24.08.2010 20:45 CET
3 : 4
(0:1)

Sevilla FC - SC Braga 3:4

Braga slaví svoji premiérovou účast v Lize mistrů. V iberském derby vyřadil portugalský vicemistr překvapivě favorizovanou Sevillu, když po domácí jednogólové výhře dokázal zvítězit i v Andalusii, kdy domácí tým přestřílel 4:3.

Začátek utkání ale probíhal podle předpokladů, evropskými výhrami ověnčený favorit měl velkou převahu. Vidět byl především aktivní Navas, s jeho průniky po straně a centry do vápna si hostující defenziva nevěděla rady. Třikrát z nich mohl těžit Luís Fabiano, jednou ale hlavičkoval nad a dvakrát si s jeho pokusy poradil hostující brankář Felipe, jehož následně nepřekonal ani Fabianův parťák Kanouté.

Hosté o sobě dali pořádně vedět až po půlhodině hry a hned se dostali do veledůležitého vedení. Z poměrně uctivé vzdálenosti vypálil César, domácí brankář Palop ovšem míč trestuhodně vyrazil před sebe a tam již úřadoval Matheus - 0:1.

Po změně stran se snažil se skóre něco udělat Zokora, jenže neuspěl a naopak udeřilo opět na druhé straně. Matheus pronikl po pravé straně, přihrál před branku Limovi a ten zblízka nemohl minout - 0:2. Hned vzápětí Sevilla ovšem odpověděla, když se z dorážky prosadil Fabiano. Další branka ze sevillského tlaku vzešla až v 84. minutě, kdy se po pěkné kombinaci dostal před brankáře Navas a trefil se přesně k tyči - 2:2.

Hned za minutu však všechny domácí fanoušky i hráče zchladil opět Lima, který převzal vtipnou kolmici, udělal kličku vybíhajícímu Palopovi a opět zajistil svému týmu vedení - 2:3. To ještě nebylo od hostujícího střelce vše, v poslední minutě si naskočil na rohový kop a na přední tyči propasíroval míč do branky, čímž dokonal hattrick - 2:4. Na druhé straně ještě zblízka snížil hlavou Kanouté, to už ale pranic neznamenalo - po výsledku 3:4 se totiž radovali hosté z Portugalska.

Autor: Petr Vaněček / uefa.com