23.11.2010 20:45 CET
0 : 3
(0:0)

FK Partizan - Šachtar Doněck 0:3

Také skupina H spěje ke svému konci a po dnešku je už jisté, že Partizan Bělehrad zůstane v tabulce poslední. Ani ve svém pátém zápase, tentokrát doma proti Šachťaru nedokázal bodovat a s nulovým ziskem se tak krčí na posledním místě. Šachťar zvítězil v Bělehradu 0:3 a zvýšil tak své šance na postup. Hosté o svém vítězství rozhodli až ve druhém poločase, ve kterém padly všechny góly.

Pravděpodobně nejnudnější úterní zápas začali lépe domácí. Po čtvrthodině hry zahrozil svou individuální akcí a následnou střelou Moreira, ale jeho projektil šel dva metry nad branku Pyatova. Tato akce byla v prvním poločase velmi ojedinělá a všechny ostatní končily většinou před pokutovým územím obou týmů.

Jediné střely se tak rodily z větších vzdáleností. Na straně Partizanu dvakrát zkoušel štěstí Cléo, ale ani jednou branku netrefil. Na straně hostujícího Šachťaru byl aktivní zejména Douglas Costa a Luiz Adriano, ale ani jejich pokusy nebyly v prvním poločase úspěšné. Ve velmi nepohledném první dějství tak žádný gól nepadl.

Druhá půle přeci jen přinesla nějaké zajímavější situace a z nich padly také góly. Ten první hned v 52. minutě a vstřelil ho hostující Stepaněnko. Ten si počkal na zadní tyč na roh Jadsona a tvrdou ranou pod břevno poslal Šachťar do vedení 0:1.

O pár minut později už byl náskok hostujícího Šachťaru dvougólový. Jadson se uvolnil na hranici pokutového území a přesnou trefou překonal gólmana Partizanu Stojkoviče podruhé. Domácí se nemohli vymanit z tlaku a inkasovali i potřetí. V 68. minutě se trefil střídající Eduardo, který si naběhl na bezchybnou přihrávku Jadsona a do prázdné brány zvýšil skóre už na 0:3.

Závěrečná dvacetiminutovka už byla pouze o dohrávání zápasu a kromě několika střídání a jednom závaru v pokutovém území hostí nebylo nic zajímavého k vidění. Šachťar tak v Bělehradě zaslouženě zvítězil 0:3 a do poslední kola vstoupí s velmi výhodnou pozicí na postup ze skupiny.

Autor: Adam Tkadlec