Přidej na Netvibes
EuroFotbal on Facebook

Města a stadióny - Toulouse - Stadium Municipal

Stadium Municipal, Toulouse
Celková kapacita: 36,369
stránka stadiónu na EuroFotbal.cz »
Přehled zápasů na tomto stadiónu:
13.06. 15:00 skupina D Španělsko - Česko
17.06. 15:00 skupina E Itálie - Švédsko
20.06. 21:00 skupina B Rusko - Wales
26.06. 21:00 osmifinále Maďarsko - Belgie
Euro 2016 začne pro českou reprezentaci na ostrově Ramier, kde se tyčí Stadium de Toulouse pro třiatřicet tisíc diváků. Stadion, který vznikl pro mistrovství světa 1938, během něhož přivítal zápas Kuby s Rumunskem a rychle si získal přezdívku "Mini Wembley", je nejmenším hostitelem letošního šampionátu.
Častý domov rugbystů se svého rozšíření dočkal krátce po druhé světové válce, aby na další rekonstrukci čekal téměř půl století, než byl opět vybrán mezi místa pro světový šampionát. Jen necelé čtyři roky poté však museli lidé z Toulouse vynaložit enormní úsilí při sanačních pracích, když stadion utrpěl četné škody po výbuchu blízké chemičky. Silná exploze způsobila zemětřesení o síle 3,4 Richterovy stupnice a vyžádala si devětadvacet životů.
Radostné zprávy o potřebách rekonstrukce přišly až o několik let později, jak se však následně ukázalo, první Euro hrané v Toulouse nepřilákalo dostatek finančních zdrojů. V ambiciózních plánech dvouletých prací se tak muselo mnohokrát škrtat a nepříliš výrazné změny, jež pomohly především atmosféře na stadionu, stály lehce přes 40 milionů eur.
Články o městu a stadiónu
 

Představení měst Euro 2016 - Toulouse

Kde jinde začít naší cestu po Francii, po městech kde se Euro 2016 bude hrát, než v Toulouse. Právě tam totiž reprezentace České republiky bude mít své premiérové vystoupení. A nečeká ji nikdo jiný než obhájce titulu, Španělsko...  
24.05.2016 | Profily, historie | 81 komentářů | ZAUJALO NÁS