UEFA - Liga mistrů 2009/2010

Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.14 - 6.50 - 11.50

ACF Fiorentina - Debreceni VSC 5:2

Fiorentina doma dle očekávání porazila maďarský Debrecen a vykročila za postupem. Italové přestříleli svého soupeře zejména ve druhém poločase, když během devíti minut nasázeli tři branky. Skóre se nakonec zastavilo na čísle 5:2, velké problému bude mít v této skupině Liverpool.

V úvodu utkání museli hosté nečekaně střídat, Komlosi odešel a na jeho post přišel Kiss. Viola otevřela skóre utkání ve 13. minutě. Marco Marchionni poslal z pravé strany nadýchaný oblouček někam do prostoru značky pokutového kopu a Adrian Mutu jakousi rybičkou překonal brankáře Pantiče - 1:0 pro Fiorentinu. Italský celek měl pak ještě několik příležitostí ale další branku prozatím nepřidal. Ve 38. minutě hosté nečekaně vyrovnali, nenápadný centr z levé strany propadl až k Rudolfovi, který v pádu překonal Aramova. Při této brance si nevedl dobře obránce Per Kroldrup, jenž centrovaný míč minul - 1:1.

Po změně stran vyvinula Fiorentina velký tlak, a ten vyústil ve vedoucí gól. Dlouhý Comottův centr zasáhl hlavou Dario Dainelli, a jelikož byl brankář Pantič venku z brány, mohl se Dainelli radovat z branky na 2:1 pro domácí. O chvíli později už to bylo 3:1, Vargas poslal další přesný míč do pokutového území, kde jej dopravil do branky Riccardo Montolivo. Neuvěřitelnou devítiminutovky dokonal čtvrtým gólem Marco Marchionni. Někdejší hráč Juventusu či Parmy využil přesné přihrávky Gilardina a brankář Polekšič lovil míč ze své sítě už počtvrté.

Maďaři i přes velmi nelichotivý výsledek zbraně nesložili. Naopak v 70. minutě vstřelili kontaktní branku na 4:2, čímž ještě vykřesali naději na bodový zisk. Péter Szakályás našel přesně hlavu Coulibalyho a ten snížil. Nicméně Fiorentina měla zápas pevně ve svých rukou a za čtyři minuty znovu vedla o tři branky. Vargasem zahraný přímý kop dopravil hlavou do branky Gilardino - 5:2 pro Fiorentinu.
Autor: Ondřej Linhart / uefa.com