Přidej na Netvibes
EuroFotbal on Facebook

Města a stadióny - Nice - Allianz Riviera

Allianz Riviera, Nice
Celková kapacita: 35,624
stránka stadiónu na EuroFotbal.cz »
Přehled zápasů na tomto stadiónu:
12.06. 18:00 skupina C Polsko - Severní Irsko
17.06. 21:00 skupina D Španělsko - Turecko
22.06. 21:00 skupina E Švédsko - Belgie
27.06. 21:00 osmifinále Anglie - Island
Jen pár minut chůze od řeky Var a na dohled od Azurového pobřeží stojí téměř tři roky stadión Allianz Riviera, pro účely mistrovství Evropy Stade de Nice. Ten nahradil chátrající Stade du Ray a pětatřicet tisíc diváků tak bude mířit do podstatně ekologičtějšího fotbalového stánku za 245 milionů eur.
Architekti z Wilmotte & Associés, kteří staví pro nejbližší světový šampionát i v Kaliningradu, totiž vytvořili unikátní stadion, jenž čtyřmi tisíci solárních panelů vyrobí trojnásobek svých energetických potřeb, má vlastní geotermální vytápění a zavlažování hřiště řeší sběrem dešťové vody. Přírodní myšlenku pak dotahuje dřevěná konstrukce střechy, která vychází z průsvitného pláště.
Kvůli obavám z budoucích nákladů se přitom samotné práce rozjely až čtyři roky po původně plánovaném dokončení, které tak oslavil premiérový zápas až v září 2013. Rok poté se šestý největší fotbalový stánek ve Francii stal také domovem Národního sportovního muzea, které na více jak pěti tisících metrech čtverečních s 45 tisíci exponáty a 400 tisíci dokumenty tvoří jednu z nejobsáhlejších sbírek na světě.
Články o městu a stadiónu
 

Představení měst Euro 2016 - Nice

Favorit "naší" skupiny, Španělsko, se zde střetne s Tureckem. Pravděpodobně se bude jednat o nejatraktivnější zápas ze čtyř, které se na místním stadionu budou hrát. Ale co takové utkání Belgie - Švédsko? Do Nice se může přijet podívat také Slovensko, ale musí skončit druhé ve skupině...  
09.06.2016 | Profily, historie | 21 komentářů | ZAUJALO NÁS