10.03.2009 20:45 CET
1 : 2
(0:0)

Villarreal jde přes Panathinaikos do čtvrtfinále

Villarreal zvládl odvetu na horké řecké půdě a z Atén veze výhru 1:2. Hrdinou hostí byl Ariel Ibagaza, který jeden gól vsítil a na druhý přihrál. V taktikou svázaném utkání zvítězil efektivnější tým. Španělský tým se tak může těšit na čtvrtfinále Ligy mistrů.

Domácí tým vsadil na pevnou obranu a do zápasu vstoupil s defenzivní taktikou. Úvod utkání byl ve znamení opatrnosti, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Během první čtvrt hodiny nepřišla žádná vážnější akce. Panathinaikos čekal, s čím přijde Villarreal. Ve 20. minutě vyslal Nihat na domácí branku střelu z velké vzdálenosti, ale brankař domácích ji chytil bez problémů. Ve 38. minutě přišla největší šance domácích v prvním poločase. Jako blesk z čistého nebe vyslal Simao krásný pas mezi obránce hostí, který převzal Mantzios a na hranici pokutového území vystřelil tvrdou ránu na brankaře hostí Lopéze. Ten tvrdou ránu vyrazil do bezpečí. Pohříchu to byla jediná vážnější akce v prvním poločase. Taktika domácích momentálně slavila úspěch.

Do druhého poločasu již nenastoupil Nihat, kterého nahradil Llorente. Hned ve 49. minutě dostal zápas nový náboj. Ibagaza vstřelil gól hostí, po přihrávce Capdevily. To vybudilo domácí k větší aktivitě. Po řadě menších šancí přišel v 55. minutě roh, který se jal zahrávat Karagounis. V pokutovém území skvěle našel Mantziose, který se nemýlil. Hlavou vyrovnal na 1:1. Poté se utkání opět trochu zklidnilo, ale náznaky šancí byly vidět na obou stranách. V 70. minutě přišel rychlý protiútok hostí, který táhl Ibagaza. Ten přesnou přihrávkou našel na pravém křídle Llorenteho, který křížnou ranou prostřelil brankáře domácích Galinoviče. Hosté vedli 1:2. V 75. minutě střídal dosavadní hrdina utkání Ibagaza. Novým mužem na hřišti byl Bruno.

Domácí byli očividně druhým gólem otřeseni, ale závěr utkání se snažili ještě zdramatizovat. V 78. minutě hledal Karagounis opět Mantziose, ale tentokrát šla jeho střela vedle. Trenér domácích Henk Ten Cate se snažil ještě zvrátit osud utkání střídáním, ale pozorná obrana hostí se již nenechala nachytat. Naopak v nastavení mohl potvrdit vítězství hostí Rossi, když už překonal brankaře Galinoviče, ale toho zastoupil na brankové čáře obránce Vyntra.

Autor: Aleš Cahlík