07.11.2012 20:45 CET
6 : 1
(5:0)

Bayern deklasoval Lille a udělal výrazný krok k postupu

Aktuální bundesligový lídr konečně dokázal prodat svoji ligovou formu i na půdě Champions League a šesti brankami doslova roznesl Lille. Bavorský celek se tak se ziskem devíti bodů přiblížil do vyřazovací fáze, naopak Dogy smutní.

Bavorská metropole nenabízela zrovna ideální fotbalové podmínky, rtuť teploměru ukazovala v době začátku pouhých pět stupňů Celsia a domácí hráči na tuto skutečnost zareagovali tím nejlepším možným způsobem - aktivitou! Defenziva Lille byla od první chvíle pod tlakem, což nemohlo věštit nic dobrého. Hned záhy měl velkou příležitost Müller, ale tentokráte neuspěl, okamžitě však vybojoval standardku...

...do míče se opřel možná pro někoho překvapivě Schweinsteiger a parádní technickou ranou poslal mičudu k pravé tyči Landreauovy branky - 1:0. Vzápětí mohl Müller své zaváhání napravit, avšak po rohu branku nenašel! Dogy přece jen vyrovnaly hru, ovšem to z jejich strany k ničemu převratnému nevedlo - Roux sice hlavičkoval z nadějné pozice, ale nad branku. Osmnáctá minuta přinesla ve vápně severofrancouzského celku další velký zmatek, Pizarro si následně vyměnil balón s Ribérym a utaženou přízemní ranou k levé tyči zvýšil již na dvoubrankový rozdíl - 2:0.

Nenasytný velikán však stále neměl dost a LOSC dělalo všechno proto, aby mu situaci co nejvíce usnadnilo. To platilo i o zbytečném faulu Kaloua, který přinesl Bavorům další volný přímý kop jen těsně za hranicí šestnáctky. Rozehrávku si vzal pro tuto chvíli na starost Robben, míč za pomoci Balmonta naprosto změnil dráhu letu, načež skončil pro změnu u levé tyče nešťastného Landreaua - 3:0.

Ani po třetím zásahu však mnichovský celek nohu z plynu nesundal, ba ani nepovolil. Aktivní Müller narýsoval pas na rozběhnutého Lahma, ten poslal centr do pokutového území, kde ho na přední tyči prodloužil na místo určení pohotový Pizarro - 4:0. Krátce po půlhodině hry si pak oba hráči stejné úlohy zopakovaly, akorát s tím rozdílem, že peruánský kanonýr zakončoval hlavou (neuhlídala ho ani dvojice bránících hráčů!), a ve 33. minutě tak byl na světě čistý hattrick, jenž zaokrouhlil skóre na nepopulárního bůra!

Utkání se pomalu začínalo měnit na one man show. To mohl jen potvrdit Robben, který se z ničeho nic hnal tváří v tvář na Landreaua, ten však nezpanikařil a fantastickým reflexem dokázal lob nizozemského reprezentanta vytěsnit! Těsně před odchodem na přestávku ukázal skvělou individuální akci Alaba, který si kulatý nesmysl vyměnil s Ribérym, potom už však nedokázal usměrnit míč do branky!

Reakce pochopitelně byla z pohledu Les Dogues na místě: chybujícího Davida Rozehnala a nevýrazného Dimitriho Payeta nahradili uzdravený Rio Mavuba, resp. Túlio de Melo. Uspávací tempo (Bayern se již pochopitelně nikam zbytečně nehnal) probrala až padesátá sedmá minuta, kdy až příliš mnoho prostoru dostal Kalou a za nemalé pomoci břevna dopravil balón nekompromisně do sítě - 5:1.

Do hry se po šedesáté minutě podíval i Kroos a Lahm o pár chvil později této situace stoprocentně využil - skvěle načasovaná pobídka do druhé vlny našla právě obávaného dělostřelce, jehož přízemní rána mířila do protipohybu strážce hostující svatyně - 6:1. O slovo se přihlásili i další dva střídající hráči Tymoščuk a Shaqiri, stejně jako hned dvakrát Robben ovšem již další branky zaknihovat nedokázali.

JozkokozleJ

Po tom Robbenovom demonstrativnom sklamani v Hamburgu nemal Jupp ani inu moznost.

Já sem docele rád.

JozkokozleJ

Je potreba to vhodnym sposobom tocit, nech su vsetci (v ramci moznosti) spokojni. Mimochodom, aka je tvoja idealna zostava Bayernu za predpokladu, ze vsetci su zdravi a v optimalnej formy?

