Maccabi Haifa: Nir Davidovitch, Dekel Keinan, Jorge Teixeira, Tsepo Masilela, Eyal Meshumar (74. Lior Refaelov), Biram Kayal (68. Shlomi Arbeitman), Gustavo Boccoli, Eyal Golasa, Vladimir Dvališvili, Yaniv Katan, Mohammad Ghadir (68. Alli Osman)
Bayern Mnichov: Hans-Jörg Butt, Daniel van Buyten, Philipp Lahm, Holger Badstuber, Franck Ribéry (64. Mario Gómez), Danijel Pranjić, Thomas Müller, Bastian Schweinsteiger, Anatolij Tymoščuk, Arjen Robben (77. Andreas Ottl), Ivica Olić (86. José Sosa)
Rozhodčí: Damir Skomina (SVN) - Primoz Arhar (SVN), Marko Stancin (SVN)
Diváci: 41.000

Při výhře Bayernu v Haifě se blýskl mladík Müller

Thomas Müller (© tz-online.de)

Thomas Müller pomohl dvěma brankami Bayernu Mnichov k důležité úvodní výhře 3:0 v Lize mistrů na půdě izraelského Maccabi Haifa. Všechny góly německého vicemistra padly až ve druhé půli.

Hosté začali utkání velmi svižně. Už v úvodu měl velmi slibnou příležitost ke skórování Robben, ale Davidovič si s ní včas poradil. Vzápětí si na centr Ribéryho naběhl Pranjič, jehož hlavičku vytahoval izraelský gólman nad břevno.

Domácí se poprvé osmělili v 19. minutě, kdy si na Katanův roh nejvýše naskočil Mohammed Gadir, jeho pokus ale těsně proletěl nad břevnem Buttovy brány. Poté však opět převzali otěže zápasu hosté. Ve 26. minutě doputoval dlouhý míč z kopačky Lahma až na hranici vápna k Oličovi, který minul.

Vstup do druhé půle vyšel lépe domácím. Po hrubce Lahma z 51. minuty se k míči dostal Katan, ale jeho ránu z dvaceti metrů vytáhl gólman Butt nad branku. O dvě minuty později svedl tentýž hráč souboj s belgickým stoperem Van Buytenem, kterého sice napoprvé obelstil, podruhé už dokázal obránce Bayernu odpálit míč na rohový kop.

Po hodině hry se rozhodl kouč Bayernu ke střídání. Za nevýrazného Ribéryho poslal na hrací plochu Goméze a začaly se dít věci. Defenziva Maccabi propadla při bránění vysokého centru Tymoščuka, který doletěl přímo na nohu Van Buytena a ten poslal přesně umístěnou střelou svůj tým do vedení. Zanedlouho mohl přidat Olič druhý gól, to by však nesměl obránce Golsa vyhlavičkovat míč z brankové čáry.

