Přidej na Netvibes
EuroFotbal on Facebook

Chorvatsko

Chorvatský kapitán Srna potvrdil konec v národním týmu

Chorvaté budou s konečnou platností hledat nového kapitána pro kvalifikační cyklus o MS 2018. Pravý bek Darijo Srna se po Euru ve 34 letech skutečně rozhodl nepokračovat v reprezentační kariéře. V národním týmu takto končí s bilancí 134 startů, z nichž osmnáct přišlo na šesti mezinárodních akcích...
22.07.2016 | Aktuality | 54 komentářů

Lepší tým jede domů, shodli se Chorvaté po prohře s Portugalskem

Chorvatští fotbalisté vnímali vyřazení z osmifinále mistrovství Evropy od Portugalska jako nezasloužené, protože cítili, že byli lepší než soupeř, který zvítězil 1:0 gólem Ricarda Quaresmy v prodloužení. Podle obránce Vedrana Čorluky dokonce byli Portugalci slabší než soupeři ze skupiny Česká republika a Turecko.
26.06.2016 | Aktuality | 126 komentářů

Eurozápisník XVII. aneb Chorvatskou šachovnici ovládli dva portugalští střelci

Až do druhé části prodloužení se v Lens hrály taktické šachy bez střelců. Pak jako by oba týmy dostaly svou příležitost vypálit, a zatímco Chorvaté ji nevyužili, na Ronaldovu první portugalskou střelu mezi tři tyče úspěšně navázal Quaresma. Ani britské derby příliš zábavy nenabídlo. To Švýcaři vypadávají i navzdory Shaqiriho parádě...
26.06.2016 | Názory a komentáře | 112 komentářů | ZAUJALO NÁS

Taktická bitva pro Portugalce, jediný gól dal Quaresma

Polsko odpoledne přešlo přes Švýcarsko a v tuto chvíli zná svého čtvrtfinálového soupeře. Tím se stalo Portugalsko, které na svou stranu naklonilo taktickou bitvu s Chorvatskem. Autorem jediné branky se ve 117. minutě stal Ricardo Quaresma...
25.06.2016 | Komentáře a souhrny | 1307 komentářů

PODCAST: Preview čtrnáctého hracího dne

Dvoudenní dovolená je u konce, začíná fotbalová šichta na plný úvazek! Startujeme ve tři, končíme okolo jedenácté, zkrátka den jak má být. První osmifinálové duely znamenají také návrat k tradičním podcastům, kde se na všechny tři duely podíváme trošku obšírněji. Jako první probereme Švýcarsko a Polsko, načež se přes britské derby přesuneme k šlágru Portugalců s Chorvaty...
25.06.2016 | Názory a komentáře | 5 komentářů | ZAUJALO NÁS

Mistrovství Evropy 2016 - shrnutí skupin (2/2)

Ještě než zítra konečně vypukne vyřazovací fáze letošního Eura, pojďme si tu chvíli volna vyplnit podrobnějším shrnutím těch nejdůležitějších událostí skupinové fáze. Pokračujeme rozborem zbývajících tří grup: v déčku nás zklamali Češi, v éčku zase Švédové bez jiskry, a konečně u efka pějeme ódy na Maďary v čele s 37letým Gerou...
24.06.2016 | Názory a komentáře | 99 komentářů | ZAUJALO NÁS

Ve formě hrající Chorvati se pokusí poprvé vyzrát na Portugalce

Chorvatský celek naposledy překonal sám sebe, když porazil jednoho z favoritů na celkové vítězství. Teď už si ale nesmí dovolit zaváhání, protože každým zápasem se hraje o vše. A jako první test přichází nepříjemný soupeř - nevyzpytatelné Portugalsko.
24.06.2016 | Previews | 1307 komentářů

Perišič: Pokud budeme hrát takhle, můžeme se dostat daleko

Chorvaté porazili na mistrovství Evropy 2:1 Španělsko a po závěrečném utkání skupiny D se posunuli do jejího čela právě před dnešního soupeře. Rozhodující branku dal tři minuty před koncem Ivan Perišič.
22.06.2016 | Aktuality | 34 komentářů

Eurozápisník XV. aneb Mor na české postupové naděje

Čeští fotbalisté na letošním Euru dohráli a zasadil se o to mimo jiné Emre Mor, jehož dravý průnik po pravé straně dal hned zkraje zápasu vzniknout osudovému deficitu. Turci se nakonec druhým gólem dostali i před Albánii a rázem se ocitají ve výhodné pozici s ohledem na osmifinále. Naši skupinu D opanovali obracející Chorvaté, v céčku se pak překvapení nekonalo...
22.06.2016 | Názory a komentáře | 136 komentářů | ZAUJALO NÁS

