07.12.2011 20:45 CET
0 : 2
(0:0)

Neapol při své premiéře v LM postupuje do osmifinále

Překvapení v závěrečném klání skupinové fáze nedopustila a do osmifinále na úkor Manchesteru City postoupila Neapol, která zvítězila na hřišti Villarrealu 2:0. Hosté se přitom dlouho nemohli dostat do potřebného vedení, až po více než hodině hry rozhodl Inler a pojistku přidal Hamšík.

Začalo se poměrně zostra a už po pěti minutách měly oba týmy na svém kontě jednu velkou šanci. Hostujícího Zunigu ale skvěle vychytal Diego López a domácí Marco Rubén v gólovce doslova selhal, když jen trefil připraveného De Sanctise. I nadále se hrál atraktivní fotbal s velkým množstvím šancí, hlavičky Zapaty i Rubéna ale pro změnu skončily mimo tři tyče.

Neapol poměrně často hrozila ze standardních situací, ve vzduchu totiž měla značnou výškovou převahu, a tak byl každý centr pro branku Villarrealu nebezpečný. Vidět byl při těchto situacích hlavně Zuniga, jeho další hlavičku ale vykopl z brankové čáry Musacchio. V závěru poločasu byly ještě na stadionu El Madrigal k vidění dvě nepřesné střely, o jednu se postaral Senna, druhou si vzal na starost Hamšík.

Poločasové výsledky obou zápasů skupiny A tak nahrávaly Manchesteru City, který v tu chvíli postupoval. Navíc hned po minutě hry ve druhé půli mohli jít domácí do vedení, Hernan Pérez ale De Sanctise nepřekonal. Tlak italského celku se s přibývajícími minutami zvyšoval, od nějaké pětapadesáté minuty už bylo na trávníku prakticky jen jedno mužstvo.

A v šedesáté pátí minutě vstřelila Neapol kýžený vedoucí gól. Hamšík dobrou uličkou posunul míč Inlerovi, ten si ho posunul do střelecké pozice a střelou levou nohou na bližší tyč nedal Lópezovi žádnou šanci zasáhnout. Definitivně pojistit postup hostů mohli Hamšík a Lavezzi, ani jeden z nich ale z dobrých pozic proti gólmanovi Villarrealu neuspěl.

Třináct minut před koncem už to ale přišlo, Manchester City byl ze hry. Rohový kop Lavezziho ještě nedokázal na přední tyč nabíhající Cavani usměrnit do brány, balón však propadl k úplně volnému Marku Hamšikovi, na kterého už nečekala složitá pozice. Alespoň snížit a potěšit fanoušky na zdaleka nezaplněném stadionu mohl v posledních vteřinách hry Gonzalo, jenže Villarrealu prostě nebyl přán ani kontaktní gól.

Žlutá ponorka tak podlehla Neapoli 0:2 a s Ligou mistrů se loučí s nulou v kolonce bodů a nepříznivým skóre 2:14. Neapol naopak zvládla skupinu smrti skvěle a může se těšit na páteční los, který jí přisoudí soupeře pro osmifinále.

Autor: Michal Hruška