Valencia v závěru zlomila odpor oslabeného Realu Betis třemi zásahy

Jak to dlouho vypadalo na opatrnou až nudnou podívanou, tak posledních 30 minut muselo bavit. Béticos šli do oslabení po vyloučení Gonzáleze a Valencia jim na oplátku věnovala rovnou tři góly!
10.11. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Real Betis chce zpátky do první čtyřky. Porazí matnou Valencii?

Real Betis sice doposud vyhrál jen dvě venkovní utkání v LaLize, ale jeho forma momentálně musí nahánět Valencii strach. Především pak v porovnání s tím, jak špatně se teď prezentují samotní Netopýři. Gattusův tým totiž už víc jak měsíc nedokázal vyhrát a v tabulce se jeho úpadek začíná pozvolna projevovat.
10.11. | Previews | žádný komentář

Sevillské derby skončilo nerozhodně

Sevillské derby vítěze nepoznalo a oba soupeři si body jen dělí. Utkání hodně ovlivnila červená karta pro Montiela, ale nakonec jsme viděli ještě další dvě vyloučení. Na vlastní branku zkušeného Navase odpověděl pár minut před koncem Gudelj.
07.11. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Boj o Sevillu: Real Betis hostí Sevillu FC

"Derbi Sevilliano" či "El Gran Derbi" patří k velkým šlágrům španělské soutěže a nejinak tomu bude i v neděli večer. I když se říká, že derby nemá favorita, v posledních letech byla na výši Sevilla, což tentokrát neplatí. Betisu se vede mnohem lépe, zatímco městský rival se viditelně trápí. Právě derby může Rojiblancos významně nakopnout.
05.11. | Previews | žádný komentář

Real Betis díky dvěma trefám Ruibala porazil i Helsinky

Real Betis zakončil perfektní jízdu skupinou Evropské ligy jasnou domácí výhrou nad Helsinkami, kterým nasázel tři branky. O většinu z nich se zasloužil Aitor Ruibal ještě v první půli.
03.11. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Helsinky doufají v první výhru, proti je ale lídr ze Sevilly

Real Betis už má své místo v další fázi jisté a vytvořil si tak velký náskok, že se týmům bojujícím o druhé postupové místo může zvesela smát. Trenér Pellegrini ale nehodlá vypustit ani poslední duel a proti Helsinkám nechce ponechat nic náhodě.
02.11. | Previews | 4 komentáře

Duel pohárových aspirantů svázala taktika. Betisu pomohla k výhře šťastná ruka Pellegriniho

Betis porazil v posledním nedělním střetnutí 12. kola LaLigy Real Sociedad 2:0. Takticky vedené utkání plné faulů dlouho směřovalo k bezbrankové remíze. Těsně před koncem základní hrací doby však zčistajasna rozhodl svým prvním ligovým gólem v profesionálním fotbale 22letý záložník Juan Cruz, jemuž dal Manuel Pellegrini příležitost naskočit do zápasu ve druhé půli. Zelenobílí se díky triumfu dostali na čtvrtou příčku právě před baskický celek.
31.10. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Real Sociedad i Betis chtějí napravit poslední zaváhání

Nedělní večer bude patřit dvěma pohárovým zástupcům Realu Sociedad a Realu Betis. Oba celky se potkají na Anoetě a budou chtít zvítězit. Jedná se o duel čtvrtého celku s pátým, takže ve hře je toho opravdu hodně.
29.10. | Previews | žádný komentář

Ludogorec si zkomplikoval cestu za postupem, po slibném poločase ho vytrestal Fekir

Fotbalisté Betisu v pátém utkání skupiny C Evropské ligy porazili v Razgradu domácí Ludogorec 1:0 a v soutěži stále pokračují bez prohry. Výhru zajistil hostům ve druhém poločase Nabil Fekir. Domácí si tak případné pokračování v soutěži budou muset zajistit až v dalším kole v Římě.
27.10. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Zrodí se v Bulharsku remíza? Bod vyhoví oběma stranám

Případná remíza zajistí Betisu definitivní postup do jarní fáze a Ludogorci udrží před klíčovým zápasem v Římě průběžné druhé místo. Hrát na remízu je ale ošemetné a dá se čekat, že oba celky si půjdou za vítězstvím. Všechny čtyři týmy ve skupině mají stále o co hrát.
27.10. | Previews | 2 komentáře
19:56 Guardado se zastával Messiho

