18.10.2017 18:00 CET
0 : 0
(0:0)

Qarabağ Ağdam - Atlético Madrid 0:0

Atlético Madrid se sice naposledy ve španělské lize rozešlo smírně s vysoce favorizovanou Barcelonou po výsledku 1:1 a uštědřilo ji vůbec první bodovou ztrátu v sezóně, avšak v Lize mistrů prohloubilo svou krizi a znovu se vzdálilo postupu do osmifinále. Na půdě ázerbájdžánského outsidera z Karabachu i přes nespočet šancí nedokázalo vsítit jedinou branku a získalo tak pouze bod po nerozhodném bezbrankovém výsledku 0:0.

Domácí po dvou úvodních porážkách získali historicky svůj vůbec první bod v nejprestižnější evropské klubové soutěži. Španělský gigant stále zůstává bez jediné výhry i v polovině základní skupiny C a situace se mu výrazně komplikuje. Karabach vstoupil do zápasu s jasnou taktikou - tedy s pečlivým defenzivním pojetím hry a čekáním na rychlé brejky. Hosté dominovali ve všech statistikách, do první větší možnosti se dostali ve 27. minutě.

Na krásnou kolmici za obranu si naběhl Carrasco, vyhrál osobní souboj s Medvedevem a postupoval sám po pravé straně. Poté se dostal do šestnáctky soupeře a pálil z ostrého úhlu, brankář Šehič dokázal jeho prudkou ránu fantasticky odvrátit pravou nohou na rohový kop. Zhruba deset minut před přestávkou se po rohovém kopu Karabachu zrodil protiútok Atlética a po několika odrazech nakonec hlavičkoval Ñíguez, avšak Šehič byl u své pravé tyče včas.

Favorizovaní hosté zahrozili do poločasové přestávky ještě dvakrát. Nejprve po dobré práci Gameira a následné kolmici střílel v jasné pozici Griezmann, nicméně Šehič se znovu zaskvěl a nohou famózně vyrazil balón kolem vzdálenější konstrukce. Po následném rohovém kopu střílel z první ze sedmi metrů nabíhající Gaitán a ani on netrefil prostor tří tyčí. Obrázek hry se příliš nezměnil ani ve druhém dějství.

Madridský celek častěji držel balón a podnikal jeden útočný výpad za druhým, ale rozdílová branka ne a ne přijít. V 54. minutě sice dokázal rozvlnit sít Griezmann, ale gól nemohl být uznán kvůli ofsajdovému postavení. Po hodině hry z ničeho nic vystrčili růžky hosté, pokus Almeidy ze střední vzdálenosti bez problémů zlikvidoval Oblak. Karabach promarnil svou největší možnost zhruba dvacet minut před závěrečným hvizdem.

Dino Ndlovu předvedl skvělou stahovačku a následně to zkusil z hranice pokutového území, jeho technická střela minula horní vzdálenější roh jen o několik decimetrů. Domácí si zkomplikovali situaci v 75. minutě, kdy v rozmezí šesti minut inkasoval dvě žluté karty Ndlovu. Ten tu první uviděl v 69. minutě, při druhém inkriminovaném momentu si snažil vymodlit penaltu a za nasimulování pádu naopak odešel předčasně do sprch.

Od tohoto momentu se ázerbájdžánský mistr ještě více zatáhl na vlastní polovinu, Atlético si ani proti oslabenému protivníkovi nevědělo rady. Naopak v 90. minutě mohl udeřit Karabach, po dlouhém nákopu Šehiče pálil pohotově Elyounoussi jen těsně nad bližší horní roh. Hosté přeci jen mohli rozhodnout v páté nastavené minutě, kdy vystřelil z hranice šestnáctky Griezmann, jenomže ani v tomto případě neměl přesnou mušku a Šehičovu branku minul.

Autor: Viktor Sandev / uefa.com