Přidej na Netvibes
EuroFotbal on Facebook

Polsko

Úspěšný kouč Nawałka bude pokračovat u polského kormidla

Adam Nawałka dle očekávání dostane šanci navázat v čele polské reprezentace na letošní čtvrtfinálové tažení na mistrovství Evropy, když mu prezident svazu Zbigniew Boniek nabídl nový kontrakt do léta 2018. Cílem Nawałky, který bíločervené vede od října 2013, bude postoupit na příští mistrovství světa...
06.07.2016 | Aktuality | 14 komentářů

Eurozápisník XX. aneb OšKubané Polsko a čím víc Lukaku, tím víc prohra

Ani druhý z dvojice bratrů Lukaku se na turnaji nechytl. Jednadvacetiletý zadák Jordan se ihned u příležitosti svého debutu tučně podepsal pod prohru 1:3 s Walesem a Wilmotsova belgická parta tudíž dál pokračuje v naplňování pověsti o zatracené 'zlaté generaci'. To nezdar Poláků s Portugalskem už byla spíše nešťastného ražení. Naši severní sousedi nebyli o nic horší než soupeř, tomu však kvůli jedné neproměněné penaltě Kuby Blaszczykowského přeci jen podlehli...
02.07.2016 | Názory a komentáře | 75 komentářů | ZAUJALO NÁS

Je těžké odjíždět, když jsme neprohráli, řekl polský trenér

Polští reprezentanti na mistrovství Evropy ve Francii ani jednou neprohráli a inkasovali pouhé dva góly, přesto pro ně turnaj ve čtvrtfinále skončil, když je vyřadili Portugalci na pokutové kopy. Trenér Adam Nawalka si posteskl, že takto vypadnout je vždy těžké, přesto ho těší, jakým výkonem se tým na turnaji prezentoval. A věří, že v budoucnu budou Poláci ještě úspěšnější.
01.07.2016 | Aktuality | 30 komentářů

Poláci další rozstřel nezvládli, v semifinále je Portugalsko

Prvním semifinalistou letošního mistrovství Evropy je Portugalsko, které až po penaltovém rozstřelu vyřadilo Polsko. Polákům tak pokutové kopy tentokráte štěstí nepřinesly, naopak Portugalci se těší z postupu navzdory tomu, že popáté v řadě v základní hrací době remizovali.
01.07.2016 | Komentáře a souhrny | 1458 komentářů

PODCAST: Preview prvního čtvrtfinálového dne

Další kratší pauza na francouzském Euru je pomalu za námi a my se proto vracíme do práce. Již s velkým předstihem vám dáváme možnost naladit se na první čtvrtfinále, které od 21 hodin našeho času rozehrají fotbalisté Portugalska a Polska. Robert Lewandowski versus Cristiano Ronaldo, ale také jedno 4-4-2 versus jiné 4-4-2...
30.06.2016 | Názory a komentáře | 9 komentářů | ZAUJALO NÁS

Lewandowski kontra Ronaldo. Poláci vyzývají Portugalsko

V Marseille bude ve čtvrtek večer hodně rušno. Na Stade Vélodrome se totiž utkají dva velké týmy, které se snaží setřást ze sebe stín týmu jednoho hráče. Za Poláky se bije Robert Lewandowski, portugalskou ikonu asi netřeba představovat. Kdo z nich se bude radovat po skončení duelu?
29.06.2016 | Previews | 1458 komentářů

Hrdinou Polska v osmifinále se stal "náhradní" brankář Fabiaňski

Na evropský šampionát jel Lukasz Fabiaňski jako brankářská dvojka, nakonec se však stal jednou z klíčových postav fotbalistů Polska. Zazářil zejména v osmifinále proti Švýcarsku, kdy skvělými zákroky zmařil dvě obrovské šance soupeře, a dovedl zápas do penalt. V nich sice ani jednu nechytil, ale donutil Granita Xhaku kopnout vedle a Polsko slavilo historický postup.
26.06.2016 | Aktuality | 22 komentářů

Eurozápisník XVII. aneb Chorvatskou šachovnici ovládli dva portugalští střelci

Až do druhé části prodloužení se v Lens hrály taktické šachy bez střelců. Pak jako by oba týmy dostaly svou příležitost vypálit, a zatímco Chorvaté ji nevyužili, na Ronaldovu první portugalskou střelu mezi tři tyče úspěšně navázal Quaresma. Ani britské derby příliš zábavy nenabídlo. To Švýcaři vypadávají i navzdory Shaqiriho parádě...
26.06.2016 | Názory a komentáře | 112 komentářů | ZAUJALO NÁS

Hráči odvedli skvělou práci, chválil své svěřence Nawalka

Poláci se poprvé v historii probojovali do čtvrtfinále mistrovství Evropy. V úvodním osmifinále porazili Švýcarsko na pokutové kopy 5:4, v normální hrací době skončil zápas 1:1. Ve čtvrtfinále se Poláci utkají s postupujícím z duelu Chorvatsko - Portugalsko.
25.06.2016 | Aktuality | 10 komentářů