Kapitán mexických fotbalistů Andrés Guardado se zastal Lionela Messiho, kterému kvůli odkopnutí mexického dresu po utkání na mistrovství světa v Kataru vyhrožoval boxerský šampion Saúl "Canelo" Álvarez. Několikanásobný mistr světa ve čtyřech různých váhových kategoriích se do Messiho opřel poté, co se objevila videa, na nichž argentinská hvězda v šatně kopačkou nechtěně odstrčila mexický dres ležící na zemi.

Messiho, jenž Argentině proti Mexiku přispěl jedním gólem k výhře 2:0, se však zastal Guardado. Záložník Betisu Sevilla prohlásil, že o nic nešlo. A že dres byl na zemi proto, aby uklízeči věděli, že ho mají vyprat. "Taková je dohoda," citovala Guardada agentura Reuters. "Navíc ve Španělsku jsem proti Messimu mnohokrát hrál, takže vím, jaký je člověk. Canelo nejspíš neví, jak to ve fotbalové šatně chodí," dodal.

(ČTK)
26.11. Guardado nedohrál utkání s Argentinou
Krátce před přestávkou musel v utkání proti Argentině předčasně opouštět hrací plochu Andrés Guardado, a to kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům. Mexický záložník přitom ke střídačce došel sám bez zjevného zranění, jeho problémy se tak daly na první pohled jen velmi stěží pojmenovat. (livesport.cz)
25.11. Betis si chce pojistit Rodrígueze
Guido Rodríguez patří do základní sestavy Betisu a vedení španělského klubu by bylo rádo, kdyby tomu tak bylo i nadále. Argentinský záložník má kontrakt do června 2024, sevillská strana by spolupráci ráda prodloužila co nejdříve po světovém šampionátu. (mundodeportivo.com)
23.11. Luiz Henrique v hledáčku Neapole
Luiz Henrique v létě přestupoval z Fluminense do Betisu, hodně brzy by se pak mohl stěhovat znovu. O brazilského křídelníka je zájem v Itálii, bedlivě ho sleduje Neapol. (mundodeportivo.com)
23.11. Juanmi začíná trénovat s míčem
Juanmi se blíží k návratu na trávníky, od tohoto týdne trénuje s míčem. Útočník Betisu je mimo hru dva a půl měsíce, v první polovině září utrpěl vážné zranění kotníku a musel na operaci. (mundodeportivo.com)
22.11. Cruz bude léčit stehenní sval
Juan Cruz si poranil stehenní sval a čeká ho dlouhá pauza. Křídelník patří Betisu, mimo hru bude šest až osm týdnů. (mundodeportivo.com)
15.11. Betis uvolní Montoyu a Moróna
Martín Montoya a Loren Morón zřejmě v lednu opustí Real Betis. Zmíněná dvojice na podzim nastupovala pouze sporadicky, proto dostane možnost odejít na hostování. (mundodeportivo.com)
09.11. Newcastle by rád přivedl Fekira
Nabil Fekir je nedílnou součástí sestavy Betisu, který aktuálně bojuje v LaLize o přední příčky, a jeho výkony prý má podrobně sledovat Newcastle. Sevillskému klubu má nabízet až 45 miliónů eur, a protože ten má údajně jisté problémy vejít se do platového stropu a odchod Fekira by mu v tomto ohledu značně ulevil, je pravděpodobné, že případnou konkrétní nabídku bude těžko odmítávat. (football-espana.net)
09.11. Betis se obejde bez brankáře Brava
Betis se představí ve Valencii a mezi tyčemi bude absentovat Claudio Bravo, zkušeného chilského brankáře ze hry vyřadilo svalové zranění. (marca.com)
08.11. Luiz Felipe znovu trénuje s týmem
Luiz Felipe rychle doléčil zranění stehenního svalu, které si přivodil před dvěma týdny. Obránce Betisu měl původně přijít o zbývající zápasy před MS, nakonec by ale mohl hrát už ve čtvrtek proti Valencii. (mundodeportivo.com)