3:0

Zápas v Lille mi dost připomněl tápání v Basileji. Jak ale dopadla odveta v Mnichově, na to Basilej vzpomíná s hrůzou jistě dodnes. Nezbývá než doufat, že se historie zopakuje a Bayern doma předvede výkon hoden jeho jména.

Jinak pokud opravdu nastoupí Robben, nebude mě to výjimečně štvát. Posledně, když mu byla udělena páska, podal dobrý výkon a také se choval jako dobrý kapitán. Často chválil i za pokažené přihrávky a sám výborně balóny rozděloval.

Dnes si to Bayern pohlídá, jen doufám, že po gólu nebo dvou nepřestane hrát.

tady není o čem mluvit 4-0

patriksimon

4-0

tohle je pro Lille dost neřešitelný - 4:0 (Muller, Ribery, Robben, Basty)

jinak Martinez mi zatim přijde hodně slabej odvar, dneska bude hrát na úkor Kroose? Chápu, že to je DM ale na to, že to je španěl, technicky a fotbalově je šílenej za 40 míčů? Pořád to od vedení FCB nechápu

db18

Javi Marovo čas přijde

db18

Bayern musí vyhrát a druhý zápas snad neskončí remízou

6:1

vím, že to není poprvé co vidím, že jsi se asi jako jediný trefil do takhle těžko tipnutelného výsledku. klobouček!

5:1

ja si myslim že aj ked je mandžukič neisty mal by ho v pohode zastupit Pizzaro ... môj tip je jednoznačny 3-0 v pohodlnom tempe MIA SAN MIA P.S. cez skupinu prejdeme o tom nepochybujem

3:0 Bayern Munchen

Pospovič

5:1

2:1

Snad to bude lepší výkon než v předchozích zápasech.

Ofiko: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Martinez, Schweinsteiger - Robben, Müller, Ribery - Pizarro

Pizarro Ale jo, to je přesně ta chvíle, kdy je potřeba pochválit vedení, jak kádr rozšířili. Ani absence obou Mariů není tragédií. Ale teda Místo Martineze mohl jít Kroos.

Přesně. Kroose bych spíš dával na podhrot.

tak Mario včera nedonončil trénink

db18

Mandžukićovi to v LM moc nejde, tak je možná dobře, že se v ní vyzkouší i Pizza

Pospovič

snad to bude Pizarrovi střílet jak v poháru

Není to náhodou nejsilnější sestava co Bayern má ? minimálně v útoku?

Pospovič

Sakra co je to zase za protest? Proč je to zase za bránou šedivé? To bude zase hrozná atmosféra celý zápas?

db18

kvůli novým turniketům, které zamezují některým fanouškům (těm bez vstupenky) vstup na stadion... (ikdyž tam ty fanoušky dřív ostatní procpali, aby se tam dostala obvyklá sestava jako na BL)

tady to je vypsaný celý

JozkokozleJ

Ved to je az smiesne...

Něco jsem o tom slyšel. Díky

jv

Očividně vám to zatím ani trochu nevadí.

Ale tak teda joo no

Pizza

db18

tak Pizza by mohl být lepší volbou pro LM než MM

db18

dneska jsou to standartkový hody, to by mohl padnout i gól z rohu

To bych si spíše vsadil, že to Lille otočí, než že ho z rohu dá Bayern.

db18

je pravda, že moc šancí nedostanem, když většina balonů jde za gólmana

Pospovič

3:0 krása

Langi

doufám že Lille v příští sezóně tu LM už hrát nebude...tohle je otřes

suhlasim...4 zapasy 4 prehry otrasne skore. a to este budu hrat s valenciou a v Bate...Lille

Langi

v LM si je každej vodí a na EL serou...tak at si hrajou o střed tabulky

Langi

REPLIKATOR

Bayern chce překonat rekord

madridcan

Ako hra Ribery? Posledny zapas co mi treba a to je jeho gol.

db18

...nemá někdo nesekající se link? (nejlépe s německým komentářem)

slabina bayenu jede

Hej to Lille nevšimli jste si jestli nepřijeli i s košíky na piknik ?

Godwinson

Nezapomínám, ale pořád za nima stojí Řím, tak se do nich člověk nemůže obouvat.

Godwinson

To neomrzí. Vzpomněl jsem si hned, jak jsem viděl ten první příspěvek.

Godwinson

Je pozitivní, že existuje francouzský klub dělající v pohárech ještě lepší dojem než Montpellier.

Kurva, to neni válec jako hovado! Bayern ještě minimálně 3 góly, nejlépe aby je všechny da Piza.

Pospovič

madridcan

Ribery aspon jeden prosim Za euro vyhra penda...

