19.09.2012 20:45 CET
0 : 2
(0:2)

SC Braga - CFR Cluj 0:2

Fotbalisté rumunského celku ukázali Evropě, že se určitě chtějí pokusit o velký úspěch a po úvodním vystoupení v základní skupině k němu mají o něco blíže. Kluž by se totiž v relativně snadné skupině mohla dostat mezi šestnáctku nejlepších, což se rumunskému týmu nepovedlo hodně dlouho. Díky dvěma brankám totiž dokázala vyloupit stánek v portugalské Braze a výrazně se přiblížila alespoň třetímu místu.

Braga papírově nejlehčí duel skupiny nezvládla a nyní bude muset ve zbývajícím průběhu své zaváhání napravit, pokud chce tedy myslet na postup mezi šestnáct nejlepších celků Evropy. Rumunský celek výborně zvládl první poločas a díky dvěma bankám brazilského kanonýra Rafaela Bastose vedl už 2:0. V dalším průběhu se zaměřil na defenzívu a i přes několik horkých chvilek nakonec slibné vedení udržel.

V úvodní čtvrthodině byli domácí mírně lepším celkem, ovšem vázla jim kombinace ve středu hřiště a nakonec se k velké šanci nedostali. V dalším průběhu nevyužili ani standardní situace, a proto na druhé straně udeřil rumunský výběr už v 19. minutě. Po zpackaném rohovém kopu vyšel hostům rychlý protiútok a po přihrávce do vápna se zcela volný Bastos podíval a přesně zakončil k tyči. Gólman Beto byl naprosto bez šance.

O dvě minuty později se ocitl ve stoprocentní možnosti Mossoro, jenže tváří v tvář Felgueirasovi neuspěl a zahodil největší šanci svého celku. Deset minut před přestávkou bylo v portugalském táboře opět zle, když hosté využili další rychlý protiútok. Po krásné kombinaci se ve vápně znovu objevil Bastos a přesnou střelou k tyči zvýšil vedení svého týmu. Braga se poté snažila útočit, jenže v ofenzívě byla naprosto bezzubá.

Po změně stran domácí hrozili hlavně ze standardních situací, avšak hostující gólman nemusel až do samého závěru nijak výrazněji zasahovat. Za zmínku stojí rána Mossora ze střední vzdálenosti, která se však mezi tři tyče nevešla. V podobné pozici byl také Heldér Barbosa, ani on ale nemířil přesně. Za zmínku ještě stojí nepřesná střela střídajícího Zé Luise, na více se ale utrápený domácí celek již nezmohl.

Autor: Viktor Sandev / soccernet.com