Česko "21"32442000000
Česko6144066200700
Reprezentační kariéra hráče

Češi v zahraničí: Pekhart rozhodl o vítězství Legie, Schick pomohl k obratu

Útočník Tomáš Pekhart rozhodl jedinou brankou prestižní zápas polské Ekstraklasy, ve kterém jeho Legia Varšava přetlačila Lech Poznaň. Patrik Schick vyrovnal za Lipsko v zápase proti Kölnu na 1:1 a pomohl mu k obratu v zápase. Důležitou výhru oslavili v bundeslize Jiří Pavlenka a Theo Gebre Selassie z Brém, které vyhrály na půdě Schalke. Češi už se zapojili do lig také v Maďarsku a Litvě.
VČERA | Aktuality | 32 komentářů

Fanoušci si to určitě užili i u televize, řekl Darida po derby

Reprezentační záložník Vladimír Darida se po trestu za žluté karty vrátil do sestavy Herthy BSC a mohl se radovat z páteční jasné výhry 4:0 v derby s Unionem. Litoval jen, že zápasu na obřím Olympijském stadionu chyběla kvůli opatřením proti šíření koronaviru obvyklá atmosféra.
23.05. | Aktuality | 31 komentářů

Darida: Pod trenérem Labbadiou už chápeme, co se po nás chce

Vladimír Darida z Herthy BSC si pochvaluje spolupráci s novým trenérem Brunem Labbadiou. Podle reprezentačního záložníka hráči berlínského týmu chápou, co se po nich chce, což za předchozích koučů nebylo samozřejmostí.
12.05. | Aktuality | 19 komentářů
Další hráči klubu
Soupiska klubu
12:22 Darida překonal vlastní běžecký rekord
Záložník Herthy Vladimír Darida o víkendu vylepšil bundesligový rekord v uběhnuté vzdálenosti za jedno utkání. Devětadvacetiletý český reprezentant v zápase s Augsburgem zdolal 14,34 kilometru a překonal dosavadní vlastní maximum 14,16 kilometru, které držel od předloňského roku. Darida o víkendu potvrdil, že je fyzicky mimořádně dobře vybaveným hráčem. Bývalý tvořivý záložník Plzně se jako první v této bundesligové sezoně dostal v jednom zápase přes 14 kilometrů. Dosavadní maximum v ročníku drželi Joshua Kimmich z Bayernu Mnichov, Alessandro Schöpf z Schalke a Klaus Gjasula, jimž statistikové naměřili 13,7 kilometru. (ČTK)
27.04. Hertha si chce pojistit Daridu
Vladimír Darida má s Herthou BSC kontrakt do konce nadcházející sezóny, zůstat v hlavním městě Německa by však mohl o poznání déle. "Stará dáma" chce s kapitánem české reprezentace zahájit jednání o prodloužení smlouvy. (kicker.de)
14.12.2019 Darida zajistil Hertě vedení
Hertha vede 1:0 nad Freiburgem a velký podíl na tom má Vladimír Darida, český záložník dal v 53. minutě zatím jedinou branku utkání.
30.11.2019 Darida snížil proti Dortmundu
Hertha BSC o poločase prohrává s Dortmundem, proti němuž se střelecky prosadil Vladimír Darida. Český záložník si připsal na konto druhou bundesligovou branku v probíhající sezóně.
14.11.2019 Darida: Je to čistá euforie
Česko otočilo zápas s Kosovem a postupuje na mistrovství Evropy 2020. ""Je to čistá euforie. Celý sraz jsme chtěli jen jedno - abychom vyhráli. To se podařilo. Výborně jsme začali, škoda, že jsme nedali nějaké branky. Pak soupeř na začátku (druhé půle) z první vážnější šance dal gól, prohrávali jsme 0:1, to byl trochu šok. Ale ukázali jsme svou sílu a mentalitu. Jen dobře, že jsme to dnes ukončili. Každé mistrovství, každý koncový turnaj je něčím jedinečný. Jsou to pak vzpomínky na celý život," zhodnotil utkání záložník Vladimír Darida. (ČTK)
26.10.2019 Darida dostal červenou kartu
Vladimír Darida nebude mít dobré vzpomínky na dnešní zápas s Hoffenheimem, jeho Hertha těsně před koncem prohrává 2:3 a dohrává v oslabení, český záložník byl v 84. minutě po druhé žluté kartě vyloučen.
04.10.2019 Darida navýšil vedení Herthy
Hertha vede nad Düsseldorfem 3:1 a velký podíl na tom má Vladimír Darida. Český záložník v závěru první půle připravil vedoucí gól svého týmu, po hodině hry se pak do listiny střelců zapsal sám.
29.09.2019 Darida asistoval u dvou gólů Herthy
Hertha BSC rozstřílela Köln 4:0 a vyhrála druhé ligové utkání v řadě. Na vysokém vítězství se podílel i Vladimír Darida, který asistoval u dvou branek berlínského mužstva.
30.04.2019 Hertha BSC do konce sezóny bez Daridy
Vladimír Darida ve zbytku tohoto ročníku nebude hrát za Herthu BSC. Český reprezentant si na nedělním tréninku přivodil zranění vnějšího kolenního vazu. (kicker.de)
13.03.2019 Darida se po zranění vrátil do tréninku
Záložník Vladimír Darida se po zranění stehna dnes vrátil do tréninku s fotbalisty Herthy. Osmadvacetiletý český reprezentant kvůli problémům s nohou vynechal poslední tři bundesligové zápasy. Darida figuruje mezi náhradníky pro nadcházející zápasy české reprezentace na úvod evropské kvalifikace v Anglii a poté doma v přípravě s Brazílií. Trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý oznámí tři dodatečně nominované hráče do pondělního srazu mužstva v Praze. (ČTK)