UEFA odložila výkonný výbor, který měl řešit přeložené Euro 2020

Evropská fotbalová unie UEFA odložila zasedání výkonného výboru z 27. května na 17. června. Důvodem jsou nedořešené záležitosti týkající se některých hostitelských měst mistrovství Evropy, které bylo kvůli pandemii koronaviru přeloženo z letošního léta na příští rok.  
18.05. | Aktuality | žádný komentář
 

Podle Čeferina může hostit odložené Euro méně zemí

Předseda UEFA Aleksander Čeferin připustil, že by se mohl zúžit počet hostitelů mistrovství Evropy, které bylo kvůli pandemii koronaviru odloženo na příští rok. U příležitosti 60. výročí se má hrát šampionát poprvé ve dvanácti zemích.  
16.05. | Aktuality | 20 komentářů
 

Kodaň ujistila, že zvládne uspořádat Euro i Tour

Po přeložení mistrovství Evropy na příští léto Dánové ujistili, že Kodaň zvládne uspořádat náročný sportovní dvojboj s etapami Tour de France. Slavný cyklistický závod začne v dánské metropoli v příští sezoně 2. července, tedy jen pár dnů poté, co bude Kodaň hostit čtyři zápasy Eura.  
08.05. | Aktuality | 9 komentářů
 

Euro by podle britského listu mohlo hostit méně zemí

Evropská fotbalová unie UEFA podle britského deníku Daily Mail začala zvažovat změnu formátu evropského šampionátu, který byl kvůli pandemii nového koronaviru přeložen na příští rok. List tvrdí, že se může snížit počet hostitelských měst.  
09.04. | Aktuality | 48 komentářů
 

Irskou reprezentaci přebírá kvůli odkladu ME Kenny

Mick McCarthy ukončil předčasně své druhé působení u irské reprezentace, kterou měl vést do července. Vzhledem k odložení mistrovství Evropy kvůli koronaviru na příští rok nahradí jednašedesátiletého kouče jeho designovaný nástupce Stephen Kenny už nyní.  
04.04. | Aktuality | 10 komentářů
 

UEFA ještě nerozhodla, jak se bude jmenovat přeložené Euro

Evropská fotbalová unie UEFA dnes oznámila, že mistrovství Evropy navzdory odložení na příští rok ponese stále název Euro 2020. O několik hodin později vzala UEFA toto tvrzení zpět s tím, že o jménu pro přeložený šampionát ještě není jasno.  
20.03. | Aktuality | 207 komentářů
 

Vstupenky z odloženého mistrovství Evropy budou platit i příští rok

Vstupenky z odloženého mistrovství Evropy, které Evropská fotbalová unie UEFA v úterý přesunula kvůli pandemii nového typu koronaviru na léto 2021, zůstávají pro příští rok v platnosti. Pokud se fanoušci nebudou moci přeloženého šampionátu zúčastnit, vrátí jim UEFA vstupné v plné výši.  
18.03. | Aktuality | 11 komentářů
 

Reprezentanti považují odložení ME za nejlepší variantu

Čeští reprezentanti považují odložení letního evropského šampionátu o rok kvůli pandemii nového typu koronaviru za nejlepší z možných variant. Je jim jasné, že v současné kritické situaci, kdy jde o zdraví a lidské životy, není pro vrcholový sport místo.  
17.03. | Aktuality | žádný komentář
 

Učinili jsme největší oběť, řekl šéf UEFA Čeferin o odložení Eura

Evropská fotbalová unie učinila podle svého předsedy Aleksandera Čeferina největší oběť, když kvůli pandemii koronaviru odložila letní mistrovství Evropy na příští rok. Slovinský funkcionář pochválil za spolupráci všech 55 členských asociací, s jejichž zástupci se UEFA dnes prostřednictvím videokonference na posunutí Eura domluvila.  
17.03. | Aktuality | 27 komentářů
 

