FAČR po odložení ME automaticky prodloužila smlouvu s Šilhavým

Kouč Jaroslav Šilhavý povede českou reprezentaci i v dalším kvalifikačním cyklu o mistrovství světa v roce 2022. Po odložení letošního evropského šampionátu na příští rok byla automaticky posunuta opce pro závěrečný turnaj, kterou měl osmapadesátiletý trenér ve smlouvě v případě, že s týmem na kontinentální mistrovství postoupí.  
25.06. | Aktuality | 34 komentářů
 

Mistrovství Evropy bude hostit všech 12 zemí

Unie evropských fotbalových asociací UEFA potvrdila, že fotbalové mistrovství Evropy, odložené pandemií koronaviru na příští léto, se odehraje ve všech dvanácti původně avizovaných městech. Šampionát se uskuteční od 11. června do 11. července. Na podzim se v říjnu a listopadu během reprezentačních termínů budou hrát tři místo obvyklých dvou zápasů.  
17.06. | Aktuality | 12 komentářů
 

Trenér Santos povede Portugalsko do roku 2024

Fernando Santos povede reprezentaci Portugalska až do evropského šampionátu v roce 2024. Informovala o tom tamní federace. Pětašedesátiletému kouči měl kontrakt původně vypršet po letošním Euru, které ale Evropská fotbalová unie (UEFA) kvůli pandemii koronaviru přesunula na léto 2021.  
16.06. | Aktuality | 68 komentářů
 

UEFA odložila výkonný výbor, který měl řešit přeložené Euro 2020

Evropská fotbalová unie UEFA odložila zasedání výkonného výboru z 27. května na 17. června. Důvodem jsou nedořešené záležitosti týkající se některých hostitelských měst mistrovství Evropy, které bylo kvůli pandemii koronaviru přeloženo z letošního léta na příští rok.  
18.05. | Aktuality | žádný komentář
 

Podle Čeferina může hostit odložené Euro méně zemí

Předseda UEFA Aleksander Čeferin připustil, že by se mohl zúžit počet hostitelů mistrovství Evropy, které bylo kvůli pandemii koronaviru odloženo na příští rok. U příležitosti 60. výročí se má hrát šampionát poprvé ve dvanácti zemích.  
16.05. | Aktuality | 21 komentářů
 

Kodaň ujistila, že zvládne uspořádat Euro i Tour

Po přeložení mistrovství Evropy na příští léto Dánové ujistili, že Kodaň zvládne uspořádat náročný sportovní dvojboj s etapami Tour de France. Slavný cyklistický závod začne v dánské metropoli v příští sezoně 2. července, tedy jen pár dnů poté, co bude Kodaň hostit čtyři zápasy Eura.  
08.05. | Aktuality | 9 komentářů
 

Euro by podle britského listu mohlo hostit méně zemí

Evropská fotbalová unie UEFA podle britského deníku Daily Mail začala zvažovat změnu formátu evropského šampionátu, který byl kvůli pandemii nového koronaviru přeložen na příští rok. List tvrdí, že se může snížit počet hostitelských měst.  
09.04. | Aktuality | 48 komentářů
 

Irskou reprezentaci přebírá kvůli odkladu ME Kenny

Mick McCarthy ukončil předčasně své druhé působení u irské reprezentace, kterou měl vést do července. Vzhledem k odložení mistrovství Evropy kvůli koronaviru na příští rok nahradí jednašedesátiletého kouče jeho designovaný nástupce Stephen Kenny už nyní.  
04.04. | Aktuality | 10 komentářů
 

UEFA ještě nerozhodla, jak se bude jmenovat přeložené Euro

Evropská fotbalová unie UEFA dnes oznámila, že mistrovství Evropy navzdory odložení na příští rok ponese stále název Euro 2020. O několik hodin později vzala UEFA toto tvrzení zpět s tím, že o jménu pro přeložený šampionát ještě není jasno.  
20.03. | Aktuality | 207 komentářů
 

