UEFA - Liga mistrů 2009/2010

Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.58 - 3.70 - 4.90

Stuttgart dal tři góly za 11 minut a postupuje do osmifinále

Rumunská senzace v podobě postupu Unirey do osmifinále Ligy mistrů se nekoná. VfB Stuttgart si totiž pohlídal domácí utkání a s přehledem vyhrál 3:1. Němci o svém postupu rozhodli už v prvním poločase, kdy nastříleli tři branky. Úspěšnou premiéru na lavičce Stuttgartu zažil trenér Gross.

Stuttgart začal utkání ve velkém stylu, a už po pěti minutách se krásně trefil hlavou po centru z pravé strany Rumun Marica - 1:0 pro Stuttgart. Unirea ale mohla vzápětí vyrovnat, defenzíva domácích vyrobila chybu a Lehmann musel hasit střelu Bilasca. Za tři minuty po úvodní brance už to bylo 2:0. Stuttgart přešel do protiútoku a sám na branku Unirey postupoval Träsch, a byl úspěšný. S pomocí teče překonal střelou na zadní tyč hostujícího brankáře. Úvod utkání byl tedy velmi atraktivní, a to nebyl konec. V 11. minutě dovršil ofenzivní smršť Stuttgartu Pogrebnyak, který si uvnitř pokutového území našel místo k zakončení - 3:0. Do poločasu ještě ohrozil branku Khedira, ale minul.

Unirea měla ve druhém poločase přetěžký úkol, musela nastřílet rozjetému Stuttgartu tři branky. Ve 46. minutě ale obrana Stuttgartu vyrobila další chybu, a tu nekompromisně ztrestal Semedo - 3:1. Autor jediné branky Stuttgartu měl i další příležitost, ale Lehmann jeho střelu krotil. Znovu na rozdíl tří branek mohl zvýšit Gebhart, který se snažil efektivně obstřelit brankáře Unirey, jenomže branku minul. Německý celek už Rumunům nic nedovolil, a naopak mohl zvýšit vedení. Ve dvou stoprocentních šancí se objevil Cacau. Nejprve hlavou napálil dobře připraveného brankáře a po druhé zakončil pohlednou kombinaci střelou vedle. Stuttgart nakonec vyhrál 3:1.
#
Štve mě, že si to nevybrala česká televize a místo toho tam strčila Inter...... no, jinak přeju postup Urziceni, takže 0:0
#
přesně tak,Urziceni tam ten bodík uhrajou..
#
velka sance pro Rumuny??ja myslim ze po 11.minutach uz je rozhodnuto:-))
#
To bolo jasné, že Stuttgart sa doma hecne, minule si v pohode dal match so Sevilloi, mal noveho trenera. Kamošovi som to poradil na tiket, lacno zarobene peniaze Petrescu je smypaťak, ale nech by z nich postupil ktokoľvek, ani jeden by vodu nemútil.
09.12.2009 23:04
#
gratulace na evropské scéně by se neměl považovat žádný zápas za lehký - ale je to příjemný start pro Grosse... teď už jenom udržet VfB v lize (ale ne na úkor Hertha BSC)
#
Pokud jsi viděl, s jakým štěstím UU porazilo Sevillu a naopak jak proti Andalusanům hrál Stuttgart, tak tě tohle nemůže překvapit.
#
Koukám, že generál na lavičce jim prospěl, asi bychom v Berlíně potřebovali něco podobného... Ale zase nechci dělat velký závěry z jednoho zápasu.
#
Jen tak dál, bundesligový kluby musej vyhrávat, ať se dostanou před nudný Italy !
10.12.2009 17:55
#
no souhlasím,bundesliga je už možná i kvalitnější ,ale rozhodně hraje o hodně atraktivnější fotbal
16.02. Ndombélé má problémy s kotníkem
Na marodce Lyonu se ocitl Tanguy Ndombélé, mladý záložník si poranil kotník a s velkou pravděpodobností přijde o první osmifinále Ligy mistrů proti Barceloně. (sport-express.ru)
16.02. Lyon se obává o Denayera
Jason Denayer nedohrál včerejší zápas proti Guingampu, obránce Lyonu si přivodil svalové zranění a hrozí mu, že přijde o první osmifinále Ligy mistrů proti Barceloně. (lequipe.fr)
15.02. Man Utd bez Lingarda a Martiala
Jesse Lingard a Anthony Martial budou dva až tři týdny chybět Manchesteru United. Zmíněná dvojice je mimo hru se svalovými zraněními, která si přivodila v osmifinálovém duelu Ligy mistrů s Paris Saint-Germain (0:2). (skysports.com)
15.02. Vertonghen hráčem týdne v Lize mistrů
Nejlepším hráčem týdne v Lize mistrů byl zvolený Jan Vertonghen. Prioritním zaměřením stoper nastoupil v úvodním osmifinále s Dortmundem na levém křídle a svému týmu pomohl gólem a asistencí k vítězství 3:0. (sport-express.ru)
15.02. Česko má téměř jistou první patnáctku
České kluby se po vydařených úvodních zápasech vyřazovací fáze Evropské ligy posunuly v žebříčku národních koeficientů UEFA na 14. příčku a mají už téměř jisté umístění v první patnáctce, které znamená i pro sezonu 2020/21 pět týmů v pohárech a dva zástupce v Lize mistrů. K definitivě stačí tuzemským celkům za týden postup Plzně přes Dinamo Záhřeb nebo to, aby Curych venku v odvetě nezvrátil po domácí prohře 1:3 dvojutkání s favorizovanou Neapolí. (ČTK)
14.02. UEFA si posvítí na Tottenham a BVB
Včerejší úvodní osmifinále Ligy mistrů mezi Tottenhamem a Dortmundem (3:0) zřejmě bude mít dohru. UEFA si posvítí na obě strany kvůli házení předmětů na hrací plochu, příznivci Borussen navíc vyvěsili zakázaný banner. (sport-express.ru)
14.02. Lovren na Bayern nebude
Manažer Liverpoolu Jürgen Klopp prozradil, že nepočítá pro úvodní osmifinále Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov s obráncem Dejanem Lovrenem. Ten se stále zotavuje ze zranění stehenního svalu, které si přivodil minulý měsíc v zápase proti Wolverhamptonu. (skysports.com)
14.02. Alexis Sánchez si prý poranil koleno
S menším sebezapřením prý nastoupil Alexis Sánchez k úternímu zápasu s PSG. Útočník Manchesteru United nefiguroval v základní sestavě a během rozcvičky si navíc měl poranit koleno. Nejednalo se ale o nic vážného a Sánchez nakonec zasáhl do hry. (dailymail.co.uk)
14.02. Ramosovi hrozí trest na dva zápasy
Sergio Ramos v závěru včerejšího souboje s Ajaxem inkasoval žlutou kartu a jelikož se jedná o jeho třetí napomínání v letošní Lize mistrů, přijde o odvetu s amsterdamským celkem. Obránce Realu Madrid by následně v případě postupu šel do čtvrtfinále s čistým štítem, vše ovšem může být jinak, pokud se prokáže, že si žlutou kartu nechal udělit úmyslně, mohl by dostat trest na dvě utkání. (espnfc.com)
14.02. Dortmund znovu inkasoval tři branky
Borussia Dortmund včera padla na půdě Tottenhamu (0:3) a potřetí v řadě inkasovala tři branky. Něco takového se německému klubu už hodně dlouho nestalo, takhle prostupnou obranu měl naposledy před devíti lety. (sport-express.ru)