Chorvaté otočili zápas a odsunuli Španělsko na druhé místo

Jak výrazně může ovlivnit výkon gól do šatny, ukázali dnes v Bordeaux Chorvaté. Ti po aktivním začátku postupně ztráceli půdu pod nohama, vyrovnání krátce před přestávkou jim však vlilo novou krev na celý druhý poločas a podstatně atraktivnějším fotbalem si dokráčeli pro zasloužené tři body. Ještě před vítěznou ranou Perišiće je přitom mohla o remízu připravit chyba sudího, Subašić ale pokutový kop Ramose lapil.
21.06.2016 | Komentáře a souhrny | 169 komentářů
27.06.2016 Srna končí v chorvatské reprezentaci
Po osmifinálovém vyřazení z mistrovství Evropy ukončil kapitán chorvatských fotbalistů Darijo Srna reprezentační kariéru. Rekordman se 134 starty v národním týmu se rozloučil po sobotní porážce 0:1 v prodloužení s Portugalskem. Čtyřiatřicetiletý obránce Šachtaru Doněck přispěl k postupu Chorvatů z prvního místa ve skupině před Španělskem, třebaže na šampionátu prožil těžké chvíle. Z turnaje odjel na otcův pohřeb a do Francie se vrátil krátce před zápasem s českou reprezentací, který skončil nerozhodně 2:2. (ČTK)
25.06.2016 Chorvatsko - Portugalsko 0:1 po prodloužení
Výsledek osmifinále mistrovství Evropy: Chorvatsko - Portugalsko 0:0, 0:1 po prodloužení (117. Quaresma).
25.06.2016 Základní sestavy: Chorvatsko - Portugalsko
Základní sestavy dnešního osmifinále mistrovství Evropy - Chorvatsko: Subašić - Srna, Ćorluka, Vida, Strinić - Modrić, Badelj - Brozović, Rakitić, Perišić - Mandžukić. Portugalsko: Rui Patrício - Cédric, Pepe, Fonte, Guerreiro - João Mário, Adrien Silva, William Carvalho, André Gomes - Nani, Ronaldo. (uefa.com)
24.06.2016 Chorvatsko i s Modričem a Mandžukičem
Luka Modrić a Mario Mandžukić by se měli v osmifinálovém utkání mistrovství Evropy vrátit do sestavy Chorvatska. Zmíněné duo trápily svalové potíže, podle posledních zpráv už jsou však oba znovu k dispozici. (sport1.de)
21.06.2016 Slovensko, Maďarsko a Chorvaté postupují
Po dnešních výsledcích na mistrovství Evropy mají jistý postup do osmifinále mistrovství Evropy také Chorvatsko a Maďarsko, které závěrečné zápasy ve skupinách teprve čekají. Jistotu už má i Slovensko, které se vejde mezi čtyři nejlepší týmy na třetích místech, jelikož Albánie ve skupině A a Severní Irsko ve skupině C mají na třetích místech o bod méně. Do osmifinále už postoupily Francie se Švýcarskem, Wales s Anglií, Německo s Polskem a Itálie se Španělskem. (ČTK)
21.06.2016 Základní sestavy: Chorvatsko - Španělsko
Základní sestavy pro dnešní utkání mistrovství Evropy - Chorvatsko: Subašić - Srna, Ćorluka, Jedvaj, Vrsaljko - Rog, Badelj - Pjaca, Rakitić, Perišić - Kalinić. Španělsko: de Gea - Juanfran, Sergio Ramos, Piqué, Jordi Alba - Busquets - Fàbregas, Iniesta, Silva, Nolito - Morata. (kicker.de)
20.06.2016 Chorvatsko za výtržnosti zaplatí pokutu
Chorvatská reprezentace dostala od disciplinární komise UEFA pokutu 100 tisíc eur (asi 2,7 milionu korun) za výtržnosti fanoušků v pátečním utkání mistrovství Evropy s Českou republikou (2:2). Pokud se budou problémy s příznivci opakovat, Chorvatům bude zakázáno prodávat vstupenky na své zápasy osobám, které jsou u fotbalové asociace a úřadů balkánské země vedeny jako problémové. Tato podmínka platí po zbytek šampionátu. Fanoušci Chorvatska v St. Étienne zapříčinili v 86. minutě za stavu 2:1 pro svůj tým přerušení zápasu, když na hřiště naházeli množství světlic. Když je pořadatelé uklízeli, přistála mezi nimi petarda a jednoho z nich zranila. V ochozech se kvůli tomu popraly jednotlivé frakce chorvatských příznivců. Rozhodčí Mark Clattenburg po poradě nechal utkání dohrát a Češi v nastavení vyrovnali z penalty. UEFA obvinila Chorvatsko ze čtyř přestupků - používání pyrotechniky, házení předmětů na hrací plochu, výtržností diváků a rasismu. (ČTK)
20.06.2016 Modrić vynechal včerejší trénink
Na nedělním tréninku Chorvatska chyběl Luka Modrić. Ten si ze zápasu s Českem (2:2) odnesl zranění stehenního svalu a jeho start ve třetím skupinovém utkání se Španělskem zůstává zahalený otazníkem. (football-espana.net)
19.06.2016 Mandžukić a Ćorluka zřejmě dostanou volno
Chorvatsko zřejmě bude v zápase se Španělskem postrádat hned tři svoje opory. Vedle Luky Modriće nejsou stoprocentně fit ani útočník Mario Mandžukić a obránce Vedran Ćorluka, všichni by tak měli dostat volno. (sport-express.ru)
19.06.2016 Chorvaté identifikovali 25 fanoušků
Chorvatským úřadům už se podařilo identifikovat 25 lidí, kteří se nějak podíleli na narušení pátečního zápasu mistrovství Evropy mezi českými fotbalisty a Chorvatskem (2:2). Byl mezi nimi například i člověk, který má zakázáno účastnit se sportovních akcí na stadionech, řekl ministr vnitra Vlaho Orepič. Fanoušci přerušili duel v 86. minutě za stavu 2:1 pro Chorvatsko, když na hřiště naházeli množství světlic. Během jejich uklízení přistála mezi pořadateli petarda a jednoho z nich zranila. V ochozech se kvůli tomu popraly frakce chorvatských příznivců. Právě kvůli tomu je podle Orepiče třeba postupovat opatrně, protože někteří z identifikovaných mohli patřit mezi lidi, kteří se chuligánům snažili jen bránit. (ČTK)