09.12.2009 20:45 CET
3 : 1
(3:0)

Stuttgart dal tři góly za 11 minut a postupuje do osmifinále

Rumunská senzace v podobě postupu Unirey do osmifinále Ligy mistrů se nekoná. VfB Stuttgart si totiž pohlídal domácí utkání a s přehledem vyhrál 3:1. Němci o svém postupu rozhodli už v prvním poločase, kdy nastříleli tři branky. Úspěšnou premiéru na lavičce Stuttgartu zažil trenér Gross.

Stuttgart začal utkání ve velkém stylu, a už po pěti minutách se krásně trefil hlavou po centru z pravé strany Rumun Marica - 1:0 pro Stuttgart. Unirea ale mohla vzápětí vyrovnat, defenzíva domácích vyrobila chybu a Lehmann musel hasit střelu Bilasca. Za tři minuty po úvodní brance už to bylo 2:0. Stuttgart přešel do protiútoku a sám na branku Unirey postupoval Träsch, a byl úspěšný. S pomocí teče překonal střelou na zadní tyč hostujícího brankáře. Úvod utkání byl tedy velmi atraktivní, a to nebyl konec. V 11. minutě dovršil ofenzivní smršť Stuttgartu Pogrebnyak, který si uvnitř pokutového území našel místo k zakončení - 3:0. Do poločasu ještě ohrozil branku Khedira, ale minul.

Unirea měla ve druhém poločase přetěžký úkol, musela nastřílet rozjetému Stuttgartu tři branky. Ve 46. minutě ale obrana Stuttgartu vyrobila další chybu, a tu nekompromisně ztrestal Semedo - 3:1. Autor jediné branky Stuttgartu měl i další příležitost, ale Lehmann jeho střelu krotil. Znovu na rozdíl tří branek mohl zvýšit Gebhart, který se snažil efektivně obstřelit brankáře Unirey, jenomže branku minul. Německý celek už Rumunům nic nedovolil, a naopak mohl zvýšit vedení. Ve dvou stoprocentních šancí se objevil Cacau. Nejprve hlavou napálil dobře připraveného brankáře a po druhé zakončil pohlednou kombinaci střelou vedle. Stuttgart nakonec vyhrál 3:1.

Autor: Ondřej Linhart