Další články

Pavel Nedvěd před Eurem vidí spojitost s rokem 1996

Bývalý reprezentační kapitán Pavel Nedvěd, který byl dnes uveden do síně slávy českého fotbalu a zároveň se stal ambasadorem čínské ligy, nemá obavy z vystoupení národního týmu na letním mistrovství Evropy. Majitel Zlatého míče za rok 2003 dokonce vidí ve výběru trenéra Pavla Vrby určité spojitosti s týmem, jenž před dvaceti lety v Anglii překvapil ziskem stříbrných medailí.

Historie lvíčka na hrudi: Nejlepší útok je obrana

Už déle než jednadvacet let trvá historie samostatné české reprezentace. Během nich se v pozici hlavního trenéra vystřídalo hned devět mužů - o každém z nich EuroFotbal zpracoval netradiční takticko-analytický komentář, který se skládá z kratší obecné části a delším taktickém pojednání o vybraném utkání.

K triumfu na ME 1996 nám pomohl alkohol a ženy, říká Basler

Alkohol, cigarety a noci s manželkami. To byly podle bývalého reprezentanta Maria Baslera ingredience, které pomohly v roce 1996 namíchat vítězný koktejl německého týmu na mistrovství Evropy. Svěřenci trenéra Bertiho Vogtse před 16 lety v Anglii porazili v prvním utkání a poté i ve finále český tým.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele