17.09.2008 20:45 CET
2 : 0
(1:0)

Real Madrid porazil hubeným výsledkem běloruského trpaslíka

Bílý balet zvládl první utkání skupiny Ligy mistrů a zdolal běloruského mistra BATE Borisov góly Sergia Ramose a Ruuda Van Nistelrooy. Rival nekladl příliš velký odpor, proto je s podivem, že výsledek nebyl vyšší.

V prvním utkání prestižní evropské pohárové soutěže se Real Madrid před domácím publikem prosadil, když prakticky nenašel odporu ze strany běloruského soupeře, který bral utkání na Santiago Bernabéu jako zlatý hřeb své krátké historie.

Domácí nastoupili v očekávané sestavě, zatímco hosté oproti předpokladům vyběhli na madridský trávník v naprosto jiném složení. V brance byl Veremko, v obraně nastoupili Jurevič, Sosnovskij, Ažněvskij a Khagush. Zálohu vytvořili Staševič, Sivakov, Lichtarovič, Nechajčik a v útoku hráli Kryvec a Mirčev.

Real začal svižně, nejprve na Robbenův pas nedosáhl Guti, o minutu později pálil do boční sítě Van Nistelrooy a v 6. minutě šel Gutiho oblouček nad. Poté nedoskočil na hlavičkovou přihrávku Heinzeho Cannavaro. V 11. minutě poprvé udeřilo. Po rohu Realu se k míči před šestnáctkou dostal Guti, precizním pasem našel Sergia Ramose a ten prostřelil Veremenka.

Příležitosti pokračovaly stále na straně Realu. Dvě minuty po prvním gólu střílel těsně mimo Raúl a chvíli nato se rána Van Nistelrooye otřela o tyč. Poté měl dvě šance Robben a krátce nato tlak domácích ustal. Krajní obránci nepodporovali útok, takže veškerá aktivita domácích šla přes střed hřiště. Ve 30 minutě se navíc zranil Gago a nahradil ho Diarra.

Do konce poločasu se toho moc zvláštního nestalo. Jednu šanci měl Guti a druhou po jeho centru Robben, který hlavou mířil nad. V ochozech zazněl i pískot na adresu domácích.

Negativní reakce publika se promítla do úvodu druhé části. Real se vrhl do útočení a po dvanácti minutách uvolnil Diarra Raúla, jeho střelu vyrazil brankář, míč se odrazil od soupeřova obránce k Van Nistelrooyovi a ten neměl problém vstřelit svůj 58. gól v Lize mistrů.

Poté střílel dvakrát Diarra, Drenthe vystřídal Robbena a BATE musel hrát o deseti. Po faulu byl totiž v 62 .minutě vyloučen krajní obránce Chahuš po druhé žluté kartě. Následně vystřídal Gutiho Higuaín. Mladý Argentinec měl v 76. minutě šanci skórovat, ale před brankářem mířil mimo. V 83. minutě odpustil rozhodčí Realu penaltu po faulu Heinzeho.

V závěru utkání pálil dvakrát neúspěšně Van der Vaart, a tak si domácí odnesli po laxním výkonu hubené vítězství nad outsiderem skupiny. Takový přístup by se jim ovšem v příštích utkáních proti Juventusu a Zenitu nemusel vyplatit.

Autor: Jaroslav Smrž / marca.es, as.com