0
0

Články

Portugalský hrdina z Eura Eder bude hrát ruskou ligu

Portugalský útočník Eder, autor vítězného gólu z finále loňského mistrovství Evropy proti Francii, bude hrát za Lokomotiv Moskva. Ruský klub získal devětadvacetiletého fotbalistu z Lille na roční hostování s opcí na přestup.

Éderovi předpověděl vítěznou branku ve finále ME Ronaldo

Finále mistrovství Evropy mělo nečekaného hrdinu. Portugalský útočník Éder v předchozím průběhu turnaje odehrál jen třináct minut, v souboji o zlato ale vstřelil v prodloužení jedinou branku utkání a zajistil svému týmu výhru 1:0 nad domácí Francií. K životnímu gólu mu pomohlo i to, že jeho trefu předpověděl kapitán Cristiano Ronaldo.

Ohlasy aktérů finále mistrovství Evropy

Portugalsko po svém premiérovém triumfu na evropském šampionátu vysílá do světa svou nabitou energii, zatímco Francie po překvapivém selhání na domácím turnaji smutní. Ač odehrál pouhých pětadvacet minut, jde z výroků vítězů znát, jak moc byl Cristiano Ronaldo důležitý i mimo hrací plochu samotného finále, naopak André-Pierre Gignac nese po své zmařené šanci v závěru řádné doby břímě neúspěchu.