Zázrak v Nice: Island poslal Anglii domů!

Postup do vyřazovacích bojů jim ještě mohl předpovídat téměř každý mírný optimista. Vyřazení Anglie, navíc způsobem zaslouženým a nikterak fotbalově destruktivním, je však od nejmenší země v historii evropských šampionátů pohádka pro největší snílky. I nejzarytější zastánci Albionu mohou vinit jen a pouze vlastní "hvězdy", které se po marném výkonu vrací se zbídačenou pověstí na Ostrovy už před čtvrtfinále.

Španělsko končí, Italové skórovali dvakrát

Italové to dokázali! Potřetí už se to španělskému národnímu rýmu nepovedlo a dál jdou Italové. Svěřenci trenéra Antonia Conteho zvládli dnešní duel takticky na výbornou a ačkoli se dostali pod tlak, díky dvěma brankám postupují přes favorizované Španělsko!

Trenér Iordănescu skončil na lavičce Rumunska

Trenér Anghel Iordănescu skončil na lavičce fotbalistů Rumunska. Tamní federace se dohodla s šestašedesátiletým koučem na ukončení spolupráce krátce po vyřazení v základní skupině mistrovství Evropy ve Francii. Rumunsko získalo na turnaji jediný bod za remízu se Švýcarskem. S Francií i Albánií prohrálo.

PODCAST: Preview šestnáctého hracího dne

Dnes se dozvíme definitivní složení čtvrtfinálových dvojic - Euro ve Francii zkrátka vstupuje do fáze, kdy se skutečně zrno odděluje od plev. V šest hodin se všichni fajnšmekři dočkají utkání Španělska s Itálií, které by se dalo považovat za předčasné semifinále. Příznivci britské kopané pak dostanou svůj příděl i třetí vyřazovací den, Island totiž vyzve Anglii.

Když je v pohodě, je nejlepší na světě, chválí spoluhráči Hazarda

Belgičan Eden Hazard se téměř celou sezonu v Chelsea spíše trápil a nepotvrzoval pověst jednoho z nejlepších hráčů na světě. Až na mistrovství Evropy se začíná probouzet a v osmifinále ukázal své schopnosti, když gólem a asistencí přispěl k výhře 4:0 nad Maďarskem.

Eurozápisník XVIII. aneb Irové se pochlapili, Slováci se zaKuckali

Příliš velké sousto dostali Slováci na talíř a dopadlo to tak, jak se čekalo. Bavorské klobásy Kuckovi a spol. nezachutnali, naopak Irové si div nepochutnali na francouzských croissantech. Domácí tým otočil nepříznivý výsledek až ve druhém poločase zásluhou skvělého Griezmanna. Hitparádu ofenzivních představení podpořil i Eden Hazard, hlavní strůjce hladké výhry Belgičanů...

Šesták ukončil reprezentační kariéru

V pozměněném složení bude o postup na mistrovství světa do Ruska usilovat slovenská reprezentace. V národním týmu nebude pokračovat Stanislav Šesták, ten své rozhodnutí oznámil již před evropským šampionátem a nyní ho také potvrdil.

Löw: Zápas jsme kontrolovali, bylo to jednoznačné vítězství

Němci postoupili po výhře nad Slovenskem 3:0 do čtvrtfinále mistrovství Evropy. Úřadující mistři světa soupeře prakticky k ničemu nepustili, k vítězství je nasměroval ranou z dálky už v 8. minutě Jerome Boateng. Krátce nato neproměnil penaltu Mesut Özil, ale ve 43. minutě se z malého vápna trefil Mario Gómez a po hodině hry přidal třetí gól Julian Draxler.

O poslední místenku ve čtvrtfinále si zahrají Anglie a Island

Islanďané si na tomto evropském šampionátu plní sen, dostali se do vyřazovací fáze z druhého místa a nyní dokonce mohou postoupit mezi osmičku nejlepších. Nicméně v posledním osmifinálovém utkání tohoto turnaje je čeká kolébka fotbalu z Anglie, která bude v tomto duelu favoritem.

Belgie v závěru nedopustila drama a zaslouženě míří dál

Kouzlo Gábora Királyho pominulo čtvrthodiny před koncem. Už po deseti minutách zařídil větší klid v řadách favorita Alderweireld, poté se ale za miláčka fanoušků nedařilo procpat žádnou z mnoha nebezpečných střel. Dlouho se tak zdálo, že by poslední minuty mohly přinést ještě zápletku. Tu ovšem nedovolil střídající Batshuayi a 94 vteřin poté vše rozhodl kapitán Hazard. Zklamání v řadách maďarského celku umocnil ještě v nastaveném čase další náhradník Ferreira-Carrasco.

Antonio Conte: Nebude žádné zítra

Azzuri musí jít za hranice všedního k neobyčejnému. Tak mluví před zítřejším duelem se Španělskem italský trenér Antonio Conte. Vítěze pak nečeká žádná sladká odměna, ve čtvrtfinále už na ně čeká Německo, které si lehce poradilo se Slovenskem.

Do třetice všeho dobrého? Španělsko je postrachem Italů

V Paříži se utkají dva velké týmy s dlouhou a bohatou historií. Nakonec se ale může radovat jen jeden z nich. Španělsko ukončilo naděje italského soupeře v letech 2008 a 2012, takže se Conteho svěřenci pokusí nepřipsat do výčtu také rok 2016.

Deschamps musel v poločase zvýšit hlas

Trenér Francie Didier Deschamps připustil, že v poločase osmifinále evropského šampionátu s Irskem musel výrazně zvýšit hlas. Požadovaný efekt to přineslo, jeho svěřenci ve druhé půli otočili zápas a vyhráli 2:1.

Německo překvapení nedopustilo, Slovensko končí

Manuel Neuer i na čtvrtý pokus udržel čisté konto, Kozáčikův zákrok proti pokutovému kopu Mesuta Özila ve 12. minutě tak už nemohl Slovensku nijak pomoci. Velmi brzo totiž otevřel skóre tečovanou ranou zpoza vápna Boateng a těsně před přestávkou pojistil vedení kanonýr Gómez. V druhé půli, v které Kozákův výběr zdaleka neskládal zbraně, dal výslednou podobu skóre nechytatelnou střelou Draxler.

Francie měla o tři dny delší přípravu, stěžoval si kouč Irska

Trenér irských reprezentantů Martin O'Neill si po prohře v osmifinále mistrovství Evropy s Francií 1:2 stěžoval na to, že domácí výběr měl o tři dny delší čas na přípravu na utkání a na odpočinek. Francie totiž skupinu dohrála už minulou neděli, zatímco Irsko až ve středu, kdy svedlo těžkou bitvu s Itálií, která stála tým hodně sil.