07.11.2012 20:45 CET
1 : 3
(0:1)

CFR Cluj - Galatasaray SK 1:3

Hattrick Buraka Yilmaze zničil v důležitém zápase rumunskou Kluž, na kterou se Galatasaray díky konečnému vítězství 3:1 v tabulce bodově dotáhl. Domácímu trenérovi Paulo Sérgiovi se premiéra v Lize mistrů úplně nepodařila, přesto dvě kola před koncem stále drží se svým týmem druhou postupovou pozici.

Hostující mužstvo vstoupilo už zpočátku do zápasu o hodně lépe, střela od Colaka ze šesté minuty jen těsně minula branku. Yilmaz nakonec načal skóre v 18. minutě, když si ho svým centrem vyhlédl Inan a turecký útočník následně krásně zakončil hlavou do horního růžku branky gólmana Felgueirase.

Kluž měla první větší šanci utkání ve 23. minutě, ocitl se v ní Luís Alberto, brankář Muslera si s ní ale tentokráte poradil. Následně střílel z dobré pozice Sougou, avšak ten na rozdíl od svého spoluhráče prostor mezi třemi tyčemi netrefil. Domácím se nakonec podařilo vyrovnat stav osm minut po přestávce.

Bjelanovič ještě hlavičkoval nad, pak si ale pas Rafaela Bastose vyhlédl Sougoua, jenž pohodlně zacílil. Kluž byla i nadále o něco lepším týmem, nicméně další pokus Rafaela Bastose se neujal, zamířil totiž jen nad. Hostům se přitom po hodně hry podařilo navrátit vedení na svou stranu.

Altintop možná až příliš snadno prošel domácí obranou, našel před Felgueirasem volného Yilmaze, jenž se z blízkosti nemýlil. Už v 70. minutě se Yilmaz mohl dočkat hattricku, portugalský gólman v dresu rumunského celku ovšem v tomhle případě ještě stačil zakročit. O čtyři minuty později však Yilmaz již přece jenom zpečetil hattrick.

CFR se v závěru snažilo s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat, pozorný Galatasaray už ale inkasovat nehodlal a celkem v pohodě držel pohodlný dvoubrankový náskok. Asi nejblíže byl alespoň nějakému snížení znovu náhradník Bjelanovič, který po svém nástupu na hřiště hru dost rozhýbal, jenže ani v tomhle případě nebyl úspěšný v koncovce.

Autor: Patrik Sandev / soccernet.com