28.09.2010 20:45 CET
0 : 3
(0:0)

SC Braga - Šachtar Doněck 0:3

Braga ani ve druhém utkání své skupiny branku nevstřelila. Naopak bez obdrženého gólu je i nadále Šachťar, který zaslouženě vyhrál 3:0 a odváží si velmi důležité body.

Utkání začalo hodně vyrovnaně z obou stran. Hosté z Ukrajiny se díky svým šikovným Brazilcům často pouštěli do rychlých kombinací, které však většinou skončily na hranici pokutového území Bragy. Naopak domácí fotbalisté se poučili z prvního utkání na Arsenalu a nesnažili se za každou cenu hnát své útoky bleskurychle dopředu.

Obrázek hry byl stále stejný, hosté pozorně bránili a domácí Braga se snažila postupnou kombinací dostat na dostřel branky, což se jí moc dobře nedařilo. Fanouškům portugalského klubu ale po dvaceti minutách začalo hodně vadit, že míč drží převážně hosté a Braga se tak prakticky nedostává vůbec do žádného tlaku.

Hosté tak prakticky celý poločas kontrolovali hru. Náhle však minutu před koncem přišla velká šance domácích. Při útoku tří proti třem dostal na penaltu skvělou přihrávku Salino, ale v rozhodujícím momentu selhal, a tak šly oba celky do kabin za bezbrankového stavu.

Hosté z Doněcku se po pauze také dostali do hodně zaslouženého vedení. Luiz Adriano dostal perfektní přihrávku za obranu a nedal Felipemu šanci zasáhnout - 0:1. Paradoxně tahle branka více nakopla domácí, než že by uklidnila hosty. Braga se totiž mnohem agresivněji a důrazněji drala dopředu za vyrovnáním.

Nejdříve měl obrovskou šanci k vyrovnání Mathaus a pár minut po něm se k dobré střelecké pozici dostal i Paulo Cesar. Oba pokusy však bravurně zneškodnil Pjatov v brance Šachtaru Doněck. Také Braga byla však za svou chabou produktivitu potrestána. Po hodně podobné akci jako při prvním gólu se totiž opět uvolnil Luiz Adriano a se zakončením neměl nejmenší potíže - 0:2. Pro domácí to byla hodně studená sprcha.

Šachtar dobře zahušťoval střed hřiště a nepouštěl tak domácí vůbec do jejich rychlých protiútoků, navíc kolem vápna nebylo už vůbec místo na kombinaci a dlouhé centry často končily v náručí brankáře.

Do konce utkání už hrálo prakticky jen jedno mužstvo a tím byl Šachtar, který ještě vstřelil jednu branku. Z penalty za faul na pronikajícího Williama se totiž trefil Douglas Costa a stanovil na konečných 0:3.

Autor: Michael Künzel