24.02.2009 20:45 CET
2 : 2
(2:1)

Porto veze z Madridu nadějnou remízu

Portugalský tým musel na poslední chvíli udělat změnu v základní sestavě, když Fucileho nahradil na pozici pravého beka Sapunaru. Hostující draci začali lépe a mohli skórovat už v první minutě hry. Forward Hulk přešel přes dva obránce Atlétika, ale následnou střelu Cristiana Rodrígueze zblokovali jejich kolegové. O minutu později šlo ale do vedení Atlétiko. Sergio Aguero prošel středem, naservíroval míč Maxi Rodríguezovi a ten se blízka nemýlil. Draci se snažili dostat zpátky do zápasu, Lisandro López si s hlavičkou naběhl na zadní tyč, dal gól, ale ten nebyl nesprávně neuznán pro ofsajdové postavení střelce.

O tři minuty později už ale mohli portugalští šampioni slavit. Velkou chybu udělal stoper Pablo a volný Lisandro levačkou srovnal skóre. Další šanci hostí měl po přihrávce Cristiana Rodrígueze opět Lisandro, ale Leo Franco jeho pokus zblokoval. Hosté v těch minutách kontrolovali hru, další šanci tentokrát Hulka opět likvidoval domácí gólman. Na samém sklonku poločasu se pak do celkem nevinné střely opřel útočník Atlétika Forlán, jeho slabou střelu ale Helton nepochopitelně propustil až do sítě. Byla to velká chyba hostujícího gólmana.

Do druhé půle vstoupilo lépe Porto, po rohu Raúla Meirelese, vyrazil Leo Franko hlavičku Lisandra a míč do bezpečí uklidil Pablo. Lisandro byl i nadále ústřední postavou sám v tváři gólmanovi ale pálil zbrkle nad. Po necelé hodině hry dal o Atlétiku vědět Raúl García, jeho střela olízla tyč hostující branky. A v 72.minutě bylo vyrovnáno, když po levém křídle utekl Cissokho a Lisando zblízka doťukl do branky jeho přízemní centr. Atlétiko přesto ještě mohlo strhnout výhru na svou stranu, po akci Forlána ale zblokovala obrana Porta pokus Simaa.