30.09.2014 20:45 CET
1 : 1
(0:1)

Schalke 04 - NK Maribor 1:1

Druhou remízu 1:1 si na své konto připisují Schalke a Maribor. Hosté po první půli vedli zásluhou Damjana Bohara, německý celek dokázal po změně stran už jenom vyrovnat, prosadil se totiž Klaas-Jan Huntelaar. Především slovinský celek znovu prokázal, že ve skupině nebude jenom do počtu.

Domácí již mohli v sestavě počítat s Draxlerem, který vynechal poslední dvě bundesligové utkání. Ten se ocitl ve dvou dobrých možnostech, poté se do blízkosti brankáře Handanoviče dostal též Huntelaar, ale ani jeden z nich neuspěl. Hra se v minutách následujících hodně srovnala a Schalke se proti dobré obraně soupeře těžko prosazovalo.

Maribor se do útoku moc nehrnul, a tak překvapil snad jen Bohar, který se pokusil z vlastní poloviny přelobovat gólmana Fährmanna, jenže jeho pokus skončil pouze nad brankou. Na druhé straně zahrozil hlavičkou Boateng, jenže nemířil přesně. První gól tohoto střetnutí přišel na řadu osm minut před přestávkou.

Viler to udělal chytře, naběhl si na kolmici podél levé strany, a když každý čekal, že vystřelí, poslal míč zpět za sebe do vápna, kam si nabíhal Bohar, jenž bez problémů uklidil do poloprázdné svatyně. Od té chvíle se hosté ještě více zatáhli a bránili těsné vedení. To ovšem ve druhé půli neudrželi.

O brzké vyrovnání se chtěl postarat Draxler, opět ho ovšem ubránila mariborská defenzíva, která byla především po taktické stránce skvěle připravená. V 56. minutě však na chvilku ztratila koncentraci a Huntelaar toho využil. Viler totiž svému soupeři přihrál přímo na kopačku a ten přízemní ranou zacílil.

Do konce zápasu se však na hřišti nic zajímavého neudálo, domácí hrozili jen z jakýchsi pološancí. Draxlerův pokus Handanoviče výrazněji překvapit nemohl, Maribor mohl znovu navrátit vedení na svou stranu zásluhou Sollalika, avšak ten místo přihrávky volil střelu, která skončila pouze mimo.

Autor: Patrik Sandev / espnfc.com