01.10.2013 20:45 CET
0 : 1
(0:0)

S04 se vítězstvím na půdě Basileje dostalo na čelo skupiny E

Hornický tým dokázal na přesvědčivé domácí vítězství nad Steauou navázat i na hřišti švýcarské Basileje, která nedokázala odpovědět na těsné vedení Schalke, jež má po dalším tříbodovém zisku nakročeno k postupu.

Netradiční začátek utkání ovládl mimořádně odvážný výtržník, který se spustil ze střechy stadionu, načež se mu nelíbil hlavní sponzor Schalke ruská společnost Gazprom, která obchoduje se zemním plynem. Po dobrých pěti minutách se však normálně pokračovalo. Otevřít skóre mohl z ničeho nic Boateng, ke kterému se odrazil balón, ale ofenzivní záložník branku minul!

Švýcaři se snažili dostat do hry, což se jim s přibývajícím časem přeci jen podařilo, ovšem k velkému ohrožení soupeřovy branky se tak jako tak nedostali. Nejvíce jedu měla dalekonosná rána Salaha, který si předtím poradil hned se čtveřicí protihráčů, ale následně nedokázal usměrnit kulatý nesmysl do vymezeného prostoru. Celkově k vidění mnoho nebezpečných situací nebylo. Jednu ve 43. Minutě po Aogově standardce obstaral hlavičkující Neustädter, ten ovšem branku těsně nenašel. Už ve čtvrté nastavené minutě na opačné straně hlavičkoval Streller, ani jemu se však nepodařilo přesně zamířit!

Po krátkém oddechu se Basilej o poznání více odvázala a chvílemi diktovala tempo hry. Daleko nebezpečnější však byli nadále hosté. Draxler neúspěšně vymýšlel pozici pro čerstvého Szalaie (před pauzou vystřídal zraněného Farfána), nakonec však pálil Neustädter a jeho ostrý pokus orazítkoval břevno Sommerovy branky! Hned záhy natáhl Boateng a vybojoval roh...

...ten rozehrál Aogo, Stocker mičudu neštěstně odrazil pouze k Draxlerovi, který fantastickou střelou zpoza vápna nekompromisně překonal Sommera - 0:1! Od tohoto momentu se však Königsblauen nepochopitelně zatáhli a spoléhali se pouze na obranu. To se jim mohlo hned několikrát vymstít, Safariho odvážný pokus se však mezi tři tyče nevešel a naprosto stejné vyústění měla standardka Schära, který trochu překvapivě nastoupil od první minuty.

Jens Keller čtvrthodiny před koncem řádné hrací doby stáhl ze hřiště Aoga (nahradil ho Kolasinac), který chvíli předtím nevybíravým zákrokem zastavil Salaha a rozhodčí Mallenco jen tak tak neukázal kmenovému hráči HSV druhou žlutou a poté červenou kartu! FCB bylo ve druhé části aktivnější a odměna mohla přijít po ráně Sia, Hildebrand byl ale na místě! Horníci měli těsně před konečným hvizdem několik možností ke smrtícím brejkům, avšak žádnou z nich nevyužili a ještě mohli být rádi, že Philipp Degen, bývalý zadák konkurenčního BVB, nesrovnal krok.

Autor: Jiří Vojík / kicker.de