Vstupenky z odloženého mistrovství Evropy budou platit i příští rok

Vstupenky z odloženého mistrovství Evropy, které Evropská fotbalová unie UEFA v úterý přesunula kvůli pandemii nového typu koronaviru na léto 2021, zůstávají pro příští rok v platnosti. Pokud se fanoušci nebudou moci přeloženého šampionátu zúčastnit, vrátí jim UEFA vstupné v plné výši.  
18.03. | Aktuality | 11 komentářů
25.06. Česko povede i příští rok Šilhavý
Kouč Jaroslav Šilhavý povede českou reprezentaci i v dalším kvalifikačním cyklu o mistrovství světa v roce 2022. Po odložení letošního evropského šampionátu na příští rok byla automaticky posunuta opce pro závěrečný turnaj, kterou měl osmapadesátiletý trenér ve smlouvě v případě, že s týmem na kontinentální mistrovství postoupí. (ČTK)
16.06. Portugalsko nadále povede Santos
Fernando Santos zůstane i nadále trenérem portugalské reprezentace. Pětašedesátiletý odborník, jenž ve funkci působí od roku 2014, prodloužil kontrakt do roku 2024. (abola.pt)
02.06. Southgate nebude na stadionech
Stadiony nebude po obnovení Premier League navštěvovat Gareth Southgate. Trenér anglické reprezentace se kvůli pandemii koronaviru rozhodl, že bude adepty na reprezentační dres sledovat pouze v televizi. (abola.pt)
29.05. Rakousko prodloužilo s trenérem Fodou
Franco Foda podle očekávání zůstává trenérem rakouské reprezentace. Vzhledem k odložení mistrovství Evropy 2020 došlo k prodloužení kontraktu do listopadu 2021, pokud Rakousko postoupí na MS 2022, bude smlouva automaticky prodloužena i pro nadcházející světový šampionát. (transfermarkt.de)
24.05. Virtuální mistrovství Evropy vyhrála Itálie
Virtuální mistrovství Evropy ovládla Itálie. Ve finále šampionátu eEURO 2020 zvítězil tým kapitána Nicoly Lilla nad Srbskem 3:1 a získal prémii 40.000 eur (přes milion korun). Čeští hráči mezi šestnáct účastníků závěrečného turnaje nepostoupili z kvalifikace. Virtuální evropský šampionát se hrál ve videohře Pro Evolution Soccer, jež je dlouholetým konkurentem série FIFA, na konzoli PlayStation 4. Zápasy bylo možné sledovat na YouTube. Do kvalifikace, která se hrála od března, se zapojili zástupci všech 55 členských svazů UEFA. Esportoví hráči z Česka neprošli z kvalifikační skupiny s Kyprem, Belgií, Chorvatskem, Arménií a Francií. Krajané úřadujících mistrů světa ve fotbale došli až do semifinále, v němž podlehli Italům 0:2. Srbové porazili v druhém semifinále Rumuny 2:1. (ČTK)
22.05. O víkendu vyvrcholí virtuální Euro
Mistrovství Evropy bylo sice kvůli koronavirové pandemii přeloženo na příští rok, fanoušci ale budou moci tento víkend fandit svým barvám alespoň ve virtuálním kontinentálním šampionátu. Finálový turnaj eEURO 2020 bude možné sledovat na YouTube a vítězové si odnesou 40 tisíc eur. Kvalifikace se od března zúčastnili zástupci všech 55 členských asociací UEFA a nejlepších šestnáct postoupilo na finálový turnaj. Esportoví hráči z Česka neprošli z kvalifikační skupiny s Kyprem, Francií, Belgií, Chorvatskem a Arménií. Virtuální evropský šampionát se hraje ve videohře Pro Evolution Soccer, jež je dlouholetým konkurentem série FIFA, na konzoli PlayStation 4. (ČTK)
05.05. Fanoušci mohou vracet vstupenky na ME
Fanoušci, kteří se příští rok nezúčastní přeloženého mistrovství Evropy ve fotbale, mohou ode dneška na internetových stránkách UEFA vracet lístky. Zpět dostanou plnou cenu. Na svém webu o tom informovala Fotbalové asociace ČR. První vlna vracení lístků potrvá do 26. května. Pokud se fanoušci plánují vydat na šampionát i v příštím roce, vstupenky jim zůstávají v platnosti. Příznivci se také mohou rozhodnout až podle aktualizovaného rozpisu zápasů, který UEFA teprve zveřejní. Poté rovněž dostanou možnost na případné vrácení lístků. (ČTK)
22.04. Izrael by měl nadále vést Herzog
Andreas Herzog zřejmě zůstane trenérem izraelské reprezentace. Jednapadesátiletý kouč zvažoval, jestli bude vzhledem k pandemii koronaviru a s tím souvisejícím odložením mistrovství Evropy pokračovat, podle posledních zpráv však má zájem o setrvání ve funkci. (kicker.de)
16.04. Fanoušci mohou dostat peníze zpět
UEFA bude fanouškům v případě potřeby vyplácet peníze za lístky na odložené mistrovství Evropy. Vrcholná událost evropského fotbalu byla kvůli pandemii koronaviru přesunuta na nadcházející rok. (vi.nl)
11.04. Mancini: Itálii může odklad Eura prospět
Roberto Mancini, trenér italského národního týmu si myslí, že jeho tým bude za rok na mistrovství Evropy patřit k favoritům. Italové vyhráli všechny kvalifikační zápasy. Podle Manciniho ale Italům může prospět i to, že byl turnaj odložen. "Jsme mladý tým a za rok mohou chlapci nasbírat další zkušenosti," vysvětlil Mancini. (football-italia.net)
Další expres zprávy
Poslední zápasy
nenalezeny žádné zápasy
Následující zápasy
11.06.21:00
Turecko - Itálie
info
12.06.15:00
Wales - Švýcarsko
info
12.06.18:00
Dánsko - Finsko
info
12.06.21:00
Belgie - Rusko
info
Všechny zápasy