13.09.2011 20:45 CET
0 : 1
(0:0)

Marseille se dýchá lépe, v Olympiakosu slavila těsnou výhru

Fotbalisté Marseille nechali zapomenout na svou bídnou formu z domácí fronty a z horké řecké půdy Olympiakosu Pireus vezou tři body. Po remíze Dortmundu s Arsenalem se tedy ujali vedení ve skupině F. Domácí si toho proti francouzskému vicemistrovi příliš nevytvořili, ten ale na rozdíl od nich alespoň díky Luchovi jednu ze svých šancí proměnil.

Bylo vidět, že Olympiakos za sebou nemá ještě soutěžní zápas, jelikož liga mu začne o něco později, a že Marseille není úplně ve své kůži. V Ligue 1 si totiž doposavad ještě nepřipsala vítězství. Alespoň si v Řecku trochu spravila chuť a do nového ročníku Ligy mistrů vstoupila zásluhou branky Lucha Gonzáleze tou správnou nohou.

První poločas musel být pro diváky jedno velké utrpení. Oba celky moc ofenzivních výpadů na soupeřovu polovinu nepodnikaly, hrálo se hodně zezadu, takže sudí Pedro Proenca musel hlavně řešit fauly obou stran. Ve 12. minutě trochu zlobil Yeste, který se užuž chystal ke střelbě, obrana Olympiqueu mu ovšem v jeho šanci nakonec zabránila.

Po půlhodině hry se snažil vypálit mezi tři tyče hostující Traoré, jenže s jeho střelou se mohli pomazlit leda tak pořadatelé stojící za bránou. Asi největší možnost úvodní pětačtyřicetiminutovky měl ve 35. minutě na hlavě Cheyrou, jenže centr Morela usměrnil jen nad bránu.

Velkou smůlu v koncovce měl následně i Rémy, který sice překonal gólmana Costanza, ovšem míč skončil jen na tyčce. Marseille se postarala o jediný gól zápasu v 51. minutě. Morel krásně unikl po levé straně, a než balón stačil překročit pomezní čáru, dokázal ještě přihrát k bližší tyčce, kde nehlídaný Lucho v pohodě skóroval.

Pireus bohužel i po inkasování pokračoval v hodně nevýrazné hře. Holebasova střela z přímého kopu byla zablokována, Djebbour poté na centr Torosidise prostě nedosáhl. Zápas měl ještě dohru v podobě možná trochu přísně udělené červené kartě Fannimu za zákrok na Mirallase, na konečný výsledek ale tahle skutečnost vliv neměla.

Autor: Patrik Sandev / soccernet.com