Xhaka jako jediný selhal, po penaltách slaví Polsko

Hned úvodní vyřazovací duel přinesl parádní dávku napětí. Zběsilý začátek i drama v závěru řádné hrací doby s nádhernou trefou, jež nakonec zajistila hned na první pokus i prodloužení a posléze pokutové kopy. Střetnutí dvou mužstev, která už dnes prožívala historický úspěch na Euru rozhodla ojedinělá chyba Xhaky, Poláci naopak proměnili vše a Krychowiakův zásah je posílá do dalších bojů.
25.06.2016 | Komentáře a souhrny | 807 komentářů
30.06.2016 Polsko - Portugalsko 1:1, 3:5 na penalty
Výsledek čtvrtfinále mistrovství Evropy: Polsko - Portugalsko 1:1 i po prodloužení, 3:5 na penalty (2. Lewandowski - 33. Renato Sanches).
30.06.2016 Lewandowski dal 2. nejrychlejší gól historie ME
Dnešní úvodní čtvrtfinále fotbalového mistrovství Evropy ve Francii přineslo druhou nejrychlejší branku v historii šampionátů starého kontinentu. Polský útočník Robert Lewandowski otevřel v Marseille proti Portugalsku skóre už po minutě a 40 sekundách hry. Rychlejší byl jen Rus Dmitrij Kiričenko, který v roce 2004 dal Řecku gól po 67 vteřinách. Jen čtyři dny vydržel na druhém místě historické tabulky irský středopolař Robbie Brady, který ve víkendovém osmifinále proti domácí Francii skóroval po minutě a 58 sekundách. Na páté místo klesl český záložník Petr Jiráček, jenž se na minulém Euru v Polsku trefil proti Řekům na začátku třetí minuty. (ČTK)
30.06.2016 Základní sestavy: Polsko - Portugalsko
Základní sestavy pro dnešní čtvrtfinále mistrovství Evropy - Polsko: Fabiański - Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Błaszczykowski, Krychowiak, Mączyński, Grosicki - Milik, Lewandowski. Portugalsko: Patrício - Cédric, Pepe, Fonte, Eliseu - William Carvalho - João Mário, Renato Sanches, Adrien Silva - Nani, Ronaldo. (uefa.com)
25.06.2016 Švýcarsko - Polsko 1:1, na penalty 4:5
Výsledek dnešního osmifinále mistrovství Evropy: Švýcarsko - Polsko 1:1 i po prodloužení, 4:5 na penalty (82. Shaqiri - 39. Blaszczykowski).
25.06.2016 Základní sestavy: Švýcarsko - Polsko
Základní sestavy pro dnešní osmifinále mistrovství Evropy - Švýcarsko: Sommer - Lichtsteiner, Schär, Djourou, Rodríguez - Behrami, Xhaka - Shaqiri, Džemaili, Mehmedi - Seferović.Polsko: Fabiański - Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Krychowiak, Mączyński - Błaszczykowski, Grosicki, Milik - Lewandowski. (kicker.de)
24.06.2016 Szczęsny zůstává na marodce
Wojciech Szczęsny stále není v pořádku po zranění kyčle, které utrpěl v prvním zápase evropského šampionátu proti Severnímu Irsku. Polský brankář tak přijde i o osmifinále, v němž na jeho spoluhráče čeká Švýcarsko, mezi tyčemi se potřetí na turnaji objeví Łukasz Fabiański. (sport-express.ru)
21.06.2016 Základní sestavy: Ukrajina - Polsko
Základní sestavy pro dnešní utkání mistrovství Evropy - Ukrajina: Pjatov - Butko, Kučer, Fedeckyj, Chačeridi - Rotan, Stěpaněnko - Jarmolenko, Zinčenko, Konopljanka - Zuzulja. Polsko: Fabiański - Cionek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Krychowiak, Jodłowiec - Zieliński, Kapustka - Milik - Lewandowski. (kicker.de)
21.06.2016 Szczęsny bude chybět také dnes
Trenér polské reprezentace Adam Nawałka potvrdil, že mu v utkání s Ukrajinou nebude k dispozici Wojciech Szczęsny. Brankář Arsenalu, který letos hostoval v AS Řím, má svalové problémy, kvůli nimž vynechal již souboj s Německem. (lequipe.fr)
20.06.2016 Szczęsny stále není fit
Wojciech Szczęsny zřejmě přijde o další zápas mistrovství Evropy. Polský brankář stále laboruje se zraněným stehenním svalem a není příliš pravděpodobný jeho start v souboji s Ukrajinou. (sports.yahoo.com)
16.06.2016 Německo - Polsko 0:0
Výsledek dnešního utkání evropského šampionátu: Německo - Polsko 0:0.