26.09.2017 20:45 CET
3 : 0
(2:0)

Sevilla díky Ben Yedderově hattricku porazila Maribor.

Povinnou výhru si proti slovinskému šampionovi připsala Sevilla. Andalusané zvítězili bez problémů 3:0 a skupinu E vedou již s dvoubodovým náskokem. Báječný večer prožil francouzský útočník Wissam Ben Yedder. Do sítě Slovinců se prosadil rovnou třikrát.

Sevilla byla proti Mariboru obrovským favoritem a málokdo počítal, že by v tomto utkání mohla ztratit. Domácí měli zápas na stadionu Ramóna Sáncheze Pizjuána plně pod kontrolou. Ben Yedder se poprvé zastřeloval v 6. minutě, kdy se dobře uvolnil, ale svůj pokus poslal jen do náruče připraveného Handanoviče. O pár minut později opět zakončoval Ben Yedder, tentokrát musel Handanovič tasit složitější zákrok a hlavičku s obtížemi vyrážel. Sevilla poprvé překonala svého soupeře ve 27. minutě a perfektní práci přitom odvedl Correa, který prošel celou obranou Mariboru jako nůž máslem a Ben Yedderovi jen předložil balón před prázdnou branku - 1:0 pro Sevillu. Domácí navíc zůstávali u balónu a za dalších deset minut uklízel Ben Yedder míč k zadní tyči a Handanovič byl opět bez šance.

Maribor ve druhém dějství překvapivě srovnal krok a byl Seville důstojným soupeřem. K blízkosti Sergia Rica se ale dostával jen sporadicky a po celý zápas se spíše bránil.

Sevilla v závěru hodlala vstřelit ještě třetí gól. Navas opřel balón o břevno a v 82. minutě byl tvrdě sražen Corchia a sudí nařídil pokutový kop. Wissam Ben Yedder dostal ideální možnost završit hattrick a nepohrdl, tvrdou ranou k tyči nedal ani napotřetí Handanovičovi žádnou šanci. Sevilla porazila Maribor 3:0 a na čele skupiny E má dvoubodový náskok.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.com, uefa.com