1 : 0
(1:0)
Parken, Kodaň

Kodaň slaví první letošní triumf, odnesl to Galatasaray

Kodaň zůstává ve hře o postup! Papírový outsider skupiny B dnes zvládl důležitý úkol, když doma porazil nejtěsnějším rozdílem turecký Galatasaray a dotáhl se na něj v tabulce. V současnosti je dánský celek o skóre třetí. Jedinou branku utkání zaznamenal už po šesti minutách Daniel Braaten.

Braaten už nepatří k nejmladším fotbalistům, ale talent evidentně neztratil - jeho efektní patička z malého vápna po přízemním pasu Ruríka Gíslasona byla fotbalovou parádou, s níž si gólman Eray Iscan nedokázal poradit. Byla to výborná ukázka šikovnosti a dobrého pohybu zkušeného křídelníka.

Diváci na Parkenu byli pochopitelně nadšení, a svěřenci Staaleho Solbakkena málem brzy přidali další branku; v 8. minutě si na Bengtssonův přímý kop naskočil Nicolai Jorgensen, ale jeho hlavička se naneštěstí pro domácí odrazila pouze od tyče. V tu chvíli to vypadalo, že Galatasaray čeká ještě dlouhá, krušná noc..

Jenže turecký tým se rychle zvedl, a už ve 21. minutě se hlásil o vyrovnání - tentokrát hlavičkoval kanonýr Burak Yilmaz, a s famózním zákrokem se musel vytasit domácí brankář Johan Wiland. O 14 minut později byli hosté dokonce ještě blíže; míč po rohovém kopu Alberta Riery přistál na hlavě Felipe Mela, a také za Wilandem zazvonila tyč.

Galatasaray tedy hrozil čím dál více, ale ani útočné snahy Kodaně s přibývajícími minutami neslábly; tři minuty před přestávkou se do skvělé pozice dostal úspěšný střelec Braaten, kterému prostrčil míč Bengtsson, a katastrofu musel odvracet až pohotový Iscan. Svěřenci Roberta Manciniho zareagovali ještě před poločasovým hvizdem prostřednictvím hvězdného Didiera Drogby, kterému však střela zblízka vůbec nesedla.

Drogba byl také autorem první šance po změně stran, ale jeho hlavička mířila mimo; byl to právě on, kdo vedl neutuchající snahu tureckého klubu o vyrovnání, leč kombinace dobré domácí defenzivy a dvou dalších zákroků skvělého Wilanda držela skóre na jednobrankovém rozdílu. Domácí brankář si poradil také s nebezpečnou hlavičkou Yilmaze, osm minut před koncem - a to bylo prakticky vše. Platonický tlak Galatasaraye v Kodani neuspěl, domácí si připisují cennou výhru a hlásí se do boje o postupovou druhou příčku.

Autor: Dominik Zezula / soccernet.com