Očekávám bohužel brzké stažení Francka a ještě někoho a následnou údržbu po celou druhou půli

Na to se nevysrou když mají rekord na dosah ruky. Alespoň doufám.

jv

Přesně to jsem čekal taky, ale nakonec jste mohli přidat daleko víc branek, akorát ta efektivita už pokulhávala...

3:0

Podceňuješ francouzskej fotbal. Poslední dobou jde prej nahoru.

Dneska je to vidět.

Taky si poslední dobou řikám, takže konečnej výsledek opravuji na 2:1. Lille sice ke konci zápasu Bayern zmáčne ve vlastní šestnáctce, ale na bod to stačit nebude a Bayern to už ukope a dokráčí si pro překvapivý vítězství.

Godwinson

Kdo tohle mohl tvrdit.

Nějakej expert ve studiu. Prej že peníze, co má PSG, pomůžou celýmu francouzskýmu fotbalu (i když to hapruje už v tomhle, kdž PSG nakupuje prakticky výhradně v Itálii...).

Godwinson

No jo, ty jejich studia, to je mrzutost.

sudí nějak šidí ten konec

Uřčitě chtěl Ribéry zdržovat ty k*yple! To jsou přesně ty karty, které ve vyřazovací fázi budou mrzet.

On podle mě spéš posral rozhodčího doprdele za ten jeho předcházející "faul".

honziss

Pořád se jich zastávám. Dneska jsme chtěli hrát s Bayernem fotbal a to je přesně to, co oni chtěj. Jak říkám... Fotbal je o gólech a když žádný nedáš, tak prohraješ.

Vadí mi pár věcí:

1) Že tým přijde z kabiny namachrovaný a profesorský.

2) Že je Ribéry nenahraditelný a hra Bayernu s ním a bez něj tolik rozdílná.

3) Že dostal Schweini i Franck zbytečnou kartu.

4) Že Bayern nechá sebesračk*idnější klub, aby mu vstřelil gól, i kdyby měli mít jednu šanci za zápas, a kdyby ani jednu, tak si ten gól dají snad aspoň sami, aby prostě jednou neudrželi nulu.

5) Že s takovou neschopnou lůzou, která se nevím jak dostala do LM, odehrál remízovou druhou půli, přestože mohli 4 další kusy přidat.

Je to škoda...krásný výsledek, ale i přesto byly v tom zápase vidět všechny slabiny Bayernu. Já si ale ze zápasu beru hlavně pozitiva. Pizarro mě potěšil a určitě i on sám nabyl sebevědomí. To se může hodit v lize, až bude nastupovat z lavičky.

Jinak škoda, že nedal gól Müller...má skvělou formu a i šance přišly, ale dneska to tam ne a ne padnout. Stejnětak Robben

Oba jste kreténi.

Co ti jako vadí? Že jsem Lille nazval tak, jak si po dnešním výkonu a nejen po něm, právem zasluhují? A fakt mi nepřišlo, že dnes s Bayernem chtěli hrát fotbal, jak tvrdíš...spíše si přišli odbýt tu nemilou devadesátiminutovou povinnost.

Nejsem nadutý fanoušek Bayernu.

honziss

"Že Bayern nechá sebesračk*idnější klub, aby mu vstřelil gól"

"Že s takovou neschopnou lůzou, která se nevím jak dostala do LM, odehrál remízovou druhou půli"

Nulový respekt k soupeři, plná huba nafoukaných keců, jakási fotbalová odrůda šovinismu. Tímhle se odjakživa vyznačují fanoušci Bayernu a ty to jen potvrzuješ.

Jací fanoušci?

Takový ale nejsou všichni fanoušci Bayernu.

honziss

Samozřejmě, pár normálních se najde.

ja patrim medzi tích normalnych

Dobře, budu to formulovat jinak. Vadí mi, že Bayern si za každou cenu nechá dát gól, ikdyž jeho soupeř předvede sebesračk*idnější výkon. Spokojenost? Druhou větu beru zpět, to byl hněv směřovaný spíše na výkon Bayernu.

honziss

Já to nějak pochopím, že ti vadí, že Bayern nepodal top výkon a vyhrál jenom o pět gólů. Ale snad není nutné za každou cenu urážet soupeře, ne? Ve fotbale jsou i horší věci, než dostat gól.