Domácí byli blízko kýženému vyrovnání ve 76. minutě, kdy se k tvrdé ráně z hranice vápna napřáhl střídající Ottman, nicméně jeho pokus Butt reflexivně vyrazil. Poté už přišly na řadu Müllerovy chvíle. Nejprve v 83. minutě si naběhl na pěkný pas Ottla, který pohodlně usměrnil za záda Davidoviče. Skóre definitivně uzavřel o pět minut později, tentokrát po nabídce z pravé strany v podání Goméze.
#
Jsme jasnými favority týhle skupiny a chceme ligu mistru vyhrát BAYERN bude drtička
SqueeZy
14.09.2009 21:55
#
jasnými favority týhle skupiny ? diky za info dle vysledku z domaci souteze si nedovolim pochybovat...
#
kiež by:)....ale nič jednoznačné to nebude......FORZA JUVE !!!
15.09.2009 10:35
#
Sorry, ale ja by som si tipol skor Juve .
#
0:2.......Bayern by to mal zvládnuť bez väčších problémov...
#
0:2 pro FCB, má formu po posledních zápasech a kvalita jednoznačně na jeho straně.
15.09.2009 13:10
#
gomez,ribery0:2
JAGUAR SF
15.09.2009 16:47
#
Bayernu(i fandovi willimu) jsem sliboval a tipoval sousedy ze Salcburku.. los byl připraven, jen porazit Maccabi H.!(myslím, že není první izraelský tým v LM, před ním už krajani hráli, ale bez domácího prostředí kvůli bezpečnosti).. duel vypadá na brankovou přestřelku a vítězství Bayernu..
15.09.2009 17:06
#
Němci na židy vždycky umněli. tipuju výhru bayernu .
#
.. u mě rozhodlo to, že se trefil v lize naposled dvakrát, "tak se přeci nemůže trefit zas"
15.09.2009 22:57
#
Věřím Bayernu!Tet už se budem jen zlepšovat.Bayern!!!!!!!!
16.09.2009 13:11
#
Carlosi, potkáme se ve finále. Viva Barcelona!!!
16.09.2009 17:04
#
Muller-v něm je budoucnost Bayernu.Doufám,že brzy dožene svého předchůdce Gerda.BAYERN-letošní vítěz LM!!!!
17.09.2009 00:31
#
Muller je budoucnost Bayernu,a já pevně věřím že letos dojdeme hodně daleko.Bayern!!!!!!!!!
ALEC
18.09.2009 08:50
#
výborně...............FC BAYERN
23:18 Schalke včera přišlo o dva hráče
Na informace od lékařů aktuálně čekají v Schalke. Německému klubu se ve včerejším zápase s Manchesterem City zranili hned dva hráči - Guido Burgstaller má problémy s kotníkem, Weston McKennie si zase poranil stehenní sval. (lequipe.fr)
21:08 Českému fotbalu nahrálo vyřazení Curychu
Český fotbal bude mít i v sezoně 2020/21 pět týmů v pohárech a dva zástupce v Lize mistrů. Rozhodlo o tom dnešní vyřazení Curychu ve druhém kole Evropské ligy s Neapolí. Spolu s italským celkem prošel do osmifinále i Arsenal, který s Petrem Čechem v brance porazil 3:0 BATE Borisov a odčinil prohru 0:1 z Běloruska. Místo v nejlepší patnáctce v žebříčku národních koeficientů UEFA mohl zajistit i postup Plzně, která však nestačila na Dinamo Záhřeb. Stačilo však i očekávané vyřazení Curychu, jenž první zápas doma prohrál 1:3 a dnes italskému favoritovi podlehl 0:2. (ČTK)
16:14 Fanoušek Man City je ve vážném stavu
Jeden z fanoušků Manchesteru City zůstal po údajném útoku, který se odehrál po zápase Ligy mistrů na půdě Schalke, ve vážném stavu v nemocnici. V Německu zůstal i jeden pracovník klubu, aby byl nápomocen rodině postiženého. Případ vyšetřuje policie. (bbc.co.uk)
15:34 Ajax bude mít více času na přípravu na Real
Přeložen byl zápas nizozemské ligy mezi Ajaxem a Zwolle, a to ze 2. na 13. března. Amsterdamský klub sehraje 5. března odvetu osmifinále Ligy mistrů a Realem a nizozemský svaz jeho ligový zápas odložil, aby měl klub více času na přípravu na milionářskou soutěž. (sportskeeda.com)
11:56 Juventus ztratil hodnotu na burze
Porážka 0:2 s Atléticem Madrid v úvodním osmifinále Ligy mistrů se pro Juventus neprojevila pouze na sportovním poli. "Stará dáma" krátce po nezdaru rovněž ztratila 9 % na milánské burze. (lequipe.fr)
09:58 Juventusu bude chybět Alex Sandro
Alex Sandro nepomůže Juventusu v osmifinálové odvetě Ligy mistrů s Atléticem Madrid. Brazilský obránce si odpyká disciplinární trest za žluté karty. (lequipe.fr)
20.02. Ribéry odehrál jubilejní zápas za Bayern
Franck Ribéry včera jako střídající hráč naskočil k utkání proti Liverpoolu a remíza 0:0 nebyla jediným důvodem k radosti. Francouzský záložník si na své konto připsal jubilejní stý start v Lize mistrů v dresu bavorského celku. (sport-express.ru)
20.02. Liga mistrů - výsledky
Výsledky dnešních prvních osmifinále Ligy mistrů: Atlético Madrid - Juventus 2:0 (78. Giménez, 83. Godín), Schalke - Manchester City 2:3 (38. z penalty a 45. z penalty Bentaleb - 18. Agüero, 85. Sané, 90. Sterling).
20.02. Mané má opět co do činění se zloději
Sadio Mané se už podruhé během působení v Liverpoolu stal obětí zlodějů. Ti jeho dům poprvé navštívili v listopadu 2017 a podruhé se u útočníka doma zastavili včera večer, z domu byly odcizeny například hodinky, mobilní telefony nebo klíčky od auta. (bbc.com)
20.02. Juventusu by mohl chybět Pjanić
Miralem Pjanić možná vynechá večerní osmifinále Ligy mistrů s Atléticem Madrid. Záložníka Juventusu před utkáním trápila horečka a o jeho startu se má rozhodnout až těsně před utkáním. (football-italia.net)