20.11.2012 20:45 CET
3 : 1
(3:1)

Kluž porazila Bragu a v pohárech bude pokračovat i na jaře

Fotbalisté rumunské Kluže doma porazili Bragu 3:1 a vyšachovali jí ze hry jak o postup, tak i o případný přesun do Evropské ligy. CFR se rázem dostalo na druhé postupové místo, ale v posledním kole ho čeká přetěžký úkol - udržet postup na Old Trafford.

Přemožitel Slovanu Liberec z předkola milionářské soutěže vstoupil do utkání fantasticky. Už po sedmi minutách hry vyslal Bastos Ruie Pedra, který proti osamocenému brankáři Betovi nezaváhal - 1:0 pro Kluž. Následující minuty stále patřily domácím, kteří po první brance hodně ožili. A uběhlo sotva osm minut a Rumuni už vedli dvoubrankovým rozdílem. Sougou se probil do vápna a po špatně odvráceném balónu si připsal druhý zásah v utkání Rui Pedro - 2:0 pro Kluž. Braga se vzápětí rychle otřepala a po sto dvaceti sekundách snížila! Alan si ve vápně poradil s vyběhnutým Felgueirasem a bylo to 2:1. Začátek utkání to byl jako hrom.

A ofenzivní podívaná pokračovala. Eder v dobré pozici těsně minul branku a ve 33. minutě vstřelil už třetí branku domácích Rui Pedro. Útočník Kluže zkompletoval hattrick a Rumuni díky němu měli výborně nakročeno ke třem bodům. Kluž navíc měla velký hlad po gólech, Sougou mířil nad a na druhé straně Custodiovu hlavičku vykopávala obrana domácích až na brankové čáře! Ze strany Bragy to byl nepovedený první poločas, který navíc podtrhl hloupým vyloučením Dauglao.

Na hosty čekal po změně stran přetěžký a nezáviděníhodný úkol. V Transylvánii prohrával o dvě branky, navíc hrál o jednoho muže v poli méně. Kluž si utkání užívala a měla další šance na navýšení, Alan ani Camora další branku nepřidali, prve jmenovaný dokonce orazítkoval tyč! Braga se už do konce utkání nevzpamatovala, ještě sice vstřelila gól, ale ten jí nebyl kvůli ofsajdu uznán. Kluž vyhrála 3:1 a na jaře si zahraje minimálně Evropskou ligu.

Autor: Ondřej Linhart