Dukla Praha Česko - Dukla Praha - Zprávy

Další články

Velká úleva, dost jsem to prožíval, říká Rada k postupu Dukly

Splnil hlavní misi. Na druhý pokus dotáhl Petr Rada (65) Duklu k postupu do první ligy, postupové oslavy si ale moc neužil. Navzdory velkému úspěchu totiž neví, zda má chuť ve fotbale pokračovat. A potrvá dny, možná týdny, než se rozhodne, jak dál.

Rada bude po postupu řešit budoucnost v Dukle. Musíme si sednout s majitelem, řekl

Trenér Petr Rada, který dovedl pražskou Duklu po pěti letech zpátky do první ligy, zatím neví, jestli bude u týmu pokračovat. Uvedl to po rozhodujícím utkání s Prostějovem (3:2), v němž si lídr tabulky vítězstvím zajistil již dvě kola před koncem druhé nejvyšší soutěže postup. Jako důvod váhání pětašedesátiletý kouč uvedl, že se doteď nesmířil s děním kolem své osoby. Rada si odpykává tříměsíční disciplinární trest za rasistickou urážku, původně dostal zákaz činnosti na osm měsíců.

Dukla si po pěti letech zajistila návrat do první ligy

Dukla Praha v 28. kole druhé ligy porazila doma po obratu Prostějov 3:2 a s předstihem si zajistila návrat do první ligy, v níž hrály naposledy v sezoně 2018/19. Dejvický celek díky vítězství získal dvě kola před koncem jistotu prvenství ve druhé lize.

Dukla může v neděli ovládnout druhou ligu a vrátit se mezi elitu

Dukla může v neděli oslavit návrat do nejvyšší soutěže, kde se naposledy představila v sezoně 2018/19. Pražský lídr tabulky v 28. kole druhé ligy přivítá zachraňující se Prostějov a pokud zvítězí, bez ohledu na další výsledky si s předstihem zajistí postup mezi elitu, kam projde pouze jeden tým.

Dnes je jiná doba, bude mě to mrzet do konce života, říká Rada po snížení trestu

Hrozil mu zákaz činnosti na osm měsíců, nakonec je trest podstatně nižší. Odvolací komise v pondělí zmírnila trest Petra Rady na měsíce tři, pokutu 80 tisíc korun ponechala v plné výši. Trenér Dukly pyká za svá slova "Zoufalče cikánskej", kterými v prvním jarním kole počastoval tehdejšího kouče Brna Tomáše Polácha. Na lavičku nemůže do konce sezony a neposadí se na ni ani v 1. kole té příští. Jaká byla první Radova slova po vynesení konečného rozsudku?

Rada uspěl s odvoláním. Komise mu snížila trest z osmi na tři měsíce

Odvolací komise snížila trenérovi Dukly Praha Petru Radovi trest za rasistickou urážku z osmi na tři měsíce zákazu činnosti, pokutu 80 tisíc korun ponechala. Fotbalová asociace ČR to uvedla na svém webu. Bývalý reprezentační kouč se rasistického výroku dopustil v utkání 17. kola druhé ligy proti Brnu. Tehdejšího trenéra Zbrojovky Tomáše Polácha urazil výrokem "zoufalče cikánskej".

S Tomášem Poláchem jsme si to vyříkali. Mrzí mě, co z toho vzniklo, nejsem rasista, uvedl Rada z Dukly

S Duklou kráčí za postupem do první ligy, on sám ale v tuhle chvíli ještě netuší, zda dokončí sezonu v té druhé. Možná ani to, zda za dva týdny neukončí kariéru úplně. Uznávaný trenér Petr Rada (65) prožívá jedny z nejtěžších chvil v životě. V prvním jarním kole se dostal do roztržky s koučem Zbrojovky Tomášem Poláchem, v návalu emocí ho počastoval slovy "Zoufalče cikánskej" a od disciplinárky za to dostal rekordní trest.

Není pro to omluva. Slova, která Rada použil, osobně považuji za velmi špatná, říkal Baček

Předseda disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) Richard Baček v rozhovoru pro iDNES.cz uvedl, že rasistický výrok trenéra druholigové Dukly Prahy Petra Rady, za nějž ve čtvrtek dostal rekordní osmiměsíční trest, se nedá ničím omluvit. Dejvický klub na svém webu potvrdil, že se pětašedesátiletý kouč proti trestu odvolá.

Dukla bude osm měsíců bez trenéra: Rada dostal rekordní osmiměsíční trest

Petr Rada, trenér pražské Dukly, dostal od disciplinární komise rekordní osmiměsíční trest za rasistickou urážku při utkání 17. kola druhé ligy proti Zbrojovce Brno. Bývalý kouč reprezentace tak nesmí na lavičku do konce aktuální sezony ani v průběhu takřka celé podzimní části nadcházejícího ročníku, navíc zaplatí pokutu 80 tisíc korun.

Jatka Matějky poslala Duklu na porážku, Opava si zahraje semifinále MOL Cupu

Cesta pražské Dukly domácím pohárem skončila ve čtvrtfinále na stadionu Opavy, která zvítězila 2:0. Myšlenky hostů na účast mezi nejlepší čtveřicí zahnal ve 24. minutě útočník Lukáš Matějka, jenž likvidačním faulem po vzoru kung-fu způsobil krvavé zranění na hlavě Jiřího Janoščína. První postup Slezanů do semifinále MOL Cupu od roku 2017 pak zajistily slepené góly krátce před pauzou, kdy na kuriózní trefu Filipa Blechy navázal Jakub Přichystal.

Výkop čtvrtfinále MOL Cupu obstarají druholigové mužstva Opava s Duklou

Neobvykle o víkendu začíná program čtvrtfinále MOL Cupu. Druholigové celky Opava a pražská Dukla využívají toho, že jim ještě nezačala jarní ligová šichta. Který mančaft si vybojuje postup do semifinále národního poháru?

Jakub Hora se upsal Dukle

Záložník Jakub Hora bude po konci v Českých Budějovicích hrát na jaře za druholigovou Duklu. Dvaatřicetiletý záložník podepsal smlouvu do konce sezony. Pražané to oznámili na webu.

Losování 3. kola MOL Cupu se bude opakovat kvůli chybě při nasazení týmů

Losování 3. kola domácího fotbalového poháru MOL Cupu se bude opakovat kvůli chybě při nasazení týmů. Nový los se uskuteční v pátek 15. září od 12 hodin. Fotbalová asociace ČR (FAČR) o tom informovala v tiskové zprávě.

Brno kvůli chybě při nasazení týmů napadlo los 3. kola MOL Cupu

Zbrojovka Brno vyzvala Fotbalovou asociaci ČR (FAČR), aby přezkoumala průběh středečního losování 3. kola domácího poháru MOL Cupu. Podle druholigového celku panují nejasnosti kolem stanovení nasazených týmů, které neproběhlo podle rozpisu soutěže. Brno zveřejnilo prohlášení na klubovém webu.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele