Události La Ligy: Griezmann skóroval z rohu, Valverdeho bomby ničí sítě

25.10.2022, 15:23
Názory a komentáře
Real Madrid je už jedenáct zápasů v La Lize neporažen a díky tomu je lídrem celé soutěže. Hvězdní Dembélé (25) a Lewandowski (34) zase zvedají morálku potlučené Barcelony a rozjetý kanonýr Antoine Griezmann (31) dává trenérovi Diegovi Simeonemu (52) prostor k oddechu. Je to tak, 11. kolo nejvyšší španělské soutěže zase stálo za to.

V tabulce La Ligy se toho poslední dobou mnoho nemění. Real Madrid zůstává s 31 body první, svěřenci Carla Ancelottiho neprohráli už 11 zápasů, z toho desetkrát brali tři body. Poslední obětí se stala Sevilla. Zápas svými góly rozhodli Luka Modrič, Lucas Vázquez a Federico Valverde, vyzdvihnout ale zaslouží i Vinícius Junior, který první dva zásahy režíroval skvostnými nahrávkami před prázdnou bránu.

Třetí gól utkání padl jinak, ale přesto pro příznivce Realu nešlo o nic nového. Uruguayský záložník Valverde natáhne takřka každý víkend k nechytatelné bombě zpoza vápna, jedna taková putovala mimochodem 16. října do sítě Barcelony a o tři dny později zase do brány Elche. Nikoho tedy nepřekvapilo, že v sobotu v Seville došlo na stejný scénář.

Proti Seville byl Valverde hlavní postavou zápasu, ale snadné to rozhodně neměl. Soupeř mu na hřišti pořádně nakládal a ve druhé půli si na něj navíc dost nevybíravě vyšlápl Alejandro Gomez. Andaluský tým ale umlčel gólovou parádou, kterou v 81. minutě stanovil konečné skóre.

Napínavý začíná být boj o postup do Ligy mistrů. Real Sociedad se sice drží na čtvrtém místě, ale hubená porážka 0:1 proti herně průměrnému Valladolidu se mu polykala těžce. Svěřenci trenéra Imanola Alguacila promarnili velkou šanci, upevnit si pozici za odskočeným duem Real - Barcelona.

Ostrou facku naopak dostal Athletic, který se domů vrátil se čtyřgólovým přídělem, jenž vyfasoval od Barcelony. Katalánský tým pro něj zkrátka byl příliš velkým soustem. Radovat se naopak mohli v Atlétiku, Colchoneros vyhráli na hřišti Betisu 2:1, ale těsné a kontroverzní vítězství vyvolalo silné reakce. Manuel Pellegrini, trenér andaluského týmu, totiž znovu zpochybnil Simeoneho herní styl založený na defenzivě a ani nečekal na odpověď svého protějšku.

Gól kola

Antoine Griezmann si zápas na Betisu rozhodně užil, výhru 2:1 zařídil dvěma přesnými zásahy. Nejprve chytře zahrál roh, v 54. minutě otevřel skóre a domácímu týmu jak se říká sebral vítr z plachet. Rozhodující zásah ze 71. minuty padl pro změnu z hranice ofsajdu, Francouz procedil balon mezi nohama domácího brankáře a rozhodl utkání. Griezmann si vysloužil pochvalu spoluhráčů i trenéra Diega Simeoneho, který ho po zápase označil jako nepostradatelného.

Muž kola

Nejvíce chvály v 11. kole sklidil trenér Andoni Iraola. Bývalý hráč Athleticu si stále získává srdce fanoušků Vallecana, skromný tým teď v boji o únik z nižších pater tabulky porazil Cádiz 5:1. Myšlenky na sestup už možná jsou pro hosty denním chlebem. Andaluský tým v některých částech zápasu sice hrál pěkně, jenže s každým gólem, který inkasoval, herní morálka klesala.