1 : 4
(0:1)
Na Julisce, Praha

Dukla Praha - Viktoria Plzeň 1:4

Viktoria Plzeň pokračuje ve vítězné sérii. Západočeši dnes neměli slitování s Duklou a z Julisky si odvážejí plný počet bodů za suverénní výhru 4:1. Plzenští měli od samého úvodu velkou převahu a tu zužitkovali už v prvním poločase trefou Bakoše. Po změně stran přidali další branky Darida, znovu Bakoš a Hanousek.

Zápas mezi Duklou a plzeňskou Viktorií sliboval ofenzivní gólové hody, vzhledem k tomu, jaký fotbal oba celky předvádějí, se to dalo očekávat. A branky nakonec skutečně padaly, byť zejména do domácí sítě. Plzeň zařadila vyšší stupeň hned od samého počátku. Dukla se bránila a bránila a nakonec a po čtvrthodině hry se málem neubránila. Po Daridově ostrém centru se k zakončení dral Bakoš, ale obrana Pražanů ho na poslední chvíli zablokovala. O několik minut později si dobrou šanci vypracovala i domácí Dukla, Bergerova hlavička se však mezi tři tyče nevešla.

Skóre se poprvé měnilo ve 31. minutě. Marek Bakoš se postavil k volnému přímému kopu a krásnou střelou zajistil Viktoriánům vedení 1:0. Odpověď mohla přijít vzápětí, jenže to by Pázler musel usměrnit svůj volej do branky. Závěr poločasu patřil domácím, jenže ani Malého střela do branky nezamířila.

Po změně stran se nadále hrál dobrý atraktivní fotbal. Ve 49. minutě předvedl fantastický zákrok Rada, když vytáhl dobrou Ševinského hlavičku. Pak už ale začala Viktoria gólově úřadovat. Po centru Rajtorala se trefil jiný reprezentant Vladimír Darida a v 66. minutě využil zaváhání golmana Rady Rajtoral přihrávkou na Bakoše, který zvýšil už na 3:0 pro Plzeň.

Čtvrthodiny před koncem už vypadalo pro hosty skóre hrozivě. Hanousek tvrdou ranou překonal Radu počtvrté a Dukla byla zralá na ručník. Ale popravdě řečeno, takhle krutý výprask si nezasloužila. V samotném závěru se domácím alespoň podařilo snížit, nešťastného vlastence si vstřelil Martin Fillo! Další branka už nepadla, Viktoria vyloupila Julisku výhrou 4:1.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.cz