26.08.2008 20:45 CET
1 : 1
(1:1)

Weiss se s Artmedií rozloučil remízou s Juventusem

Artmedia dokázala v odvetě třetího předkola Ligy mistrů uhrát s Juventusem remízu 1:1. Po vysoké prohře z prvního utkání do hlavní soutěže nepostupuje, s týmem se alespoň sympaticky rozloučil trenér Vladimír Weiss, který odchází ke slovenské reprezentaci.

Do utkání na straně hostů zasáhli oba dva Češi v kádru Staré dámy, a to Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera. Petržalka se snažila co nejrychleji vstřelit gól a pokusit se o velký zázrak. Start do zápasu se jí skutečně povedl na jedničku. Nebezpečná střela Nedvěda skončila na boční síti, a tak mohli domácí fotbalisté zaútočit. Celá akce začala u kopaček Kozáka, ten našel rozběhnutého Čišovského, jenž svým centrem našel v pokutovém území neobsazeného Fodreka, který krásnou volejí otevřel dnešní skóre.

V zápětí ale mohlo být vyrovnáno. Amauri ovšem trefil tyčku Kamernárovy brány. V 25. minutě už slovenský gólman tolik štěstí neměl. Tentokrát utekl po levé straně záložník Pavel Nedvěd, dokázal odcentrovat před bránu, k hlavičce se dostal Amauri a vyrovnal. Juventus vstřelený gól nakopnul a najednou jej bylo plné hřiště. Několikrát musel zasahovat až domácí brankář. Gól už ale do konce poločasu nedostal, podobně jako jeho protějšek Gigi Buffon.

V 48. minutě vyzkoušel pozor Kamenára talentovaný Marchisio, domácí brankář si s jeho ránou poradil a vyrazil jí do bezpečí. Artmedia se nedostávala do žádných velkých šancí, jelikož Juventus pečlivě bránil a několikrát velmi nebezpečně zaútočil. Hlavou se například opět snažil prosadit útočník Amauri.

Také Armedia se osmělila k pár útokům, nic výrazného z nich ovšem nevytěžila. Pospěch hlavičkoval vysoko nad, podobně si vedl také Velický. Bohužel hra se ve druhém poločase odehrávala převážně ve středu hřiště a diváci se poměrně nudili. Domácí fotbalisté se snažili přidat alespoň jeden gól, ale nemohli na hru Juventusu najít recept. V závěru se mohl prosadit ještě Halenár, jenže svou příležitost nevyužil.

Autor: Tomáš Honajzer / onlajny.cz