový výsledek.

Asi největší příležitost celého utkání měl deset minut po návratu ze šaten Martínez. Po Brozovićově ráně a brankářově zákroku se k němu odrazil míč na malé vápno, odkud argentinský útočník nedokázal trefit poloprázdnou bránu. Jediné další vzrušení pak přišlo patnáct minut před koncem, když se v pokutovém území poroučel k zemi aktivní Lukaku, sudího ale tento souboj ponechal klidným.

Oba týmy tak nadále drží ve skupině B neporazitelnost - Šachťar má na kontě čtyři body, milánský Inter polovinu.

Autor: Martin Vejdělek / o2tv.cz, onlajny.com