Šilhavý: S odložením ME souhlasím, fotbal je teď na druhé koleji

Trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý považuje odložení letního evropského šampionátu o rok za správný a jediný možný krok. Fotbal je podle něj při současné pandemii nového typu koronaviru na vedlejší koleji a hlavní je zdraví všech lidí.  
17.03. | Aktuality | 1 komentář
02.06. Southgate nebude na stadionech
Stadiony nebude po obnovení Premier League navštěvovat Gareth Southgate. Trenér anglické reprezentace se kvůli pandemii koronaviru rozhodl, že bude adepty na reprezentační dres sledovat pouze v televizi. (abola.pt)
29.05. Rakousko prodloužilo s trenérem Fodou
Franco Foda podle očekávání zůstává trenérem rakouské reprezentace. Vzhledem k odložení mistrovství Evropy 2020 došlo k prodloužení kontraktu do listopadu 2021, pokud Rakousko postoupí na MS 2022, bude smlouva automaticky prodloužena i pro nadcházející světový šampionát. (transfermarkt.de)
24.05. Virtuální mistrovství Evropy vyhrála Itálie
Virtuální mistrovství Evropy ovládla Itálie. Ve finále šampionátu eEURO 2020 zvítězil tým kapitána Nicoly Lilla nad Srbskem 3:1 a získal prémii 40.000 eur (přes milion korun). Čeští hráči mezi šestnáct účastníků závěrečného turnaje nepostoupili z kvalifikace. Virtuální evropský šampionát se hrál ve videohře Pro Evolution Soccer, jež je dlouholetým konkurentem série FIFA, na konzoli PlayStation 4. Zápasy bylo možné sledovat na YouTube. Do kvalifikace, která se hrála od března, se zapojili zástupci všech 55 členských svazů UEFA. Esportoví hráči z Česka neprošli z kvalifikační skupiny s Kyprem, Belgií, Chorvatskem, Arménií a Francií. Krajané úřadujících mistrů světa ve fotbale došli až do semifinále, v němž podlehli Italům 0:2. Srbové porazili v druhém semifinále Rumuny 2:1. (ČTK)
22.05. O víkendu vyvrcholí virtuální Euro
Mistrovství Evropy bylo sice kvůli koronavirové pandemii přeloženo na příští rok, fanoušci ale budou moci tento víkend fandit svým barvám alespoň ve virtuálním kontinentálním šampionátu. Finálový turnaj eEURO 2020 bude možné sledovat na YouTube a vítězové si odnesou 40 tisíc eur. Kvalifikace se od března zúčastnili zástupci všech 55 členských asociací UEFA a nejlepších šestnáct postoupilo na finálový turnaj. Esportoví hráči z Česka neprošli z kvalifikační skupiny s Kyprem, Francií, Belgií, Chorvatskem a Arménií. Virtuální evropský šampionát se hraje ve videohře Pro Evolution Soccer, jež je dlouholetým konkurentem série FIFA, na konzoli PlayStation 4. (ČTK)
05.05. Fanoušci mohou vracet vstupenky na ME
Fanoušci, kteří se příští rok nezúčastní přeloženého mistrovství Evropy ve fotbale, mohou ode dneška na internetových stránkách UEFA vracet lístky. Zpět dostanou plnou cenu. Na svém webu o tom informovala Fotbalové asociace ČR. První vlna vracení lístků potrvá do 26. května. Pokud se fanoušci plánují vydat na šampionát i v příštím roce, vstupenky jim zůstávají v platnosti. Příznivci se také mohou rozhodnout až podle aktualizovaného rozpisu zápasů, který UEFA teprve zveřejní. Poté rovněž dostanou možnost na případné vrácení lístků. (ČTK)
22.04. Izrael by měl nadále vést Herzog
Andreas Herzog zřejmě zůstane trenérem izraelské reprezentace. Jednapadesátiletý kouč zvažoval, jestli bude vzhledem k pandemii koronaviru a s tím souvisejícím odložením mistrovství Evropy pokračovat, podle posledních zpráv však má zájem o setrvání ve funkci. (kicker.de)
16.04. Fanoušci mohou dostat peníze zpět
UEFA bude fanouškům v případě potřeby vyplácet peníze za lístky na odložené mistrovství Evropy. Vrcholná událost evropského fotbalu byla kvůli pandemii koronaviru přesunuta na nadcházející rok. (vi.nl)
11.04. Mancini: Itálii může odklad Eura prospět
Roberto Mancini, trenér italského národního týmu si myslí, že jeho tým bude za rok na mistrovství Evropy patřit k favoritům. Italové vyhráli všechny kvalifikační zápasy. Podle Manciniho ale Italům může prospět i to, že byl turnaj odložen. "Jsme mladý tým a za rok mohou chlapci nasbírat další zkušenosti," vysvětlil Mancini. (football-italia.net)
29.03. Kuipers zvažuje další možnosti
Björn Kuipers zvažuje, zda si neprotáhne svou kariéru profesionálního rozhodčího. Nizozemský sudí se chtěl rozloučit na letošním evropském šampionátu, ten ovšem byl o rok odložen a zkušený arbitr tak má dilema. S tím mu může pomoci svaz, na soupisce rozhodčích totiž bude zapsán jen do konce prosince a uvidí, zda nedostane výjimku. (sport-express.ru)
20.03. Euro 2020 název nezmění
Ačkoli se bude mistrovství Evropy kvůli pandemii koronaviru konat až příští rok, ponechá si název Euro 2020. Dnes to potvrdila kontinentální fotbalová asociace UEFA, jež letos chtěla oslavit 60. výročí šampionátu "panevropským" turnajem ve dvanácti zemích. "I když se bude hrát od 11. června do 11. července 2021, šampionát stále ponese název UEFA EURO 2020," uvedla dnes na twitteru UEFA. Ta svůj vrcholný turnaj odložila v úterý kvůli pandemii koronaviru na příští rok, kdy se bude hrát v téměř totožném termínu, jako měl být ten letošní (12. června až 12. července). Dala tak možnost dohrát sezonu ligovým soutěžím, jež jsou aktuálně přerušeny. (ČTK)
Další expres zprávy
Poslední zápasy
nenalezeny žádné zápasy
Následující zápasy
11.06.21:00
Turecko - Itálie
info
12.06.15:00
Wales - Švýcarsko
info
12.06.18:00
Dánsko - Finsko
info
12.06.21:00
Belgie - Rusko
info
Všechny zápasy