CA Osasuna Španělsko - CA Osasuna - Zprávy

Další články

Osasuna doma čelí lídrovi, tomu absence Bellinghama zatím nevadila

Už víc jak třináct let čeká Osasuna na další domácí úspěch proti Realu Madrid. Další pokus bude mít v sobotu odpoledne, kdy se Bílý balet opět ukáže na stadionu El Sadar. A na rozdíl od Osasuny přijede v dobrém rozmaru, protože si v minulém kole s chutí zastřílel.

Střelci odlišných generací uchovali naděje Girony na premiérový titul

Girona si po porážce z minulého týdne spravila chuť proti Osasuně, kterou ve 28. kole LaLigy doma porazila 2:0. Prvním úspěšným střelcem utkání se stal již ve 13. minutě zkušený Portu, jenž se ocitl na konci rychlé kombinace. Pojistku v podobě druhé branky pak přidal až v samotném závěru stále ještě náctiletý Sávio. Blanquivermells tak ziskem tří bodů odpověděli na výhru Barcelony a vzali si zpět druhou příčku v tabulce.

Girona chce zase začít vítězit, doma hostí Osasunu

Vrátit se zpět na vítěznou vlnu bude chtít aktuálně druhá Girona. Katalánci před týdnem opět prohráli a jejich manko na vedoucí Real Madrid se zvýšilo. Nyní má Girona před sebou důležitý duel s Osasunou, kterou na podzim porazila divokým výsledkem 4:2.

Alavés neoblíbenému sokovi dlouho odolával, branku Deportiva odemkl až kanonýr Budimir

Osasuna zvítězila ve 27. kole LaLigy nad Alavésem 1:0, na zisk tří bodů se domácí ovšem pořádně nadřeli. Několik velkých příležitostí Zrzků vychytal Antonio Sivera a vlasy si kvůli němu málem vytrhal především Ante Budimir. Útočník z Pamplony proti brankáři Basků uspěl až ve třetí velké šanci. Trefa ze 76. minuty posunula Los Rojillos mezi nejlepších 10 celků soutěže a prodloužila čekání Deportiva na výhru s tímto protivníkem trvající od roku 2016.

Osasuna bude v dohrávce hostit Alavés

Španělská LaLiga se pomalu přehoupává do své poslední čtvrtiny. Závěrečné utkání sedmadvacátého kola nyní v pondělní dohrávce obstarají týmy Osasuny a Deportiva Alavés. Jedná se o tabulkové sousedy, kteří, zdá se, jako jedni z mála neprožijí na konci sezóny příliš nervového vypětí, protože se drží v klidném středu tabulky.

Gólové vlaštovky odchovanců dolétly na Kanárské ostrovy po změně stran

Las Palmas remizovalo ve 26. kole LaLigy na vlastním stadionu s Osasunou 1:1. Střelecké temno úvodního dějství prosvítil krátce po návratu z kabin přesným volejem odchovanec hostujícího celku Unai García. Stejný způsob zakončení zvolil chvíli nato produkt mládežnické akademie žlutomodrých Kirian Rodríguez, jenž po fiasku v minulém kole zajistil domácím alespoň bod.

O střed tabulky si to rozdají Las Palmas a Osasuna

Vyrovnaný průběh nabídlo už první utkání na El Sadaru v Pamploně a i v neděli se dá očekávat přinejmenším podobný scénář. Oba celky si vedou víceméně stejně, ale o trochu lépe jsou na tom domácí. Ti však v minulém kole schytali ostudný debakl od Atlética a mají co napravovat.

Trápení Cádizu neskončilo ani v Pamploně. Laxní přístup obrany potrestal Budimir

Osasuna vyhrála ve 25. kole LaLigy na domácím hřišti nad Cádizem 2:0. Ústřední postavou zápasu se stal útočník Ante Budimir, jenž sice zahodil několik slibných šancí, obrana soupeře ho však tristně hlídala dále a Chorvat dvěma góly po změně stran rozhodl o osudu utkání. Celek z Pamplony tak zvítězil v devátém ligovém klání sezony, z toho posedmé s čistým kontem. Žlutá ponorka naopak prodloužila své čekání na výhru na více než pět a půl měsíce.

Cádiz dlouho čeká na třetí výhru v ročníku. Dočkat by se mohl v Pamploně

Osasuně se povedlo ukončit sérii tří zápasů bez výhry a v minulém kole konečně zvítězila. Los jí nyní nadělil dalšího skvělého soupeře, s nímž by mohla pokračovat na vítězné vlně, neboť do Pamplony zavítá trápící se Cádiz.

Budimir ukončil 12leté čekání Osasuny na vítězství nad Realem Sociedad

Fotbalisté Realu Sociedad neskórovali již ve čtvrtém soutěžním utkání v řadě, v duelu 24. kola LaLigy navíc ke své smůle ani neudrželi čisté konto a padli s Osasunou 0:1. Trápení domácího celku v ofenzivě náležitě potrestal Ante Budimir, jenž se trefil krátce po návratu ze šaten. Mužstvo z Pamplony tak svého soka porazilo po čekání trvajícím dlouhých 17 zápasů.

Real Sociedad potřebuje najít do sil na odpočinutou Osasunu

Reale Arena se stane dějištěm zajímavého klání mezi domácím Realem Sociedad a Osasunou. Návštěva z Pamplony prohrála už dvě poslední utkání a i když domácí nemají kdovíjakou formu, měli by si s ní snadno poradit.

Minutový výpadek Osasuny způsobil vítěznou show útočníků Celty Vigo

Celta Vigo porazila ve 23. kole Osasunu 3:0 a vzdálila se sestupovým pozicím. V utkání se sice hosté většinu času bránili, v rozmezí několika povedených vteřin ale dvěma brankami rozhodli o svém úspěchu. Hrdiny Los Celestes se stali Jörgen Strand Larsen a Luca de la Torre, kteří mezi 24. a 25. minutou zaznamenali gól a asistenci. Tým z Galicie si tak poprvé od roku 2014 odvezl z Pamplony tři body.

Osasuna i Celta mají za sebou těsné porážky, vrátí se některý z týmů na vítěznou vlnu?

Dva týmy z dolní poloviny tabulky španělské nejvyšší soutěže se utkají v rámci nedělního střetnutí na El Sadar v Pamploně. Domácí Osasuna bude chtít navázat na pozitivní výsledky, kterých zde dosáhla v posledních třech ligových střetnutích, naopak zapomenout bude rozhodně muset na poslední výsledky z venkovních stadionů. Hosté jsou namočeni v souboji o záchranu a aby se odlepili od spodních pater, potřebují v Pamploně bodovat.

Xavi zahájil pozvolný odchod vynikajícím tahem. Pozornost kamer strhl střídající teenager

Barcelona porazila v dohrávce 20. kola LaLigy doma Osasunu 1:0. Stejně jako v nedávném vzájemném střetnutí v Superpoháru první poločas žádnou branku nenabídl, Katalánci si však svůj tlak přenesli i do druhé půle a v 63. minutě ho gólové zužitkovali. Po několika desítkách vteřin na trávníku se trefil 18letý Vitor Roque, pro nějž šlo o premiérový zásah na evropské půdě. Talentovaný Brazilec se pak do děje utkání zapsal ještě jednou, když po faulu na něj viděl druhou žlutou kartu kapitán hostů Unai García.