11.03.2009 20:45 CET
0 : 0
(0:0)

Porto s Atletikem opět smírně, zasloužený postup slaví domácí

V dalším utkání prvního kola vyřazovacích bojů letošního ročníku Ligy mistrů přivítalo Porto na domácím stadionu blízké hosty z Atlétika Madrid. V zápase nepadl ani jeden gól, a tak díky pravidlu o větším počtu vstřelených gólů na hřišti soupeře postupuje Porto, které v prvním zápase dokázalo v Madridu uhrát remízu 2:2.

Domácí Porto bylo po většinu zápasu lepším týmem a vypracovalo si také několik slibných příležitostí. Ta první přišla v 18. minutě, kdy se výbornou a překvapivou střelou z dálky blýskl Raúl Meireles. Jeho pokus šel ale mimo. O dalších pět minut později zahrozil z volného přímého kopu Bruno Alves, ale i on minul branku.

Porto se soustředilo i na defenzivní práci a to se mu dařilo. Atlétiko se nedostalo v první půli k žádné příležitosti, a to vyhovovalo domácím. Hosty navíc těsně před koncem první půle zachránil gólman Leo Franco, který výborně zlikvidoval tvrdou střelu Fernanda.

Hned od začátku druhé půle znovu přebraly otěže domácí. V 50. minutě se uvolnil přes dva hráče nejlepší hráč domácích Lisandro Lopéz a skákavou střelou ohrozil gólmana Franca, který neposedný míč dokázal zkrotit na poslední chvíli. O dalších deset minut později přišla jediná výraznější šance Atlétika v celém utkání. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal volný Agüero, ale jeho muška nebyla přesná.

Zbytek zápasu patřil pouze domácím. Jednalo se ale spíše o střely z dálky než o vyložené šance. Tu další vyslal v 72. minutě z trestného kopu Raúl Meireles, který místo centru zvolil překvapivou střelu a gólman Franco znovu zachránil hosty od pohromy a držel tak postupové naděje. Jedna z největších šancí se zrodila o pět minut později. Po rohovém kopu hlavičkoval úplně volný Cristián Rodriguéz a gólman Atlétika znovu reflexivně podržel svůj tým.

Do konce utkání ještě dvakrát zazvonila branková konstrukce. Nejprve brazilský útočník Hulk kroutil rohový kop přímo do brány a poté po přihrávce od Meirelese trefil po kličce brankáři tyč z velkého úhlu Lisandro Lopéz. Porto si celý zápas pohlídalo a zaslouženě postoupilo do čtvrtfinále.

Autor: Adam Tkadlec