Ve fotbale je jen málo horších věcí, než dostat gól od uboze hrajícího mužstva. A fanoušek Bayernu to po finále s Chelsea pociťuje dvojnásob. Přestože dominovali, nedokázali soupeře prostě dorazit...ikdyž tam to nebyla zrovna záležitost odfláknutého poločasu.

godwood

No, jsem fanouškem Bayernu už dobrých 45 let, ale vlastností, které mi přisuzuješ si opravdu nejsem vědom. Z takových příspěvků jako píšeš Ty, je mi s prominutím na

Godwinson

S tím, že je Ribéry nenahraditelný. Není to pravda. Shaqiri ho nahradil skvěle, ve druhém zápase nás nejlepší hráč.

Nechápu co máš s tim Franckem. Ten hráč JE nahraditelnej. Několik zápasů v této sezoně už chyběl a nijak zvlášt se to na hře nepodepsalo. To že se zápas vypustí, když se vede 3:0 a zrovna se vystřídá Franck neznamená, že hra stojí a padá s nim, dneska druhej poločas i když hrál, tak to stálo za hovno a naopak po jeho odchodu přišel impulz jménem Shaqiry, kterej tu hru rozhejbal. Vadí mi, že tvuj názor s Franckem cpeš snad pod každej zápas Bayernu i když neni úplně opodstatněnej..

Jenže já už z jeho absence mám fóbii. Hrozně jsem ho postrádal při prohraném finále proti Interu, postrádal jsem ho v prodloužení finále proti Chelsea a postrádám ho každou druhou půli v Lize, kterou Bayern zdánlivě s přehledem vede. Opakuje se to pořád dokola, kdy famóní první půle je následována jeho střídáním a stroj se jakoby zpomaluje a hráči, kteří ho zastupují sice dohrají zápas spolehlivě, nenabídnou však mnoho navrch. Shaqiri dnes dodal impuls, to je pravda, ale hra se dost mění...Neuer vždy, když vyhazuje, má zautomatizováno, že to musí hodit co nejdál po lajně a tam už to Ribéry přebírá a táhne to. Typologicky je pro mě nenahraditelný.

Nechápu jak můžeš být fanda Bayernu a říkat takový věci...1. Jo, to přehnaný sebevědomí a jistota, že se nic stát nemůže a Bayernu se to hodněkrát vymstilo tak mě občas taky naštve, ale oni jsou prostě jeden z top týmů světa tak je blbost aby si nevěřili. 2. Franck je prostě výbornej hráč, který do hry vnese strašně moc, ale i bez něho je Bayern nesmírně silnej, když někdo ze sestavy vypadne tak ho nahradí někdo kdo není o moc kvalitativně horší 3. Uznávám, že za takovýho stavu je blbost si nechat dát kartu, ale v tom zápase hold instinkt hrát co nejlíp občas převáží nad rozumem 4. Když Bayern vyhraje tak je snad jedno kolik gólů dostane...Já raději budu za výhru 6:1 než aby dali gól a pak zbytek zápasu hráli jenom na 0 a vyhráli třeba 2:0 5. Když vedli 5:0 tak je jasný, že už nehráli úplně naplno a už si ten zápas jenom užívali a bez plnýho nasazení se prostě těžko vyhrává. Lillle se sice v LM strašně trápí, ale pořád je to kvalitní tým když se dostal do LM. Když jsi zmiňoval tu namyšlenost Bayernu, tak si myslím, že ani tobě by neuškodilo trochu víc pokory a úcty k soupeři ať už je jakýkoliv

gólů Bayernu šest půlek a já si dám na tiket zrovna Müllera, který pro jistotu ani nedohrál a střídal. ale Bayern mě překvapil, že jsem dneska nějakých utrápených 2:0 a ne toto.

místo "že" tam má být "čekal". zase už ani pořádně nevím, co píšu.

:D Taky jsem čekal že jim dáme tak dvojku, možná trojku. :) Ale jsem rád.

To jsou fakt pitomci. Jestli oni se dostanou do LM příští rok, tak to zase bude Francie pro smích.

j_mrazik

Robbena bych nechal dlouhý hodiny týdně běhat v tréninku samotnýho na golmana, ať už se to konečně naučí.

neviem neviem či by sa pri napriklad neuerovi v treningu naučil premienať , skôr ešte viac zahadzovať Neuer je proste pan

Bayern v létě neskutečně posílil. Hlavně útok se mi líbí, na 1 post Gomez, Mandžukič a Pizza. Tady by se moho Juve, co učit.

opať ma trošku sklamal Martinez niežeby ho v tomto zapase nejak bolo treba ale pri gole Kaloua to bol on, ktory Kaloua nezastavil .... na druhej strane treba povedať že gol Lille bol ozaj nechytateľny Ale myslim že existuju omnoho lepši a hlavne lacnejši hrači DM ako Martinez ... nejak som mu neprišiel na chuť... ale držim mu palce