17.09.2013 20:45 CET
0 : 2
(0:0)

Real Sociedad - Šachtar Doněck 0:2

Real Sociedad vstoupil do základní skupiny Ligy mistrů prohrou se Šachtarem Doněck. Domácí byli po většinu zápasu lepším týmem, jenže jim to nebylo k ničemu platné. Ve druhé půli se dvakrát trefil Alex Teixeira a zajistil Šachtaru tři body.

Nadšený vstup do utkání, neproměnění šancí a kruté vystřízlivění. Asi takhle by se dal ve zkratce popsat výkon Realu Sociedad proti ukrajinským harcovníkům. Po úspěšném předkole, v němž baskický celek s přehledem vyřadil favorizovaný Lyon, byl Sociedad rázem proti Doněcku favoritem. A to i přesto, že v lize již ti zápasy za sebou nedokázal vyhrát a potácí se ve středu tabulky. Ovšem ani Doněck se nenachází v nijak oslnivé formě - po nepovedeném vstupu do ukrajinské ligy a nedávné páteční porážce s Karpaty byla vyšší očekávání od domácích.

Ti se podle toho i zpočátku chopili taktovky. Brankář Pyatov se brzy musel ohánět při střelách Griezmanna a Xabiho Prieta. Dvaadvacetiletý Griezmann pak ve své aktivitě pokračoval v průběhu celé první půle, ovšem ani on, ani Alberto de la Bella, a ani nejlepší klubový střelec Carlos Vela na Pyatova nevyzráli. V posledním případě ukrajinskému gólmanovi pomohl skvělým blokem Rakitskij.

Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu a podle očekávání domácí za svou mizernou finální fázi draze zaplatili. Poprvé se Šachtar prosadil v 65. minutě, když Alex Teixeira doklepl pumelici Douglase Costy. Sociedad usilovně vrhal všechny síly dopředu a o devět minut později měl k vyrovnání nejblíže, jenže Vela trefil hlavou pouze brankovou konstrukci. Závěr zápasu si již pozorná obrana hostů pohlídala a jakékoli naděje na tlak v posledních minutách utnula druhá branka Alexe po průniku z levé strany a prudké přízemní střele, která zapadla za bezmocného Claudia Brava.

Autor: Martin Kantor / soccernet.com